Windows 10’da Origin 0xc00007b Hatasını Düzeltin

Windows 10 PC her ne kadar kusursuz bir oyun deneyimi sunmayı amaçlasa da çeşitli hatalara ve bazı zorlu durumlara maruz kalıyor. Microsoft’un işletim sistemindeki hataları ve hataları düzeltmek için güncellemeler yayınlaması gibi, Electronic Art’ın müşterileri de Origin 0xc00007b gibi hataları düzeltmek için güncellemeler yayınlar. Origin 0xc00007b Windows 10, eski dosyaların olmaması, gereksiz arka plan programları, güncelleme hataları ve daha birçok nedenden dolayı en sık karşılaşılan hatalardan biridir. Aynı sorunla da karşı karşıyaysanız, bu kılavuz aynı sorunu gidermenize en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

Windows 10’da Origin 0xc00007b Hatası Nasıl Onarılır

Windows 10 PC’nizde 0xc00007b Origin hatasına neden olan bazı vazgeçilmez nedenler. Hangisinin sizi rahatsız ettiğini bulmak için dikkatlice okuyun.

 • Origin, bazı özelliklere ve dosyalara erişmek için yönetici haklarından yoksundur.
 • Kararsız ağ bağlantısı.
 • Birkaç arka plan programı oyuna müdahale ediyor.
 • Bozuk Origin önbellek dosyaları.
 • Eski Windows işletim sistemi, .NET çerçevesi, grafik kartı.
 • PC’de bozuk sistem dosyaları.
 • Antivirüs ve güvenlik duvarı Origin’i engelliyor.
 • PC’de çakışan uygulamalar ve yanlış yapılandırılmış Origin dosyaları.

İşte Origin hatasını 0xc00007b düzeltmenize yardımcı olacak bazı harika tüyolar. Ancak, aşağıda belirtilen yöntemleri izlemeden önce, aygıtla ilgili geçici sorunları gidermek için Windows 10 PC’nizi yeniden başlatın. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra sorun için herhangi bir düzeltme almadıysanız, aşağıda belirtilen yöntemleri izleyin.

Yöntem 1: Origin’i Yönetici Haklarıyla Çalıştırın

Birkaç dosya ve hizmete erişmek, Origin’de yönetici ayrıcalıkları gerektirir. Gerekli yönetici haklarına sahip değilseniz Origin 0xc00007b Windows 10 sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Origin’i yönetici olarak çalıştırmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Seçenek I: Başlat Menüsünden

1. Windows tuşuna basın, ardından Origin yazın ve Yönetici olarak çalıştır’a tıklayın.

Not: Yönetici olarak çalıştır seçeneğini görmüyorsanız, görüntülemek için aşağı ok simgesine tıklayın.

2. Kullanıcı Hesabı Denetimi isteminde Evet’i seçin.

Seçenek II: Dosya Konumu Yoluyla

1. Windows tuşuna basın ve Origin yazın ve ardından Dosya konumunu aç seçeneğine tıklayın.

Not: Dosya konumunu aç seçeneğini görmüyorsanız, görüntülemek için aşağı ok simgesine tıklayın.

2. Ardından, Origin’in yürütülebilir dosyasına sağ tıklayın.

3. Şimdi, Özellikler seçeneğine tıklayın.

4. Özellikler penceresindeki Uyumluluk sekmesine geçin ve ardından Bu programı aşağıda gösterildiği gibi yönetici olarak çalıştır kutusunu işaretleyin.

5. Sonunda, değişiklikleri kaydeden Tamam’ın ardından Uygula’ya tıklayın. Tartışılan sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Yöntem 2: Origin Sunucu Durumunu Doğrulayın

Oyunu yönetici haklarıyla çalıştırmak Origin hata kodunu 0xc00007b düzeltmenize yardımcı olmadıysa, Origin’in sunucu durumunu kontrol etmek ek bir düzeltmedir. Origin sunucusu durumunu kontrol etmek için aşağıda belirtilen adımları izleyin.

1. Downdetector’ın resmi sitesine gidin.

2. Sunucu tarafında herhangi bir sorununuz yoksa, Kullanıcı raporlarının Origin’de mevcut bir sorun olmadığını gösteren bir mesaj alacaksınız.

3. Başka bir mesaj görürseniz, sunucu tarafındaki sorunlar çözülene kadar beklemeniz gerekir.

Yöntem 3: Kararlı Ağ Bağlantısını Sağlayın

İnternet bağlantınız kararsız ve yetersiz ise. bu, Origin 0xc00007b düzeltmesinde soruna neden olabilir. PC’niz ve yönlendiriciniz arasında herhangi bir girişim veya engel varsa, tartışılan soruna da neden olabilir.

Hız testi yaparak bilgisayarınızın ağ hızını kontrol edin.

Aşağıdaki kriterleri takip edin ve bunların bilgisayarınız tarafından karşılandığından emin olun.

 • Ağınızın sinyal gücü çok düşükse, yönlendiricinin yolu arasındaki tüm engelleri kaldırın.
 • Aynı ağa birçok cihaz bağlıysa internet bağlantınız yavaş olabilir, bu yüzden bundan kaçınmaya çalışın.
 • Her zaman ISS’niz (İnternet Servis Sağlayıcı) tarafından doğrulanmış bir yönlendirici veya modem satın almayı tercih edin.
 • Eski, hasarlı veya kopuk kabloların kullanılması tavsiye edilmez, gerekirse kabloları değiştirin.
 • Modemin duvar kablolarının ve modemden router’a giden kabloların bozulmadığından emin olun.
  Klavye Kısayoluyla Bir Windows Uygulaması Nasıl Başlatılır

Herhangi bir internet bağlantısı sorunuyla karşılaşırsanız, aynı sorunu gidermek için Windows 10’da Ağ Bağlantısı Sorunlarını Giderme kılavuzumuza bakın.

Yöntem 4: Origin İşlemini Yeniden Başlatın

Origin İşleminizi yeniden başlatmak, Origin hatası 0xc00007b için başka bir düzeltmedir, işte nasıl yapılacağı. Talimatlara göre izleyin.

1. Ctrl+ Shift + Esc tuşlarına birlikte basarak Görev Yöneticisini açın.

2. İşlemler sekmesi altında olacak olan Başlangıç ​​görevini bulun ve seçin.

3. Şimdi, Görevi sonlandır’a tıklayın.

4. Şimdi, Yöntem 1’de belirtildiği gibi Origin’i yönetici olarak başlatın ve sorunu çözüp çözemeyeceğinizi kontrol edin.

Yöntem 5: Arka Plan Uygulamalarını Kapatın

Arka planda çalışabilecek birçok uygulama olabilir. Bu, CPU kaynaklarının kullanımını artırır ve bellek alanını beklenenden çok daha fazla tüketir. Bu nedenle, sistem performansını etkiler ve Origin 0xc00007b Windows 10 sorununa da neden olabilir. Aşağıda verilen, bilgisayarınızın kaynaklarını tek tek veya manuel olarak tüketebilecek tüm işlemleri Windows 10’da Görev Nasıl Sonlandırılır kılavuzumuzu takip ederek kapatın.

 • korteks
 • Nvidia GeForce Deneyimi
 • Uplay
 • Xbox Windows uygulaması
 • anlaşmazlık
 • MSI art yakıcı
 • Rivatuner istatistikleri/sunucusu
 • yeniden gölgelendir
 • AMD’nin Wattman programı
 • Fraps
 • AB kaplaması
 • Asus Ses Radarı
 • NVIDIA Gölge Oyunu
 • AverMedia Akış Motoru
 • Buhar
 • Razer Sinaps
 • OBS

Yöntem 6: Köken Önbellek Dosyalarını Temizle

Origin hata kodunu 0xc00007b düzeltmenize yardımcı olacak Origin’in geçici önbellek dosyalarını silmek için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Windows tuşuna basın ve ardından %appdata% yazın ve ardından Aç’a tıklayın. Bu, AppData Dolaşım klasörünü açar.

2. Origin klasörüne sağ tıklayın ve aşağıda gösterildiği gibi Sil seçeneğini seçin.

3. Başlat’a gidin ve %programdata% yazın ve ardından ProgramData klasörüne gitmek için Aç’a tıklayın.

4. Ardından, Origin klasörünü bulun ve ardından tüm oyun verilerini içerdiği için LocalContent klasörü dışındaki tüm dosyaları silin.

5. Son olarak, bilgisayarı yeniden başlatın.

Yöntem 7: Windows’u Güncelleyin

Bazen Origin 0xc00007b, işletim sisteminiz güncelliğini yitirdiğinde de ortaya çıkar. Microsoft her zaman yeni özellikler, hatalar ve sorunlar için düzeltmeler içeren bir dizi toplu güncelleştirme yayınlar. Bu nedenle, Origin’de hata koduyla karşılaşırsanız, Windows 10 En Son Güncellemeyi İndirme ve Yükleme kılavuzumuzu izleyin ve aynı adımları PC’nizde uygulayın.

Windows İşletim Sisteminizi güncelledikten sonra, Origin’e sorunsuz bir şekilde erişip erişemeyeceğinizi kontrol edin.

Yöntem 8: DLL’yi Güncelle

Bilgisayarınız xinput1_3.dll’nin daha eski bir sürümünü kullanıyorsa, Origin hatası 0xc00007b ile karşılaşırsınız. Bu dosya C sürücüsünde bulunur ve bu eski sürümle başka bir uygulamanın üzerine yazılmışsa bozulursa, bu hatanın oluşumu çok açıktır. Dosyayı aşağıda belirtildiği gibi güncellemenizi öneririz.

Not: Kötü amaçlı yazılım veya virüs indirip bilgisayarınıza yükleyebileceğiniz için üçüncü bir taraftan dosya indirmek risklidir. Bu yüzden dikkatli ilerleyin.

1. Google’da aratarak xinput1_3.dll dosyasını indirin.

2. Ardından, sıkıştırılmış klasöre sağ tıklayarak ve ardından Tümünü Çıkar’ı seçerek indirilen dosyaları çıkarın.

3. Ardından, xinput1_3.dll dosyasını kopyalayın.

4. Herhangi bir işlem yapmadan önce orijinal xinput1_3.dll dosyanızın yedeğini almalısınız. Bir şey planlandığı gibi gitmediyse, onu her zaman yedekleme dosyasından geri yükleyebilirsiniz.

5. Windows + E tuşlarına birlikte basın ve C:WindowsSysWOW64’e gidin ve xinput1_3.dll dosyasını SysWOW64 klasörüne yapıştırın. Bunu sağ tıklayıp Yapıştır’ı seçerek veya CTRL + V tuşlarına birlikte basarak yapabilirsiniz.

6. Son olarak, görünen onay kutusunda Kopyala ve Değiştir’e tıklayın.

DLL dosyaları şimdi güncellenmeli ve hata çözülmelidir.

Yöntem 9. CHKDSK Komutunu Çalıştırın

Sabit sürücüyle ilgili herhangi bir sorun varsa, Origin hatası 0xc00007b ile karşılaşacaksınız. Sabit sürücüyle ilgili sorunları aşağıda belirtildiği gibi kontrol edebilirsiniz.

1. Windows tuşuna basın ve komut istemi yazın, ardından Yönetici olarak çalıştır’a tıklayın.

2. Ardından, Komut İstemi penceresine chkdsk /f /r komutunu yazın ve Enter tuşuna basın.

3. Bilgisayarın bir sonraki yeniden başlatılışında taramayı planlamak istiyorsanız bir onay mesajı görüntülenecektir. Kabul etmek için klavyedeki Y tuşuna basın ve ardından bilgisayarı yeniden başlatın.

4. Bilgisayar yeniden başlatıldığında, bilgisayarın sabit sürücülerini taramak için chkdsk komutu otomatik olarak çalışır.

5. Tarama tamamlandığında ve bilgisayar Windows’ta önyüklendiğinde, Origin’i açmayı deneyin. Artık 0xc00007b hatasıyla karşılaşmayacaksınız.

  Windows 10'da Microsoft Mağazasından Bir APPX Dosyası Nasıl İndirilir

Yöntem 10: Sistem Dosyalarını Onar

Birkaç uzman, Windows PC’nin tüm önemli öğelerini incelemenin Origin 0xc00007b düzeltmesini düzeltmenize yardımcı olacağını öne sürüyor. Bu görevi uygulamak için Sistem Dosyası Denetleyicisi ve Dağıtım Görüntüsü Hizmeti ve Yönetimi gibi bazı yerleşik araçları kullanmanız gerekir. Windows 10’da Sistem Dosyaları Nasıl Onarılır hakkındaki kılavuzumuzu okuyun ve tüm bozuk dosyalarınızı onarmak için belirtilen adımları izleyin.

Yöntem 11: .NET Framework’ü Güncelleyin

.NET çerçevesi, PC’nizdeki oyun programlarını ve uygulamalarını sorunsuz bir şekilde çalıştırmanıza yardımcı olan bir Windows yazılım geliştirme çerçevesidir. Windows 10 PC’nizdeki .NET çerçevesinin en son sürüme güncellenmemiş olması, Origin 0xc00007b Windows 10 hatasına neden olabilir.

0xc00007b’yi düzeltmek için çerçeveyi güncellemek için bu adımları izleyin.

1. Herhangi bir web tarayıcısını başlatın ve .net çerçevesini arayın.

2. Ardından, Download .NET Framework başlıklı Microsoft resmi web sitesindeki ilk arama sonucunu tıklayın.

3. Desteklenen sürümler adlı yeni bir pencere açılacaktır. Burada, (önerilen) olarak işaretlenen en son .NET Framework’e tıklayın.

4. Şimdi, Runtime bölümünün altındaki indirme düğmesine tıklayın. Yukarıdaki resme bakın.

5. İndirdikten sonra İndirdiklerim’e gidin ve indirilen dosyayı açmak için çift tıklayın. Ardından, UAC onay iletişim kutusunda Evet’i tıklayın.

6. Yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

7. Yazılım çerçevesi yüklendikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Origin’i açmayı deneyin ve 0xc00007b hatasının devam edip etmediğini görün. Varsa, yaklaşan yöntemlere geçin.

Yöntem 12: DirectX Sürümünü Güncelle

DirectX, Windows video ve ses donanımının kararlılığının korunmasına yardımcı olur. Bu, DirectX kullanan oyunların genel hataları ve çoklu ortam sorunlarını tam olarak önlemesine yardımcı olur. Kısaca, Origin hata kodu 0xc00007b’yi DirectX sürümünü aşağıda belirtildiği gibi güncelleyerek düzeltebilirsiniz. 0xc0007b hatasını düzeltebilmeniz için DirectX’i manuel olarak güncellemek için bu adımları izleyin.

1. Windows arama çubuğuna gidin, Bu PC’yi arayın ve Aç’a tıklayın.

2. C Sürücüsüne tıklayın. Ardından, sistem mimarinize bağlı olarak System 32 veya SysWOW64 adlı bir klasöre gitmek için aşağıda gösterilen dosya yolunu izleyin:

 • 32 bit Windows için: Windows > System32
 • 64-bit Windows için: Windows > SysWOW64

Not: Ayrıca Windows + E tuşlarına birlikte basabilir ve doğrudan yukarıdaki konumlara gidebilirsiniz.

3. Pencerenin sağ üst köşesindeki arama çubuğunda, aşağıda listelenen dosyaları tek tek arayın. Ardından, bunların her birine ayrı ayrı sağ tıklayın ve aşağıda gösterildiği gibi Sil’e tıklayın.

 • d3dx9_24.dll’den d3dx9_43.dll’ye
 • d3dx10.dll
 • d3dx10_33.dll’den d3dx10_43.dll’ye
 • d3dx11_42.dll
 • d3dx11_43.dll

4. Ardından, DirectX Son Kullanıcı Çalışma Zamanı Web için Microsoft indirme sayfasını ziyaret edin. Burada bir dil seçin ve ardından İndir düğmesine tıklayın.

5. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra indirilen dosyayı açın. Adı dxwebsetup.exe olacaktır. Ardından, UAC iletişim kutusunda Evet’i seçin.

6. DirectX’i yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

7. Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve ardından Origin’i açmayı deneyin ve tekrar 0xc00007b hatasıyla karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Yöntem 13: Güvenlik Duvarına Dışlama Ekle

Windows Güvenlik Duvarı Origin ile çakışmaya neden olmuyorsa, sisteminizdeki virüsten koruma yazılımı muhtemelen Origin’i engelliyor veya tam tersi. Origin to Origin 0xc00007b düzeltmesi için bir hariç tutma ekleyebilirsiniz.

Seçenek I: Windows Güvenliği aracılığıyla

1. Windows tuşuna basın, virüs ve tehdit koruması yazın ve Aç’a tıklayın.

2. Ardından, Ayarları yönet’e tıklayın.

3. Ardından, aşağıda gösterildiği gibi Hariç tutmaları ekle veya kaldır’a tıklayın.

4. Dışlamalar sekmesinde, Dışlama ekle seçeneğini seçin ve gösterildiği gibi Dosya’ya tıklayın.

5. Şimdi, programı kurduğunuz dosya dizinine gidin ve Origin dosyasını seçin.

6. Aracın güvenlik paketine eklenmesini bekleyin ve Origin’i sorunsuz bir şekilde kullanmaya hazırsınız!

Seçenek II: Üçüncü Taraf Antivirüs Aracılığıyla

Not: Örnek olarak Avast Free Antivirus adımlarını gösterdik. Antivirüs programınıza göre adımları takip edin.

1. Avast Antivirus’ü başlatın ve vurgulandığı gibi sağ üst köşeden Menü seçeneğine tıklayın.

2. Burada, açılır listeden Ayarlar’a tıklayın.

3. Genel menüsünde Engellenen ve İzin Verilen uygulamalar’a gidin.

4. Ardından, İzin verilen uygulamalar listesi bölümünün altındaki UYGULAMAYA İZİN VER’e tıklayın. Aşağıdaki resme bakın

5A. Şimdi, beyaz listeye eklemek için Origin uygulama yoluna karşılık gelen EKLE’ye tıklayın.

Not: Aşağıda bir istisna olarak App Installer’ın eklendiğini gösterdik.

  Windows 10'da PowerShell'i Açmanın 9 Yolu

5B. Alternatif olarak, UYGULAMA YOLU SEÇ seçeneğini seçerek de Origin uygulamasına göz atabilir ve ardından EKLE düğmesine tıklayabilirsiniz.

Yöntem 14: C++ Yeniden Dağıtılabilir Onarım

Alternatif olarak, aşağıdaki Origin hata kodunu 0xc00007bas düzeltmek için Microsoft Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketlerini onarmayı deneyebilirsiniz:

1. Windows tuşuna basın ve Uygulamalar ve özellikler yazın. Aç’a tıklayın.

2. Bu listeyi ara çubuğuna Microsoft Visual C++ yazın.

3. Arama sonucundaki ilkine tıklayın, ardından aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Değiştir’e tıklayın.

4. Ardından, Kullanıcı Hesabı Denetimi iletişim kutusunda Evet’e tıklayın.

5. Beliren açılır pencerede Onar’a tıklayın. İşlemin bitmesini bekleyin.

6. Adım 3 ve 4’ü tekrarlayarak bunu her C++ paketi için yaptığınızdan emin olun.

7. Son olarak, bilgisayarı yeniden başlatın.

Daha önce açamadığınız uygulamayı açın. Bu işe yaramazsa, bunun yerine yeniden dağıtılabilir C++’ı yeniden yüklemeyi deneyin.

Yöntem 15: C++ Yeniden Dağıtılabilir’i Yeniden Yükleyin

Microsoft C++ Visual Redistributable’ı onarmanın önceki yöntemi Origin 0xc00007b’yi düzeltmediyse, yeniden dağıtılabilir olanı yeniden yüklemeniz gerekir. Bunları kaldırmak ve ardından yeniden yüklemek için verilen adımları izleyin.

1. Uygulamalar ve özellikler penceresini yukarıdaki Yöntem 14’te gösterildiği gibi başlatın.

2. Arama sonucundaki ilkine tıklayın, ardından aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Kaldır’a tıklayın. Bunu tüm C++ paketleri için yaptığınızdan emin olun.

3. Bu kılavuzda daha önce açıklandığı gibi Yönetici olarak çalıştır seçeneği aracılığıyla Komut İstemi’ni açın.

4. Aşağıdaki komutu yazın ve Enter tuşuna basın.

Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup

5. İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

6. Ardından, burada gösterildiği gibi en son C++ paketini indirmek için Microsoft web sitesini ziyaret edin.

7. İndirdikten sonra, indirilen dosyayı İndirdiklerim içinde çift tıklayarak açın. Ekrandaki talimatları izleyerek paketi kurun.

8. Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Origin’i açın ve 0xc00007b hatasıyla karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin. Hata devam ederse, sonraki alternatifleri deneyin.

Yöntem 16: Çakışan Uygulamaları Güvenli Modda Kaldırın

Bazı uygulamalar ve programlar, çalışması sırasında Origin’i etkileyebilir. Bunu onaylamak ve düzeltmek için Windows 10’da Güvenli Mod’da önyükleme yapmanız gerekir. Windows PC’nin güvenli modu, gerekli olmayan tüm görevleri kapatır ve en kararlı sürücülerle çalışır. Güvenli modda, Windows PC en kararlı ortamda olacaktır ve bu nedenle Origin ile hangi uygulamanın çakıştığını bulabilirsiniz. yazılım devre dışıysa, Origin hatası 0xc00007b ile tekrar karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Bilgisayarınız güvenli moddayken, sorunla tekrar karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin. Sorunla karşılaşmıyorsanız, bilgisayarınıza eklediğiniz son program veya uygulamaları kaldırın.

Yöntem 17: Origin’i Yeniden Yükleyin

Yöntemlerden hiçbiri size yardımcı olmadıysa, yazılımı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin. Bir yazılım programıyla ilişkili yaygın hatalar, programı yeniden yüklediğinizde çözülebilir. Origin 0xc00007b Windows 10 hatasını düzeltmek için Origin’i yeniden yükleme adımları aşağıdadır.

1. Windows tuşuna basın, uygulamaları ve özellikleri yazın ve Aç’a tıklayın.

2. Bu listeyi ara alanında Menşei arayın.

3. Ardından, Origin’i seçin ve vurgulanmış olarak gösterilen Kaldır düğmesine tıklayın.

4. Tekrar, onaylamak için Kaldır’a tıklayın.

5. Şimdi, Origin Uninstall sihirbazındaki Kaldır düğmesine tıklayın.

6. Origin Kaldırma işleminin tamamlanmasını bekleyin.

7. Son olarak, uygulamayı cihazınızdan kaldırmak için Bitir’e tıklayın ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.

8. Origin’i resmi web sitesinden, gösterildiği gibi Windows için İndir düğmesine tıklayarak indirin.

9. İndirmenin tamamlanmasını bekleyin ve indirilen dosyayı üzerine çift tıklayarak çalıştırın.

10. Burada, gösterildiği gibi Origin’i Kur’a tıklayın.

11. Kurulum yeri… öğesini seçin ve diğer seçenekleri ihtiyacınıza göre değiştirin.

12. Ardından, kabul etmek için Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesini kontrol edin ve aşağıda gösterildiği gibi Devam’a tıklayın.

13. Origin’in en son sürümü gösterildiği gibi yüklenecektir.

14. Son olarak EA hesabınıza giriş yaparak oyunları oynamaya başlayabilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerin tümü tartışılan sorunu çözemezse, Windows 10’u Veri Kaybetmeden Sıfırlama kılavuzumuzu izleyerek bilgisayarınızı sıfırlayın ve bunun işe yarayıp yaramadığını kontrol edin.

***

Bu kılavuzun yardımcı olduğunu ve Windows 10 PC’nizde Origin 0xc00007b’yi düzeltebileceğinizi umuyoruz. Hangi yöntemin sizin için en iyi sonucu verdiğini bize bildirin. Ayrıca, bu makaleyle ilgili herhangi bir sorunuz / öneriniz varsa, bunları yorumlar bölümüne bırakmaktan çekinmeyin.