Windows 11’de Varsayılan Sistem Dili Nasıl Değiştirilir

Masaüstü işletim sistemi pazarındaki Windows ölçeğini göz önünde bulundurarak, Microsoft, dünya genelindeki kullanıcıların Windows’u rahat oldukları dilde kullanabilmeleri için işletim sisteminde çeşitli diller sunar. Bu nedenle, önceki Windows sürümlerinde olduğu gibi, Windows 11 de sistem dilinizi değiştirmenize olanak tanır ve bu makalede, Windows 11 varsayılan sistem dilini değiştirme adımlarında size yol göstereceğiz.

Windows 11’de Dili Değiştirin (2022)

Ayarlardan Windows 11 Dilini Değiştirin

1. Ayarlar uygulamasını açın ve sol kenar çubuğundan “Zaman ve dil” sekmesine geçin. Buradayken, sisteminizin dilini değiştirmek için “Dil ve bölge”yi seçin.

2. Sırada, yeni bir dil eklemek için “Dil ekle”ye tıklayın.

3. Artık desteklenen tüm dillerin bir listesini göreceksiniz. Tercih ettiğiniz dili seçin ve “İleri” ye tıklayın.

4. Dil tercihleri ​​ekranında, “Windows görüntüleme dilim olarak ayarla” onay kutusunu etkinleştirin ve “Yükle” düğmesine tıklayın. Ve bu kadar! Windows 11 PC’nizde sistem dilini başarıyla değiştirdiniz.

Microsoft Hesabına Dil Eşitlemesini Devre Dışı Bırak

PC’nizdeki sistem dilini değiştirdiğinizde, tercih, Microsoft hesabınızla ilişkili tüm cihazlar arasında eşitlenir. Ancak, tercih ettiğiniz dili farklı bilgisayarlarda kullanabilmek için bu senkronizasyonu devre dışı bırakabilirsiniz. Microsoft hesabınızla dil senkronizasyonunu devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Ayarlar uygulamasını açın ve “Hesaplar” bölümünden “Windows yedekleme”yi seçin.

2. “Tercihlerimi hatırla” bölümünü genişletin, “Dil tercihleri” seçeneğinin işaretini kaldırın ve hazırsınız. Artık Windows 11 cihazlarınızda farklı diller kullanabilirsiniz.

Windows 11’de Klavye Dilini Değiştirin

1. Ayarlar uygulamasını açın, sol kenar çubuğundan “Zaman ve dil” bölümüne geçin ve sağ bölmede “Yazma”yı seçin.

  Windows 10'da Yakınlaştırma Toplantısı İzinsiz Nasıl Kaydedilir

2. Sırada, Windows 11’de yeni bir klavye dili seçmek için “Gelişmiş klavye ayarları”na tıklayın.

3. Mevcut diller listesinden tercih ettiğiniz dili seçin, hepsi bu. Artık seçtiğiniz dilde yazmaya başlayabilirsiniz. Bir yan not olarak, bilgisayarınıza yeni diller eklemek için ilk yöntemi kontrol edebilirsiniz.

4. Kendinizi sık sık klavye dilleri arasında geçiş yaparken buluyorsanız, görev çubuğu dil değiştiricisini etkinleştirebilirsiniz. Windows 11 PC’nizde “Gelişmiş klavye ayarları” altındaki “Kullanılabilir olduğunda masaüstü dil çubuğunu kullan” onay kutusunu etkinleştirmeniz yeterlidir. Ve Windows 11’de dil değiştiriciyi can sıkıcı bulursanız, bağlantılı kılavuzu kullanarak kapatabilirsiniz.

Windows 11’de Tercih Ettiğiniz Dile Geçin

İşte, aldın! Windows 11’de sistem dilinizi bu şekilde değiştirebilirsiniz. Dil değiştirme seçeneği, iki dil bilen kişiler veya yalnızca bilgisayarlarında gezinmek için İngilizce kullanmak istemeyen herkes için uygundur. Hazır buradayken, dokunmatik yüzey hareketlerini özelleştirmek ve arama vurgularını devre dışı bırakmak için diğer Windows 11 kılavuzlarımıza göz atmayı unutmayın.