Windows 11’de Dosya Gezgini için Sekmeler Nasıl Etkinleştirilir

Son zamanlarda, Microsoft, Windows 11’e kullanıcıların yıllardır beklediği umut verici birkaç yeni özellik ekliyor. Microsoft, Windows 11’deki Dosya Gezgini’nde çoğu kullanıcının kesinlikle seveceği sekmeleri etkinleştirdi. Yeni Görev Yöneticisi Kullanıcı Arayüzü, yeni Bluetooth menüsü vb. dahil olmak üzere yaklaşan Windows 11 özelliklerinin bir listesini zaten derledik, bu nedenle daha fazla bilgi için listeye göz atın. Bu arada, Dosya Gezgini’ndeki sekmeli UI şu anda Windows 11’de gizlidir, ancak size bu özelliği hemen nasıl açacağınız konusunda bir eğitim sunuyoruz. Herhangi bir gecikme olmadan devam edelim ve Windows 11’de Dosya Gezgini’nde sekmelerin nasıl etkinleştirileceğini öğrenelim.

Windows 11 Dosya Gezgini’nde (2022) Sekmeleri Etkinleştir

1. Dosya Gezgini’ndeki sekmeleri etkinleştirme seçeneği, Dev kanalındaki en son Windows 11 derlemesinde (22572, 9 Mart) mevcuttur. Bu nedenle, Windows 11 Insider programının Dev kanalına kaydolduğunuzdan ve en son işletim sistemi derlemesine güncellediğinizden emin olun.

2. Ardından, Dosya Gezgini’nde sekmeler almanızı sağlayacak ViveTool’u kurmanız gerekir. Açık bu bağlantı ve en son ZIP dosyasını indirin.

3. ZIP dosyasına sağ tıklayın ve içerik menüsünden “Tümünü Çıkar” seçeneğini seçin. Ardından, çıkarılan klasöre sağ tıklayın ve “Yol olarak kopyala” seçeneğini seçin.

4. Ardından, Yönetici ayrıcalıklarıyla Komut İstemi’ni açın. Bunu, Windows aramasında “CMD”yi arayarak ve “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğini seçerek yapabilirsiniz. Komut İstemi’ni yönetici ayrıcalıklarıyla açmak önemlidir, aksi takdirde Windows 11 Dosya Gezgini’nde sekmeleri etkinleştirme komutunu çalıştırırken bir hata alırsınız.

5. Komut istemi penceresinde cd yazın ve yukarıda kopyaladığınız yolu yapıştırın. Yolu yapıştırmak için CMD penceresine sağ tıklayın. Aşağıdaki ekran görüntüsü gibi bir şey görünecek. Not: Dosya yolu PC’niz için farklı olacaktır. Bu komutu kullanarak Komut İstemi içindeki ViveTool klasörüne gideceksiniz.

cd "C:UsersArjunDownloadsViVeTool-v0.2.1"

6. Son olarak aşağıdaki komutu yürütün. Windows 11’de Dosya Gezgini’nde yeni sekmeli kullanıcı arayüzünü etkinleştirecektir. Şimdi, bilgisayarınızı yeniden başlatın.

vivetool addconfig 34370472 2

7. Ve işte burada — Windows 11’de kusursuz çalışan Dosya Gezgini’ndeki sekmeler. Dosya Gezgini’nde sekmeleri yeniden düzenleme yeteneğinin şu anda desteklenmediğini ve ayrı bir pencere oluşturmak için sekmeleri çıkaramayacağınızı unutmayın ( en iyi Windows tarayıcılarında yapabileceğiniz gibi) belirli bir klasör için. Özellik şu anda yarı pişmiş, ancak Microsoft’un tüm kararlı kullanıcılara yayınlanmadan önce iyileştirmesini bekliyoruz.

  Windows 10 1803 Güncellemesinden Sonra Siyah Masaüstü Nasıl Onarılır

Dosya Gezgini’ndeki Sekmeli Kullanıcı Arayüzü Sonunda Windows 11’e Geliyor

Windows 11 Dosya Gezgini’nde çalışan sekmeleri bu şekilde elde edebilirsiniz. Artık popüler üçüncü taraf Dosyalar uygulamasını (Özgür) Dosya Gezgini’nde sekmeli bir arayüz kullanmak için. Her neyse, bizden bu kadar. Windows 11’de Hızlı Ayarlar’da yeni Bluetooth menüsünü etkinleştirmek istiyorsanız, bağlantılı eğitimimizi izleyin. Ve Windows 11 Görev Çubuğu simgelerini asla birleşmeyecek şekilde ayarlamak istiyorsanız, bunun için de şık bir geçici çözümümüz var. Son olarak, herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.