Yazım Hatası Yaptığınızda Telefonunuzdan Görsel ve Dokunsal Geri Bildirim Alın [Android]

Otomatik düzeltme, bir rapor yazarken veya bir e-posta oluştururken daha az hata yapmamızı sağlamış olabilir, ancak ne kadar iyi heceleyebileceğimizi etkiledi ve bir dereceye kadar yazarken ve redaksiyon yaparken ne kadar ileri görüşlü olduğumuz üzerinde de bir etkisi oldu. Otomatik düzeltmenin yalnızca yanlış yazılan sözcükleri düzeltmesini değil, aynı zamanda gözden kaçırdığımız sözcükleri de doldurmasını ve genellikle hangi sözcüğü yazmak istediğimizi bilmesini bekleriz. Hecelemede harika çalışıyor, dilbilgisinde çok iyi değil ve yazım hatası yaptığımızda hiç çalışmıyor. Tipo, ne zaman yazım hatası yaptığınızı belirleyen ücretsiz bir Android klavyedir. Klavye kırmızı renkte yanıp söner ve bir hata yapıldığında ve otomatik düzeltme bunu düzeltemediğinde cihazınızdan dokunsal geri bildirim alırsınız. Uygulama ücretsizdir ancak yazımınızı geliştirmenize yardımcı olacak 0,99 ABD doları tutarında bir yükseltme sunar.

Tipo’yu kurduktan sonra, etkinleştirmek ve varsayılan klavye olarak ayarlamak için ekrandaki talimatları izleyin. Ardından, Hangouts’a gidin ve bir mesaj oluşturun. Sonunda bir yazım hatası yaptığınızda, klavye en kısa saniye için kırmızıya döner ve etkinleştirilirse, cihazınızdan dokunsal geri bildirim alırsınız.

Eleştirmeye ve daha iyi hale getirecek şeyleri listelemeye başlamadan önce, bu uygulamanın artılarını ortaya çıkaralım. Dokunsal geri bildirim harika. Normalde, yazarken klavyeye bakmam (ki bu yazım hatalarını açıklar) bu nedenle cihazın bana dokunsal geri bildirim kullanmanın çok daha iyi olduğunu ve herhangi bir ekran alanı kapmadığını söylemesini sağlamak. İkincisi ve sevdiğim bu kısım, uygulamanın ayarlarından rahatsız edici kelimeler için önerileri açabilirsiniz. Bunu seviyorum çünkü nadiren ‘ördek’ yazmam gerekiyor ama Android ve iOS aksini düşünüyor.

Bu uygulamanın eksilerine gelince; ekrandaki geri bildirim biraz daha uzun sürmeli veya kullanıcılar süresini ayarlama seçeneğine sahip olmalıdır. Şu anda, göz kırpabilir ve özleyebilirsiniz. Bu gerçekten biraz gelişmeye dayanabilecek tek şey.

  Pebble Destekli iOS 7'den Esinlenen Android Kilit Ekranı

Tipo’nun uygulama içi satın alma özelliği, sizi daha iyi bir heceleyici yapacağını iddia ediyor. Henüz test etmedik ancak uygulama, kelimeleri düzeltmek yerine doğru şekilde yazmanızı sağlayacak. Okula geri dönmek gibi güzel ama yazmayı yavaşlatacak. Bu, bir beceriyi (yazımı) geliştirmek ile bunun pahasına daha az verimli olmak arasında bir ödünleşimdir.

Tipo’yu Google Play Store’dan yükleyin