Windows 11’de Nasıl Yardım Alınır (6 Yöntem)

Windows 11 genellikle kullanıcılar tarafından iyi karşılanmış olsa da, zaman zaman temel Windows sorunlarından bazıları ortaya çıkıyor. Ve bu sorunları çözmek için birçok kullanıcının ilk içgüdüsü yardım almak için Microsoft’a başvurmaktır. Bu tür sorunları çözmenize yardımcı olmaya çalışırken, Windows 11’de yüksek disk kullanımı veya Windows 11’de Bluetooth’un çalışmaması gibi sorunlar da dahil olmak üzere yaygın Windows sorunları ve bunların çözümleri hakkında birkaç öğretici yazdık. Yine de, Windows’ta yardım almak istiyorsanız. 11 Microsoft Destek’ten sohbet, arama veya e-posta kullanarak aşağıdaki makalemizi izleyin. Sorunu anında çözmek için Windows 11 destek ekibiyle iletişime geçebilir ve bir Microsoft temsilcisiyle sohbet edebilirsiniz.

Windows 11’de (2022) Yardım Alın

Bu kılavuzda, Windows 11 bilgisayarınızla ilgili yardım almanın altı farklı yolunu ekledik. Windows 11 destek ekibiyle sohbet edebilir, onlardan bir arama alabilir veya bilgisayarınızı onarmak için yüz yüze randevu alabilirsiniz. Bununla birlikte, hatalar veya sorunlarla karşı karşıya kalırsanız yardım alma yöntemlerine bakalım.

1. Yerel Yardım Alın Uygulamasını Başlatın

Windows 11’de yardım almanın en hızlı yolu, işletim sistemiyle birlikte gelen özel “Yardım Al” uygulamasıdır. Aslında, daha önce yardım konularını bulmak için kullandığımız “F1” tuşuna basarsanız, şimdi Microsoft Edge tarayıcısını açacak ve bunun yerine Get Help uygulamasını kullanmanızı isteyecektir. Bu nedenle Windows 11’de destek almak için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Windows tuşuna basın ve arama çubuğuna “yardım” yazın. Uygulamayı açmak için arama sonuçlarından sol bölmedeki “Yardım Al” seçeneğine tıklayın.

  Nexus Mod Manager'ın Windows 10'da Açılmamasını Düzeltin

2. Yardım Alın penceresinde sorununuzu arayabilir veya aşağıdaki konuları inceleyebilirsiniz. Sorunları aramak, sorunu çözmek için takip edebileceğiniz Microsoft Topluluğu’ndan yanıtlar sunar.

3. Windows 11 desteğiyle sohbet, e-posta veya arama üzerinden iletişime geçmek isterseniz, “Yardım Al” uygulamasının alt kısmındaki “Desteğe Ulaşın” seçeneğine tıklayın.

4. Ardından, “Ürünler ve hizmetler” açılır menüsünden “Windows”u seçin, sorununuza göre kategoriyi seçin ve “Onayla”ya tıklayın.

5. Bir sonraki sayfada, Windows 11 için destek ekibiyle sohbet etme seçeneği sunulacaktır. Microsoft 365’e abone olmanız ve Windows 11 PC’nizde aynı Microsoft hesabıyla oturum açmanız durumunda, çağrı üzerinden destek temsilcisi.

2. Windows 11’de Başlarken Uygulamasını kullanın

Yakın zamanda Windows 10’dan Windows 11’e yükselttiyseniz ve yeni kullanıcı arayüzünde, özellikle ortalanmış Başlat menüsü ve Görev Çubuğunda gezinmekte zorlanıyorsanız, endişelenmeyin. Microsoft, Windows 11’de Windows 11’deki yeni her şeyi gösteren ve sizi bu öğelere ve bunlarla nasıl etkileşime geçeceğinize götüren bir “Başlarken” uygulamasını bir araya getirdi. Windows 11’in yeni kullanıcıları için gerçekten başlamak için harika bir yer. Bununla birlikte, Başlarken uygulamasına nasıl erişebileceğinizi görelim.

1. Windows tuşuna basın ve arama çubuğuna “başla” yazın. Şimdi “Başlayın” uygulamasını açın.

2. Burada “Başlayın”a tıklayarak Windows 11’deki tüm yeni özellikler ve bunların nasıl kullanılacağı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

3. Bunun dışında, Windows 11’in nasıl kullanılacağına dair öneriler almaya devam etmek için etkinleştirme ipuçlarını da öneriyorum. Ayarlar uygulamasını açmak için Windows 11 klavye kısayolu “Windows + I”e basabilirsiniz. Burada, “Sistem” altında, “Bildirimler” i açın.

4. Aşağıya inin ve “Windows kullandığımda ipuçları ve öneriler al” seçeneğinin yanındaki onay kutusunu etkinleştirin.

3. Yardım Almak için Windows Search’ü kullanın

Microsoft, Windows Arama’yı sıçramalar ve sınırlarla geliştirdi ve Windows 11’de doğrudan Bing’den alınan hem yerel hem de web sonuçlarını entegre etti. Arama çubuğuna bir sorun yazarsanız, Bing tam çözümü doğrudan bir bağlantıyla gösterir. PC’nizdeki ilgili Ayarlar sayfası. Bu şekilde, Windows 11 PC’nizde hızla gezinebilir ve sorunları çözebilirsiniz. İşte nasıl kullanılacağı.

  Windows 10'da FFMPEG ile bir videoya bölümler nasıl eklenir

1. Windows tuşuna basın ve sorgunuzu yazın. Veya Görev Çubuğundaki “ara” simgesine tıklayıp karşılaştığınız sorunu veya hatayı yazabilirsiniz. Örneğin, bir yazıcı eklemek istiyorum, bu yüzden “yazıcı ekle” yazıyorum. Şimdi, “Web’de ara” bölümünün altında, sağ bölmedeki “Sonuçları tarayıcıda aç” seçeneğini tıklayın.

2. Bu, sorguyu Microsoft Edge’de Bing’de açacak ve Ayarlar sayfasına hızlı bir bağlantıyla çözümü kolayca sunacaktır. Bu şekilde, Windows 11’deki birçok sorunu çözmek için Windows Search’ün yardımını alabilirsiniz.

3. Ayrıca bu bağlantıya tıklayarak sık karşılaşılan sorunlar için doğrudan Microsoft’tan destek alabilirsiniz. Şirket, birçok ortak sorun ve kategori için talimatları açıkça belgelemiştir, bu yüzden bu güzel.

4. Sorun Gidericiyi Kullanın

Farkında değilseniz, Microsoft, Wi-Fi bağlantısının kesilmesinden PC’nizde ses olmamasına kadar her türlü sorunu çözmek için Windows 11’e birden çok sorun giderici eklemiştir. Geçmişte özel sorun gidericileri kullandım ve oldukça iyi çalışıyor gibi görünüyorlar. Bu nedenle, PC’nizde genel sorunlarla karşılaşıyorsanız, Windows 11’deki sorun gidericiden yararlandığınızdan emin olun. Ona nasıl erişeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

1. Windows tuşuna basın ve arama çubuğuna “sorun giderme” yazın. Şimdi, sol bölmeden “Sorun giderme ayarları” nı açın.

2. Bir sonraki sayfada, sağ bölmedeki “Diğer sorun gidericiler”e tıklayın.

3. Burada hem sık görülen hem de nadir görülen sorunlar için özel sorun gidericiler bulacaksınız. Soruna bağlı olarak, listeden ilgili sorun gidericiyi çalıştırın.

5. Microsoft Destek ile iletişim kurun

Windows 11’de karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak bir Microsoft temsilcisiyle bire bir görüşme yapmak istiyorsanız, destek ekibinin numaranızı aramasını isteyebilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı.

1. Bu bağlantıyı açın ve Microsoft’tan yardım almak için “Başlayın”a tıklayın.

2. Ardından, arama kutusunda sorunu tanımlayın ve “Yardım Al”a tıklayın.

  Windows 10'da ekran görüntüleri nasıl planlanır

3. Aşağıda birkaç öneri sunacaktır. Ancak yardım konusu önerilerinden memnun değilseniz, hemen aşağıdaki “Destek ile İletişime Geç” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

4. Şimdi ülke kodunuzu seçin ve telefon numaranızı girin. Son olarak, “Onayla”ya tıklayın, bir Microsoft temsilcisinden bir çağrı alacaksınız.

5. Microsoft’un bir iş kullanıcısıysanız, onları doğrudan arayabilirsiniz. Bu bağlantıyı açın ve bölgenize göre müşteri hizmetleri telefon numarasını bulun.

6. Microsoft Deneyim Merkezi Desteği

Surface aygıtınız varsa ve Windows 11 ile ilgili sorun yaşıyorsanız öneriler, düzeltmeler ve onarımlar için hem çevrimiçi hem de yüz yüze randevu alabilirsiniz. Program ayrıca Microsoft Cevap Masası olarak da anılır ve Surface kullanıcıları için oldukça iyi çalışır. Bu nedenle, Windows 11 çalıştıran Surface cihazınız için destek almak istiyorsanız, bu bağlantıya gidin ve hemen yardım alın.

Dolayısıyla bunlar, Windows 11 desteğiyle iletişime geçmenin ve sorunları hemen düzeltmenin altı farklı yöntemidir. Windows 11 Home kullanıcıları bir Microsoft temsilcisiyle sohbet edebilir, ancak Pro, Enterprise, Microsoft 365 veya Business kullanıcısıysanız yardım almak ve sorunu anında çözmek için Windows 11 Destek ekibini arayabilirsiniz. Ayrıca, Windows 11 ile ilgili sorunları düzeltmek istiyorsanız, sayısız soruna çözüm bulmak için Windows 11 etiketimizi takip edin. Son olarak, herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.