Windows 10 Spring Creators Güncellemesinde Hata 0x800f081e Nasıl Onarılır

Windows 10 Spring Creators Güncellemesi üretim kanalında yayında. Spring Creators Güncellemesini şimdi Windows Güncellemeleri veya Medya Oluşturma Aracı aracılığıyla edinebilirsiniz. Tek bir anlama gelen büyük bir yeni güncelleme olduğu için; hatalar ve hatalar. Açıkça, onları ve çözümlerini daha fazlası ortaya çıktıkça ele alacağız. Şu anda, bazı kullanıcılar Spring Creators Güncellemesini güncellemeye çalışırken 0x800f081e hatasını görüyor. Bu hata, güncellemenin başarısız olmasına neden olur. İşte olası bir düzeltme.

Hata Mesajını Kontrol Et

Windows genel hata kodları kullanır, bu nedenle 0x800f081e hatasını görürseniz önce hata günlüğünü kontrol etmeniz gerekir. Bilgisayarınızda aşağıdaki konuma gidin ve setuperr.log adlı TXT dosyasını kontrol edin. Not Defteri ile açılacaktır.

C:$WINDOWS.~BTSourcesPanther

Bildirilen hata aşağıdaki gibiyse veya Windows Media Player Paketi ile ilgili benzer bir şeyse, aşağıdaki düzeltme işinizi görecektir.

İşlem başarısız oldu: Ekle [1] paket C:$WINDOWS.BTFODsDUf5d394a9-b4f4-457c-b5f8-438a6b8e72a0Microsoft-Windows-MediaPlayer-Package31bf3856ad364e35~amd64~~.cab. Hata: 0x800F081E[gle=0x000000b7]

Günlük dosyası başka hata mesajları ve başka hata kodları içerebilir. 0x800f081e hatası listeleniyorsa, bu düzeltmeyi deneyin.

0x800f081e Hatasını Düzeltin

0x800f081e hatası, sisteminize yüklemiş olabileceğiniz Medya özellik paketiyle ilgilidir veya belki de Windows N kullanıyorsanız, paket önceden yüklenmiş olarak gelir. Sorunu çözmek için paketten kurtulmanız, Windows 10’u Spring Creators Update’e güncellemeniz ve ardından tekrar yüklemeniz gerekir.

Medya özellik paketini kaldırmak için aşağıdakini Dosya Gezgini’ndeki konum çubuğuna yapıştırın.

Control PanelPrograms

‘Windows özelliklerini aç veya kapat’ seçeneğini tıklayın.

Başka bir pencere açılacaktır. Özellikler listesinin doldurulmasını bekleyin ve listede Medya Özelliklerini arayın. Seçeneğin işaretini kaldırın, Tamam’ı tıklayın ve iyi bir önlem almak için sisteminizi yeniden başlatın. Yeniden başlatmayı atlamanın uygun olduğunu düşünebilirsiniz, ancak gelecekteki acılardan kurtulun ve sisteminizi yeniden başlatın.

Yeniden başlattıktan sonra, güncellemeyi tekrar çalıştırın ve bu hata, onu tutan tek şeyse, sorunsuz bir şekilde devam etmesi gerekir. Güncellemenin başarısız olmasına neden olan başka hatalar varsa, bunları da çözmeniz gerekir.

  Windows Defender Güvenlik Duvarı Neden Bazı Uygulama Özelliklerini Engeller?

Ayrıca, bir güncellemenin başarısız olmadığından emin olmak için yapmanız gereken temel şeyleri özetleyen bir güncelleme için sisteminizi hazırlamaya ilişkin yazımızı gözden geçirmeye değer. Bu işe yaramazsa, nükleer gidebilir ve temiz bir kurulum yapabilirsiniz.