YouTube’un yeni Karanlık Temasını iPhone’unuzda nasıl etkinleştirirsiniz?

YouTube, geçen yıl web sitesine Dark Theme adlı bir karanlık modu ekledi – kullanıcıların gece geç saatlerde videolara göz atarken gözlerine çarpan beyaz/mavi ışık miktarını sınırlamasına yardımcı oluyor – ve şimdi mobil uygulamasında da mevcut .

Google, Dark Theme’ı önce uygulamanın iOS sürümüne ekledi ve yalnızca Android sürümüne “yakında” geleceğini vaat etti. Bu duyulmamış bir şey değil – Android’e sahip olmasına rağmen, Google genellikle yeni uygulamaları Gboard’da olduğu gibi önce iOS’ta test eder.

YouTube karanlık modu: YouTube’da karanlık mod nasıl etkinleştirilir (ve daha sonra karanlık mod kapatılır)

iOS’ta Koyu Temayı etkinleştirmek için tek yapmanız gereken uygulamanın en son sürümünü yüklediğinizden emin olmaktır ve ana ekranda bunu etkinleştirmek için bir kısayol göreceksiniz.

 • Sağ üst köşedeki hesap küçük resminize dokunarak ve ardından Ayarlar menüsünü açarak açın ve kapatın.
 • Ayarlar altında, Koyu Temayı buna göre değiştirin.
 • Ayarlar menüsünden çıktığınızda, beyaz arka planın, gözünüze çok daha fazla zarar vermeyen siyah bir arka planla değiştirildiğini hemen fark edeceksiniz. Ne yazık ki, Twitter uygulamasında olduğu gibi günbatımında modu otomatikleştirme seçeneği yok, bu nedenle modu her karartmak veya aydınlatmak istediğinizde manuel olarak açmanız gerekecek.

  Bu sayfayı, YouTube’un web sürümünde Karanlık Temayı etkinleştirmek istediğiniz için bulduysanız, iyi haber şu ki, aynı derecede basit bir ince ayar. Herhangi bir sayfada, sağ üst köşedeki hesap küçük resminizi tıklayın, ardından Koyu Tema’yı tıklayın ve Açık olarak değiştirin. Ayar, kullandığınız tarayıcıya özeldir, bu nedenle, her zaman kullanmak istiyorsanız, kullandığınız her tarayıcıda değiştirmeniz gerekir.

  Dark Theme Android YouTube uygulamasına eklenir eklenmez, bu sayfayı etkinleştirmek için uygun talimatlarla güncelleyeceğiz, ancak büyük olasılıkla yukarıda iOS uygulaması için açıklananlarla aynı adımları içerecektir.

    Chromecast'te YouTube Videoları ve Oynatma Listeleri Nasıl Döngülenir

  Şansınız yaver giderse Android sürümü, gün doğumu ve gün batımında Karanlık Temayı otomatikleştirme seçeneğiyle birlikte gelebilir.