Windows 10’da Üzgünüz Ama Word Bir Hatayla Karşılaştı Nasıl Düzeltilir

Microsoft Word, dosya oluşturmak, düzenlemek, görüntülemek ve paylaşmak için bir platformdur. Bir dosyayı geliştirmek için çeşitli yerleşik özellikler sağlayan üretken bir uygulamadır. Ancak bazen, Word açmayı ve üzgün olduğumuzu göstermeyi reddedebilir, ancak Word, ekranınızda düzgün çalışmasını engelleyen bir Windows 10 hatasıyla karşılaştı. Yalnızca Word değil, Excel ve Outlook gibi diğer Microsoft Office 365 uygulamaları da çalışmayı durdurdukları yerde aynı hatayı gösterebilir. Aynı sorunla karşı karşıya olan biriyseniz ve sorunu çözmek için bir çözüm arıyorsanız doğru yerdesiniz. Üzgünüz, ancak Word bir Windows 10 hatasıyla karşılaştı. Ek olarak verilen sorun giderme yöntemleri, Outlook’un düzgün çalışmasını engelleyen bir hatayla karşılaşmasını da düzeltecektir. hata da. Öyleyse, bu hataya neyin neden olduğu ve nasıl çözüleceği hakkında bize daha fazla bilgi verin.

Windows 10’da Üzgünüz Ama Word Bir Hatayla Karşılaştı Nasıl Düzeltilir

MS Office 365’in açılmama nedenleri, güncelleme sorunlarından sisteminizle uyumluluğuna kadar çeşitlilik gösteriyor, gelin kısaca aşağıdaki noktalarda bunlara bir göz atalım:

  • Sorun genellikle Microsoft Office 365 uygulamasını güncellerken ortaya çıkıyor.
  • Word, Excel veya Outlook gibi MS Office uygulamaları, MS Office uygulamasını güncellerken otomatik olarak uyumluluk modunda yapılandırmaya başladığında, hata ortaya çıkabilir.

Artık MS Office uygulamalarının açılmasını neyin engellediğini anladığımıza göre, bu sorunun üstesinden gelmenize yardımcı olacak en çok tercih edilen çözümlerden bazılarına bakmanın zamanı geldi.

Yöntem 1: Güvenli Modda Temiz Önyükleme Gerçekleştirin

Güncellemelerden sonra, hala karşılaşıyorsanız, üzgünüz, ancak Excel düzgün çalışmasını engelleyen bir hatayla karşılaştı, o zaman sisteminizi güvenli modda temizlemeyi deneyebilirsiniz. Microsoft uygulamalarınız çalışmıyorsa bunun nedeni, bunlara müdahale eden üçüncü taraf programları olabilir. Bu nedenle, güvenli modda temiz önyükleme yapmak, bu sorunlu programların temizlenmesine yardımcı olur. Öncelikle Windows 10’da güvenli modda önyükleme yapmak için kılavuzumuzu takip edin. Ardından, Windows 10’da Temiz önyükleme Gerçekleştirme kılavuzumuzu okuyun.

  Windows 10'da Odak Yardımı Bildirimleri Nasıl Yeniden Etkinleştirilir

Yöntem 2: MS Office Uygulamasını Yönetici Olarak Çalıştırın

Bununla karşılaşırsanız, üzgünüz, ancak Excel, Windows 10’da Excel’i açarken veya çalıştırırken düzgün çalışmasını engelleyen bir hatayla karşılaştı, o zaman uygulamayı yönetici hakları vererek çalıştırmayı denemelisiniz. Bu yöntemin birçok durumda etkili olduğu kanıtlanmıştır, bu nedenle, belirtilen adımları izleyerek sisteminizde deneyin:

1. Windows + S tuşlarına aynı anda basın ve arama çubuğuna excel yazın.

2. Microsoft Excel uygulamasına sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır’a tıklayın.

3. Kullanıcı Hesabı Denetimi isteminde Evet’i seçin.

4. Aynı şekilde, diğer tüm Microsoft Office uygulamalarını PC’nizde yönetici olarak çalıştırın ve hatanın çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Yöntem 3: Uyumluluk Modunu Devre Dışı Bırak

Microsoft Office uygulamasını en son sürümle güncellerken, Microsoft uygulamaları otomatik olarak uyumluluk modunda çalışmaya başlar; bu, Outlook’un düzgün çalışmasını engelleyen bir hatayla karşılaşmasının başka bir nedeni olabilir. Bu nedenle, uyumluluk modu için tüm uygulamaların devre dışı bırakıldığından emin olun ve aşağıdaki adımların yardımıyla bunu başarabilirsiniz:

1. Masaüstünüzdeki Outlook kısayoluna sağ tıklayın.

2. Listeden Özellikler’i seçin.

3. Uyumluluk sekmesine tıklayın.

4. İçindeki seçenek için Bu programı uyumluluk modunda çalıştır kutusunun işaretini kaldırın.

5. Son olarak, onaylamak için Tamam’a tıklayın.

6. Outlook için uyumluluk modunu devre dışı bırakma işlemini tamamladığınızda, diğer Microsoft uygulamaları için de aynı prosedürü izleyin.

Yöntem 4: MS Office’i Güncelleyin

Eski MS Office, Outlook’un düzgün çalışmasını engelleyen bir hatayla karşılaşmasının bir nedeni de olabilir.

1. Başlat’a tıklayın, görünüm yazın ve Enter tuşuna basın.

2. Ana sayfanın sol üst tarafındaki Dosya’ya tıklayın.

3. Ardından, Hesap Ayarları’na tıklayın.

4. Ekranda Güncelleme Seçenekleri’ni seçin ve ardından Şimdi Güncelle’ye tıklayın.

5. Uygulama güncellendikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Yöntem 5: Windows’u Güncelleyin

Microsoft Office’i güncellemek size yardımcı olmadıysa, Office 365’in düzgün çalışmasını engelleyen bir hatayla karşılaştıysa, sisteminizde Windows’u güncellemek isteyebilirsiniz. Windows güncellemesinin etkili olduğu görüldü, Windows 10 En Son Güncelleme Nasıl İndirilir ve Kurulur kılavuzumuzla kendiniz deneyin.

  Windows 10 Yerel/Microsoft Hesabı İçin Unutulan Parolayı Sıfırla

Yöntem 6: Microsoft Office Uygulamasını Onarın

Office 365’in düzgün çalışmasını engelleyen bir hatayla karşılaştığı sorunu düzeltmenin başka bir yolu da Microsoft Office uygulamasını onarmaktır. Aşağıda belirtilen adımları izleyin:

1. Windows + R tuşlarına birlikte basarak Çalıştır kutusunu açın.

2. ms-settings:appsfeatures yazın ve Uygulamalar ve Özellikler penceresini başlatmak için Enter tuşuna basın.

3. Uygulamalar ve özellikler bölümünde Microsoft Office’i arayın.

4. Değiştir’e tıklayın.

5. Onar’ı seçin ve Devam’a tıklayın.

6. Ardından, Microsoft Office uygulamasını onarmak için ekrandaki talimatları izleyin. Tamamlandığında, üzgün olup olmadığımızı kontrol etmek için sisteminizi yeniden başlatın, ancak Word düzgün çalışmasını engelleyen bir hatayla karşılaştı sorun çözüldü.

Yöntem 7: Eklentileri Kaldır

Ekstra özellikler sağlamak için Word, Excel, PowerPoint ve Outlook gibi uygulamalarda eklentiler bulunur. Bu ek özelliklerin kaldırılması, nasıl düzeltileceği konusunda yardımcı olabilir, ancak Word bir Windows 10 sorunuyla karşılaştı. Bu nedenle, aşağıda verilen adımları kullanarak bunları kaldırın:

1. Windows tuşuna basın, word yazın ve Aç’a tıklayın.

2. Word belgesinin sol üst köşesindeki Dosya’ya tıklayın ve içindeki Seçenekler’i seçin.

3. Sol menüden Eklentiler’e tıklayın.

4. Şimdi Git’e tıklayın.

5. Mevcut tüm Eklentilerin işaretini kaldırın ve Tamam’ı seçin.

6. Eklentileri kaldırdığınıza göre, hatanın çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için uygulamayı yeniden başlatmayı deneyin.

Yöntem 8: Kayıt Defteri Anahtarlarını Sil

Bu yöntemde, Windows Kayıt Defterinden anahtarları sileceksiniz. Bu yöntem aynı zamanda üzgünüz, ancak Word artık düzgün çalışmasını engelleyen bir hatayla karşılaşmamanızı sağlamak için çok yararlıdır.

Not: Bu yöntemi gerçekleştirmeden önce Kayıt Defterinizi bir sabit sürücüye yedekleyin.

1. Windows tuşuna basın, kayıt defteri düzenleyicisi yazın ve Aç’a tıklayın.

2. Kayıt Defteri Düzenleyicisi’nde aşağıdaki konum yoluna gidin.

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice16.0Common

3. Şimdi, Lisanslamada Experiment, ExperimentTas, ExperimentEcs klasörlerini ve CurrentSkuIdForApp klasörünü bulun ve silin.

4. Bahsedilen tüm klasörler silindiğinde bilgisayarı yeniden başlatın.

  Windows 10'da Fotoğraflar uygulamasına 5 alternatif

Yöntem 9: Microsoft Office’i yeniden yükleyin

Yukarıda belirtilen yöntemlerden hiçbiri şu ana kadar nasıl düzeltileceğini bilme konusunda size yardımcı olmadıysa, üzgünüz ancak Word bir Windows 10 hatasıyla karşılaştıysa, Microsoft Office uygulamasını yeniden yüklemek bu konuda size yardımcı olabilir.

Not: Bu yöntemi yalnızca MS Office Kurulum Diskiniz veya Ürün Kodunuz varsa uygulayın.

1. Windows tuşuna basın, yazın kontrol Paneli ve Aç’a tıklayın.

2. Görünüm > Kategori’yi ayarlayın, ardından Programlar ayarına tıklayın.

3. Microsoft Office programına sağ tıklayın.

4. Kaldır seçeneğini seçin.

5. Şimdi Kurulum Diskini kullanarak Microsoft Office’i yeniden yükleyin.

6. Artık MS Office’i sisteminize yeniden yüklediğinize göre, karşılaştığınız tüm hataları çözmelidir.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

S1. Microsoft Word uygulamam neden çalışmıyor?

Ans. Microsoft Word uygulamanız açılmakta sorun yaşıyorsa, bunun nedeni bir ağ bağlantısı veya programın yeni güncellenmiş bir sürümünün uygulamayı açarken bir aksaklığa neden olması olabilir.

S2. Word açma hatasını nasıl düzeltebilirim?

Ans. Word açma hatası, MS Office programı onarılarak düzeltilebilir. Bunun dışında, yukarıda belirtilen, sorunla ilgili size yardımcı olabilecek birkaç yöntem vardır.

S3. Yukarıda belirtilen yöntemler Word dışındaki diğer Office programlarına da uygulanabilir mi?

Ans. Evet, yukarıda belirtilen yöntemler, açılış hatası gösteren tüm Word programlarında yardımcı olur.

S4. Office programları için açılış hatası yalnızca Windows 10’da mı görünüyor?

Ans. Hayır, Office programlarındaki açılış hatası, Windows 7, 8 ve 11 dahil olmak üzere birçok Windows kullanıcısı tarafından görülmüştür.

***

Microsoft Office’in ve Excel, Word, Outlook ve PowerPoint gibi ilgili programların tüm avantajları arasında, açılış hatası bir şekilde kullanıcıların uygulamaları kolaylıkla kullanmaları için bir engel görevi görüyor. MS Office uygulamaları için açılış hatasını tekrar tekrar görmek zahmetli olabilir, ancak kılavuzumuzun bunu aşmanıza ve nasıl düzeltileceği konusunda sizi bilgilendirmenize yardımcı olduğunu umuyoruz, ancak Word bir Windows 10 hatasıyla karşılaştı. o zaman yöntemlerden hangisinin favoriniz olduğunu bize bildirin. Başka sorularınız ve değerli önerileriniz için bunları aşağıdaki yorumlar bölümüne bırakın.