YouTube’da adblock nasıl kullanılır? [Chrome]

YouTube reklamları daha yaygın hale geldi. Yıllar önce birkaç videoda reklam vardı ama şimdi videonun başında ve sonunda bir reklam görebilirsiniz. Bazen, bir video on dakika uzunluğundaysa, videonun ortasında bir reklam görürsünüz veya başında iki tane görürsünüz. Daha da kötüsü, hepsinin atlanamaması. YouTube, orijinal yükleyici videolardan para kazanmamış olsa bile videolara reklam eklemeye başladı. Kullanıcıların bu reklamları engellemenin yollarını aradıklarını söylemeye gerek yok.

YouTube’da reklam engelleme [Chrome]

Google’ın kendi tarayıcısı olan Chrome’u kullanıyor olsanız bile YouTube’daki reklamları engelleyebilirsiniz. İşin püf noktası bir uzantıdır. Çok sayıda reklam engelleyici uzantısı var, bazıları çalışıyor, bazıları çalışmıyor.

Youtube için reklam engelleme

Youtube için Adblock, YouTube’daki reklamları engellemek için en popüler uzantılardan biridir. 10.000.000’den fazla kullanıcısı var, bu da büyük bir onay.

Youtube için Adblock’u şuradan yükleyin: Chrome Web Mağazası.
Uzantı epeyce farklı izinler isteyecektir.
Bir video oynatın ve herhangi bir reklam göstermez.

YouTube reklam engelleyicilerle ilgili sorunlar

YouTube reklam engelleyicileri çoğunlukla iyi çalışır. YouTube onları aktif olarak engellemeye çalışmaz ve Google da bu tür uzantıları Chrome web mağazasından başlatmaz. Bu uzantıların bir veya daha fazlasının veya birkaç türünün Chrome Web mağazasında her zaman kullanılabilir olacağına güvenebilirsiniz.

Bununla birlikte, bazen bu uzantılar nedeniyle akış kesintiye uğrar. Bir reklam engelleyici yükledikten sonra birdenbire YouTube videolarının oynatılmadığını fark ederseniz, aşağıdakileri deneyin.

Chrome’a ​​yüklediğiniz diğer reklam engelleyicileri kaldırın. Sadece birini kullanmak en iyisidir.
Virüsten koruma programınızın uzantıyı engelleyip engellemediğini kontrol edin ve bunu yaparken YouTube’u da engelliyor olabilir. Windows Defender’ın suçlu olduğundan şüpheleniyorsanız, uzantı klasörünün taranmasını engelleyebilirsiniz. Uzantı klasörü, AppData klasöründeki Chrome klasöründedir. Klasörünü tanımlamak için uzantının kimliğini kullanın. Kimlik, Chrome uzantıları sayfasından kopyalanabilir.
Uzantı rastgele çalışmayı durdurursa, devre dışı bırakmalı ve yeniden etkinleştirmelisiniz.
Uzantı hala çalışmıyorsa, kaldırıp yeniden yükleyin.

  YouTube Arama Çubuğuna "Kendimi Şanslı Hissediyorum" Düğmesi Ekleyin [Chrome]

Çözüm

YouTube reklamları kontrolden çıktı. Web sitesinin para kazanması gerekiyor ve siteye her gün ne kadar video içeriği yüklendiği göz önüne alındığında, web sitesinin maliyetinin astronomik olması gerektiğini söylemeye gerek yok. YouTube’un abonelik hizmeti tam anlamıyla yükselmedi ve Twitch’i geçemedi. Reklamlar, şu ana kadar gitmenin tek yolu. Bununla birlikte, belirli bir içerik oluşturucunun videolarını sık sık izliyorsanız, videolarını desteklemek için reklam engellemeyi devre dışı bırakın.