Windows 10’da Microsoft Word İçin Yazı Tipleri Nasıl Yüklenir

Microsoft Word, belgelerinizde kullanabileceğiniz oldukça geniş bir yazı tipi listesi sunar. Yalnızca profesyonel ve/veya akademik kullanım için, evrensel olarak kabul edilen Arial ve Times New Roman yazı tipleri dahil olmak üzere oldukça iyi birkaç yazı tipi sunar. Ayrıca, varsayılan yazı tipi olan Calibri adlı Microsoft tarafından geliştirilmiş bir yazı tipine sahiptir. Bu yazı tipi seçimleri ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, her zaman web’den diğer yazı tiplerini indirebilir ve bunları belgenizde kullanabilirsiniz. Windows 10’da Microsoft Word için yazı tiplerini nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Microsoft Word İçin Yazı Tiplerini Yükleyin

Microsoft Word, bir Windows 10 sisteminde yüklü olan her yazı tipine erişebilir. Bu, Microsoft Word için yazı tiplerini yüklemek istiyorsanız, bunları gerçekten yalnızca Windows 10’a yüklemeniz gerektiği ve uygulamanın bunları otomatik olarak algılayabileceği anlamına gelir.

İlk önce, indirmek için bir yazı tipi bulun. İndirebileceğiniz bir sürü ücretsiz yazı tipi ve kullanabileceğiniz çok sayıda ücretli yazı tipi var. Yazı tipleri, TTF veya OTF dosyaları olarak indirilir. Windows 10 için, mümkünse bir TTF dosyası almaya çalışmalısınız. Bazı yazı tipleri her iki formatta da bulunurken diğerleri mevcut değildir.

Bu gönderi uğruna, adında yaratıcı bir yazı tipi seçtik. Mars Misyonu ancak, profesyonel veya akademik belgelerde bu gibi yazı tiplerini kullanmamalısınız. Bu yazı tipi hem TTF hem de OTF formatında mevcuttur. TTF dosyasına sağ tıklayın ve içerik menüsünden Yükle’yi seçin. Yazı tipini yüklemek için yönetici haklarına ihtiyacınız olacak.

Yazı tipi yüklendikten sonra Microsoft Word’ü açın. Şeridin Giriş sekmesinde, yazı tipi açılır menüsünü açın ve yüklediğiniz yazı tipinin adını arayın. Bu durumda, Mars Görevini arıyoruz.

Onu seçin ve yazmaya başlayın. Harfler seçilen yazı tipinde görüntülenecektir.

  Windows 10'da Bir Video İçin Altyazı Dosyası Nasıl Oluşturulur

Kullanıcılar normalde özgeçmişler veya raporlar için farklı yazı tipleri kullanır. Times New Roman, Calibri ve Arial dışında yazı tiplerinin kullanılması belgenizin öne çıkmasını sağlayabilirken, belgenize yazı tiplerini eklemediğiniz veya onu bir yazı tipine dönüştürmediğiniz sürece, belgeyi paylaştığınız kişilerin kullanılan yazı tipini göremeyebileceği konusunda sizi uyarmalıyız. Paylaşmadan önce PDF.

Yazı tipini eklemek için dosyaya gömmeniz gerekir. Yazı tiplerini dahil etmek, dosyayı normalde varsayılan yazı tiplerinden birini kullanmış olmanızdan biraz daha büyük hale getirecektir. Windows 10’a yüklediğiniz yazı tipleri, Excel ve PowerPoint dahil olmak üzere diğer tüm Microsoft Office uygulamalarında kullanılabilecektir. Yazı tipini kaldırmak istiyorsanız, onu sisteminizden kaldırmanız gerekecek.