Windows 10’da Sanal Masaüstleri Nasıl Adlandırılır


Windows 10’daki sanal masaüstleri, işletim sisteminin en önemli özelliklerinden biridir. İstediğiniz kadar sanal masaüstü oluşturabilirsiniz; klavye kısayolu desteğine sahiptirler ve uygulama pencerelerini aralarında taşımak kolaydır. Windows 10’daki sanal masaüstlerinin bir eksikliği, onları tanımlamak için görsel göstergelerin olmamasıdır. Win 10 Virtual Desktop Enhancer, mevcut en iyi sanal masaüstü özelleştirme uygulamalarından biridir. Mevcut masaüstünüz için sistem tepsinize bir sayı göstergesi eklemenizi sağlayan ücretsiz bir açık kaynaklı Windows uygulamasıdır. Ek olarak, her masaüstü için farklı duvar kağıtları ayarlamanıza olanak tanır. Yine de en önemlisi, Windows 10’da sanal masaüstlerini adlandırmanıza olanak tanır. İşte nasıl çalıştığı.

Win 10 Virtual Desktop Enhancer’ın bir kullanıcı arayüzü yok. Windows 10’da sanal masaüstlerini adlandırmak için düzenlemeniz gereken bir Settings.ini dosyası vardır. Bu aynı dosya, her masaüstü için farklı duvar kağıtları ayarlamak için düzenlediğiniz dosyadır. Uygulama, bine kadar sanal masaüstünü destekler.

Win 10 Virtual Desktop Enhancer’ı indirin ve çıkarın. Not Defteri’ndeki klasördeki Settings.ini dosyasını açın. Masaüstü Adları bölümüne gidin. Tek yapmanız gereken, masaüstü numarasının yanına bir ad eklemek ve değişiklikleri dosyaya kaydetmek.

Sanal masaüstlerinizi adlandırdıktan sonra Virtual Desktop Enhancer dosyasını çalıştırın. Sanal masaüstü numarasını belirtmek için sistem tepsisine otomatik olarak bir sayı göstergesi ekleyecektir. Aralarında geçiş yapmak size mevcut masaüstünün adını gösterecektir.

Sanal masaüstlerini adlandırdıktan sonra, onları silebilir ve daha sonra tekrar ekleyebilirsiniz, yine aynı ada sahip olacaklardır. Adı değiştirmek için, Win 10 Virtual Desktop Enhancer için Settings.ini dosyasını düzenlemeniz gerekir.

Fare imlecini sistem tepsisindeki masaüstü numarası göstergesinin üzerine getirdiğinizde, size mevcut masaüstünün adını gösterir.

Ekrandaki uyarının rengini ve yazı tipini özelleştirebilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntılar, Win 10 Virtual Desktop Enhancer sıkıştırılmış klasörüyle birlikte gelen BeniOku dosyasındadır.

  Windows 10'da PowerShell Komut Dosyalarını Otomatik Çalıştırma

Win 10 Virtual Desktop Enhancer’ı İndirin