Windows 10’da Steam_api64.dll Eksik Düzeltme

Oyun oynamayı seven biriyseniz Steam uygulaması size yabancı değil. Düzgün çalışmasına yardımcı olan dosyalardan biri steam_api64.dll’dir. Steam_api64.dll eksik hatası, hatalı uygulamalar, kötü amaçlı yazılımlar veya Windows Kayıt Defteri’ndeki sorunlar nedeniyle oluşabilir. Çözüm olarak steam_api64.dll indirme sonucunu arıyorsanız daha önce anlatılan yöntemleri mutlaka deneyin ve ardından bu tür yöntemlere geçin.

Windows 10’da Steam_api64.dll Eksik Nasıl Onarılır

Steam_api64.dll dosyası eksik hatası sorununu çözmek için öncelikle temel sorun giderme yöntemlerini deneyin. Steam uygulamasında veya PC’nizde belirli bir aksaklık varsa, kolayca çözülebilir.

1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın: Bilgisayarınızda Steam uygulamasını etkili bir şekilde kullanmanızı engelleyen küçük bir sorun varsa, bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bilgisayarınızı yeniden başlatmak için Windows tuşuna basın, Güç düğmesine tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatmak için menüden Yeniden Başlat seçeneğini seçin.

2. PC’nizde Anti-virüs yazılımını devre dışı bırakın: Anti-virüs yazılımı, özellikle üçüncü taraf anti-virüs yazılımı PC’nizde etkinleştirilmişse, Steam uygulamasının düzgün çalışmasını bozabilir. Steam_api64.dll dosyasını PC’nizde bulamayabilirsiniz, bu nedenle PC’nizdeki Anti-virüs yazılımını devre dışı bırakmak uygulamayı doğru şekilde kullanmanıza yardımcı olabilir.

3. Bilgisayarınızda Windows Defender Çevrimdışı Taramayı çalıştırın: Bilgisayarınızda steam_api64.dll dosyasını bulmanıza izin vermeyen sorunlar varsa, bu sorunu gidermek için bilgisayarınızda Windows Defender Çevrimdışı Tarama çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Tarama sizi PC’nizdeki aksaklıklara götürecek ve sorunları gidermek için bunları temizleyebilirsiniz.

4. Sistem Dosyalarını Onar: Steam_api64.dll sorunu PC’nizdeki dosyalardan dolayı mevcut değilse, sorunları bulmak ve düzeltmek için PC’nizde bir SFC veya Sistem Dosyası Denetleyicisi taraması çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde tüm aksaklıkları giderebilecek ve Steam uygulamasını kolaylıkla kullanabileceksiniz.

5. Bilgisayarınızda Sistem Geri Yükleme gerçekleştirin: Bilgisayarınız önceki sürümlerde iyi performans gösteriyorsa veya yeni özellikler yükledikten sonra kesintiye uğradıysa, bilgisayarınızı çalıştığı eski sürüme geri yüklemenize yardımcı olacak bir Sistem Geri Yükleme yapmayı deneyebilirsiniz. . Bu şekilde steam_api64.dll dosyasını C Sürücüsünde veya seçtiğiniz hedef klasörde bulabilirsiniz.

6. Bilgisayarınıza en son C++ sürümünü yükleyin: Bilgisayarınızdaki C++ sürümü çok eskiyse, Steam gibi yüksek teknoloji uygulamalarını kullanmanıza yardımcı olmayabilir ve nihayetinde, steam_api64.dll dosyası bilgisayarınızda eksik olabilir. . Bu nedenle, resmi web sitesinden PC’nize en son C++ sürümünü yüklemeniz gerekir.

  Windows Uygulamalarını Büyütülmüş Olarak Açmaya Zorlayın

7. Grafik Sürücüsünü Güncelleyin: Eski bir grafik sürücüsü kullanıyorsanız, iyi ekran sürücüleri gerektiren bir uygulama olduğu için Steam uygulamasını kullanamayabilirsiniz. Bu nedenle, Steam uygulamasını kullanmak ve steam_api64.dll’nin eksik sorununu önlemek için Grafik sürücünüzü güncellemeniz gerekir.

8. Destek için Sistem Yöneticisi ile İletişime Geçin: Yukarıda bahsedilen birkaç temel sorun giderme yöntemine rağmen bilgisayarınızdaki aksaklık çözülmezse, destek için Sistem Yöneticisi ile iletişime geçebilirsiniz. PC’deki sorunları çözerek steam_api64.dll dosyasını hedef klasörünüzde bulabilirsiniz.

Yöntem 1: Steam’i Yönetici Olarak Çalıştırın

Belirli bir oyun için steam_api64.dll dosyası eksik olduğu için Steam uygulamasını kullanamıyorsanız, uygulamayı Yönetici olarak çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde, oyunlar için tüm DLL dosyaları Steam uygulamasında geri yüklenecektir.

1. PC Masaüstünüzü görüntülemek için Windows + D tuşlarına birlikte basın, Steam uygulaması simgesine sağ tıklayın ve görüntülenen menüde Özellikler seçeneğini seçin.

2. Özellikler penceresindeki Uyumluluk sekmesine gidin ve Ayarlar bölümünde Bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin. Steam uygulamasını Yönetici olarak çalıştırmak için Uygula düğmelerine ve ardından Tamam’a tıklayın.

Yöntem 2: Steam uygulamasını Uyumluluk modunda çalıştırın

Steam uygulamasını yükseltilmiş Windows sürümünde kullanamıyorsanız, steam_api64.dll eksik hatasını düzeltmek için bu yöntemi kullanarak Uyumluluk modunda kullanmayı deneyebilirsiniz.

1. PC Masaüstünüzü görüntülemek için Windows+ D tuşlarına aynı anda basın, Steam uygulaması simgesine sağ tıklayın ve görüntülenen menüde Özellikler seçeneğini seçin.

2. Özellikler penceresindeki Uyumluluk sekmesine gidin, Bu programı aşağıdakiler için uyumluluk modunda çalıştır seçeneğini belirleyin ve Uyumluluk modu bölümündeki açılır menüden en iyi Windows sürümünü seçin. Steam uygulamasını uyumluluk modunda çalıştırmak için Uygula düğmelerine ve ardından Tamam’a tıklayın.

Yöntem 3: Steam Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrulayın

Bu yöntem, Steam uygulamanızda yüklü olan oyunlarla ilgili sorunları kontrol etmenize yardımcı olacaktır. Bu şekilde Steam uygulamasındaki eksik steam_api64.dll dosyasının sorununu çözebileceksiniz. İlk adım olarak, Steam uygulamanızdaki Steam dosyalarının bütünlüğünü kontrol etmeniz gerekmektedir. Bir sonraki adım, Steam uygulamanızdaki dosyaları içeren klasörü onarmaktır.

1. Ana sayfanın sol üst köşesindeki Steam sekmesine tıklayın ve mevcut menüden Ayarlar seçeneğini seçin.

2. Ayarlar penceresinde, pencerenin sol bölmesindeki İndirilenler sekmesine tıklayın ve İçerik Kitaplıkları bölümünde STEAM KÜTÜPHANESİ KLASÖRLERİ düğmesine tıklayın.

3. Depolama Yöneticisi penceresinde, Yerel Sürücü (C:) düğmesini seçin ve üç nokta veya üç yatay nokta düğmesine tıklayın. Klasördeki dosyaları onarmak için düğmede görüntülenen listede Klasörü Onar seçeneğini seçin.

Yöntem 4: DLL Dosyasını Değiştir

Bu bölüm, DLL dosyalarını PC’nizdeki başka bir kaynaktan değiştirmenize izin verecektir. Size en uygun seçeneği takip edebilirsiniz.

  Windows 10'da Video Nasıl Kırpılır

Seçenek I: DLL Dosyasını Resmi Siteden Yükleyin

Bu yöntemde DLL’yi bir web sitesi kaynağından indirerek değiştirebilirsiniz. Size DLL dosyaları sunan hiçbir resmi site bulunmadığına dikkat edilmelidir, bu nedenle bunları kendi sorumluluğunuzda indirmeniz gerekir.

1. Steam api64 için DLL dosyaları için web sitesini başlatın ve en uygun DLL dosyasını indirin.

2. DLL dosyasını yüklemek için ekrandaki sihirbazı izleyin ve hedef konumu Yerel Sürücü (C:) > Windows > System32 olarak seçin.

3. Son olarak, değişikliklerin PC’nizde etkili olması için PC’yi yeniden başlatın.

Seçenek II: DLL dosyasını başka bir bilgisayardan kopyalayın

Bu yöntemde, DLL dosyalarını işlevsel bir Steam uygulaması ve oyunları olan bir bilgisayardan kopyalayabilir ve herhangi bir yükleme medyasını kullanarak dosyayı bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Ön koşul olarak, cihazların uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir, bunu PC’nin özelliklerini kontrol ederek yapabilirsiniz. Her iki cihazın da aynı özelliklere sahip olup olmadığını öğrenmek için her iki cihazda da aşağıdaki adımları izleyin.

1. Ayarları açmak için Windows + I tuşlarına birlikte basın.

2. Ana sayfada görüntülenen menüde Sistem seçeneğine tıklayın.

3. Sistem penceresinin sol bölmesindeki Hakkında sekmesine tıklayın ve pencerede Aygıt özellikleri ve Windows özelliklerini kontrol edin.

Aşağıdaki adımlar, oyun için DLL dosyasını buhar uygulamanıza manuel olarak yüklemeye zorlamanıza izin verecektir.

4. Windows + E tuşlarına aynı anda basarak Windows Gezgini’ni başlatın ve Yerel Sürücü (C:) > Program Dosyaları (x86) > Steam olarak belirtilen yolu kullanarak Steam klasörüne gidin.

5. Oyun klasörüne gidin ve kurulum medyasını kullanarak DLL dosyasını klasöre yapıştırın.

6. Son olarak, bilgisayarı yeniden başlatın.

Yöntem 6: Steam Oyunlarını Yeniden Yükleyin

Bilgisayarınızda steam_api64.dll eksik hatasını düzeltmek için oyunları Steam uygulamanıza yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bu şekilde oyunlar yeni bir DLL dosyasına sahip olacak ve sorunu çözebilirsiniz.

1. PC’nizde Steam uygulamasını, arama çubuğunda arayarak ve uygulama sonucuna tıklayarak başlatın.

2. Ana sayfanızın üst kısmındaki KÜTÜPHANE sekmesine gidin, oyunu bulun ve sağ tıklayın.

3. İmlecinizi menüdeki Yönet seçeneğinin üzerine getirin ve oyunu kaldırmayı başlatmak için yandaki listeden Kaldır seçeneğini seçin.

4. Oyunu Steam uygulamanızdan kaldırmak için KALDIR penceresindeki Kaldır düğmesine tıklayın.

5. Ana sayfada MAĞAZA sekmesine gidin ve arama çubuğunda oyunu arayın.

6. Oyunu Steam uygulamanıza yüklemek için oyuna tıklayın ve Play Game butonuna tıklayın.

Yöntem 7: DirectX’i yükleyin

DirectX, birçok oyun tarafından grafiksel destek ve oyun içi arka uç mekaniği için kullanılan bir API’dir. Oyunların uygulamalarda düzgün çalışmasına yardımcı olan çok sayıda DLL veya Dinamik Bağlantı Kitaplığı dosyası vardır. Bu nedenle, steam_api64.dll eksik hatasını düzeltmek için DLL dosyasını yüklemek için DirectX’i kullanabilirsiniz.

  Windows 10'da Groove'da Ekolayzer Ayarları Nasıl Yönetilir

1. Web tarayıcınızda DirectX resmi web sitesini açın ve yükleyiciyi indirmek için İndir düğmesine tıklayın.

2. İndirilen dosyayı başlatın ve paketi kurmak için sihirbazdaki ekrandaki talimatları izleyin.

3. Sonra, bilgisayarı yeniden başlat.

Yöntem 8: Steam’i Yeniden Yükleyin

Yöntemlerden hiçbiri sizin için işe yaramazsa, bu yöntemi kullanarak Steam uygulamasını yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Mevcut Steam uygulamasını kaldırmanız ve ardından uygulamayı PC’nize yeniden yüklemeniz gerekecek. Aşağıdaki adımlar, Kontrol Paneli uygulamasını kullanarak PC’nizdeki Steam uygulamasını kaldırmanıza izin verecektir.

1. Windows tuşuna basın, kontrol paneli yazın ve Enter tuşuna basın.

2. Sağ üst köşedeki Görüntüle açılır menüsünde Kategori seçeneğini seçin ve menüdeki Programlar bölümünün altındaki Program kaldır seçeneğini seçin.

3. Listeden Steam uygulamasını seçin ve Steam uygulamasını kaldırmayı başlatmak için üst çubuktaki Kaldır düğmesine tıklayın.

4. PC’nizdeki Steam uygulamasını kaldırmak için Steam Kaldırma penceresindeki Kaldır düğmesine tıklayın.

5. Yerel Disk (C:) > Program Dosyaları (x86) konum yolundaki Steam klasörünü Sil tuşuna basarak silin.

Aşağıda açıklanan adımlar, Steam uygulamasını PC’nize sıfırdan yeniden yüklemenize yardımcı olacaktır.

6. Varsayılan web tarayıcınızda Steam uygulamasının resmi web sitesini açın ve ana sayfanın sağ üst köşesindeki Steam Yükle düğmesine tıklayın.

7. Steam uygulamasını PC’nize indirmek için sonraki sayfada STEAM KUR düğmesine tıklayın.

8. PC’nizde Steam uygulamasını başlatmak için sayfanın sol alt köşesindeki indirilen SteamSetup.exe dosyasına tıklayın.

9. PC’nizde Steam uygulamanızın kurulumunu başlatmak için Steam Kurulumu penceresindeki İleri düğmesine tıklayın.

10. Bir sonraki pencerede istediğiniz dili seçin ve sihirbazda İleri düğmesine tıklayın.

11. Gözat… düğmesine tıklayarak ve uygulamanın kurulumunu tamamlamak için Yükle düğmesine tıklayarak Steam uygulamasının hedef klasörünü seçin.

12. Buhar kurulumunu tamamlamak için Tamamlanıyor Steam Kurulumu penceresindeki Bitir düğmesine tıklayın.

13. Steam uygulamasındaki giriş bilgilerini kullanarak yeni bir hesap oluşturun veya mevcut hesabınıza giriş yapın.

***

Makale, Steam uygulamanızdaki steam_api64.dll dosyasıyla ilgili sorunu çözme yöntemlerini tartışıyor. Bilgisayarınızdaki steam_api64.dll eksik hatasını düzeltmek için yukarıda anlatılan tüm yöntemleri deneyebilirsiniz. Makale ayrıca steam_api64.dll indirme işlemi hakkında bilgi verdi. Herhangi bir öneriniz veya sorunuz varsa, yanıtlarla geri dönmemiz için bunları yorumlar bölümüne gönderin.