Windows 11’de Ses Nasıl Kaydedilir

Windows 11’de yerleşik bir ekran kaydedici yoktur, ancak Windows 11’de ekranı ses kaydı, web kamerası görünümü ve daha fazlasıyla kaydetmenize olanak tanıyan birçok üçüncü taraf uygulaması vardır. Peki ya yalnızca Windows 11’de ses kaydetmek isterseniz? Windows 11’in bocalamadığı ve sorunsuz bir şekilde ses kaydetmenizi sağlayan yerel bir Ses Kaydedici uygulaması göndermediği yer burasıdır. Uygulama, bit hızını seçmenize, kaydedilen sesi istediğiniz medya biçiminde kaydetmenize, kayıtlı ses dosyalarını içe aktarmanıza ve daha pek çok şeye olanak tanır. Bununla birlikte, Windows 11’de nasıl ses kaydedileceğini öğrenmek için bu adım adım kılavuza göz atın.

Windows 11’de Ses Kaydet (2022)

Windows 11’de ses kaydetmek için iki kolay yöntem ekledik. Windows 11’de ses kaydetmek için yerleşik Ses Kaydedici uygulamasını kullanabilir veya Audacity gibi üçüncü taraf bir uygulamaya gidebilirsiniz. Ancak başlamadan önce, unutmayın. Windows 11’de mikrofonu kurmak ve test etmek için kılavuzumuza göz atın.

Windows 11’de Yerel Ses Kaydedici Uygulaması ile Ses Kaydetme

Farkında değilseniz, Windows 11 gerçekten iyi çalışan ve kullanımı kolay yerleşik bir Ses Kaydedici programıyla birlikte gelir. Microsoft, UWP’ye dayanan Ses Kaydedici uygulamasını yalnızca yakın zamanda güncelledi. Artık Sound Recorder uygulaması olarak yeniden adlandırıldı ve Windows 11’in estetiğine uygun yeni tasarım diliyle birlikte geliyor.

Windows 11’deki yeni Ses Kaydedici uygulamasının en iyi yanı, artık MP3, M4A, WAV, FLAC, WMA ve daha fazlası dahil olmak üzere birden çok biçimde kaydı desteklemesidir. Ayrıca, otomatik, orta ve en iyiden yükseğe kadar ses kalitesini de seçebilirsiniz. Ayrıca uygulama içinde kayıt cihazını (mikrofonu) değiştirebilirsiniz, bu harika. Windows 11’de ses kaydetmek için devam edin ve yerel Ses Kaydedici uygulamasını deneyin. İşte nasıl kullanılacağı.

  Windows 11'de Dosya ve Klasörleri Parolayla Koruma

1. Önce Windows tuşuna basın ve “ses” veya “ses” yazın. “Ses Kaydedici” veya “Ses Kaydedici” üzerine tıklayın.

2. Ardından, uygulama kendisini en son Ses Kaydedici sürümüne güncelleyecektir. Herhangi bir nedenle hala eski uygulamaysa, bu bağlantıyı açın ve uygulamayı Microsoft Mağazası aracılığıyla güncelleyin.

3. Şimdi, Ses Kaydedici uygulamasını başlatın. Sol alt köşede, açılır menüden kayıt cihazını seçebilirsiniz. Şimdi, ses kaydetmeye başlamak için alttaki büyük kırmızı “Kaydet” düğmesine tıklayabilirsiniz. Kaydı durdurmak için aynı düğmeye tekrar tıklayın. Kırmızı bir “Durdur” düğmesine dönüşmüş olacaktır.

4. Bundan sonra, kaydedilen sese sağ tıklayıp dosyayı anında bulmak için dosya konumunu açabilirsiniz.

5. Windows 11’de kaydedilen ses “kullanıcı profili -> Belgeler -> Ses kayıtları” klasörüne kaydedilecektir.

6. Ayrıca, sağ alt köşedeki 3 noktalı menüden ses aralıklarını zaman damgalarıyla işaretleyebilir ve oynatma hızını değiştirebilirsiniz.

7. Windows 11’de kayıt kalitesini değiştirmek için uygulama içinde “Ayarlar”ı açın. Ayarlara sağ alt köşedeki üç noktalı menüden de erişilebilir. Burada tercih ettiğiniz ses formatını seçebilirsiniz. Windows 11’de Ses Kaydedici uygulamasıyla ses kliplerini bu şekilde kaydedebilirsiniz.

Windows 11’de Üçüncü Taraf Uygulama Audacity ile Ses Kaydedin

Windows 11’de ses kaydetmek için gelişmiş bir program arıyorsanız sizi Audacity ile tanıştırayım. Çamaşırhane özellikleri listesi için en iyi Windows 11 uygulamalarından bazıları arasında yer alıyor. Sistem sesini, hoparlörlerden çalınan sesi, mikrofon sesini vb. kaydedebilirsiniz. En iyi yanı, Audacity’nin açık kaynaklı olması ve tamamen ücretsiz olmasıdır. Böylece hem genel kullanıcılar hem de profesyoneller bu harika ses kayıt uygulamasından yararlanabilir. Audacity’yi Windows 11’de ses kaydetmek için nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

1. Bu bağlantıya gidin ve Audacity’yi indirin. Audacity’yi Windows 11’e Microsoft Store aracılığıyla da yükleyebilirsiniz.

  Sessiz Saatleri Özelleştirme, Şimdi Windows 10'a Odaklanma Yardımı

2. Kurulduktan sonra, nasıl kullanılacağını öğrenmek için ses kaydı uygulamasını açın. İlk olarak, üstteki mikrofon simgesinin yanında, ses kaydı için giriş kaynağını seçebilirsiniz.

3. Son olarak, üst kısımdaki kırmızı kayıt düğmesine tıklayın. Kaydı durdurmak için gri “Durdur” düğmesine tıklayın.

4. Kaydı dinlemek için artık yeşil oynat düğmesine tıklayabilirsiniz. Karıştırma, gürültüyü kaldırma, kırpma, hızı değiştirme vb. ile birlikte ses kaydını da düzenleyebilirsiniz.

5. Ses kaydını kaydetmek için “Dosya”ya tıklayın ve “Dışa Aktar”ı seçin. Burada istediğiniz dosya biçimini seçin.

6. Ses kaydını kaydetmek istediğiniz klasörü seçin ve işte orada. Audacity ile uygulamada keşfedebileceğiniz sonsuz olanaklar var. Ancak Audacity gibi bir üçüncü taraf programı kullanarak Windows 11’de sesi bu şekilde kaydedebilirsiniz.

Windows 11’de İki Kolay Şekilde Ses Kaydedin

Windows 11’de ses kaydetmenin iki yolu vardır. Yerel Ses Kaydedici uygulaması mükemmeldir, ancak daha fazla özellik istiyorsanız, her zaman Audacity’ye gidebilirsiniz. Her neyse, bizden bu kadar. Windows 11 PC’nizdeki mikrofonla ilgili sorun yaşıyorsanız, anında düzeltme için bağlantılı kılavuza gidin. Son olarak, herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.