Windows 10 PC’de Android Bildirimleri Nasıl Alınır

Günde birkaç saat bilgisayar kullanıyorsanız, kendinizi sürekli olarak telefonunuza bildirimler için bakarken bulabilirsiniz. Neden iki platformu birleştirmiyorsunuz? Android bildirimlerinizi bir Windows 10 PC’ye nasıl yansıtacağınızı göstereceğiz.

Bu kılavuz için, “adlı resmi bir Microsoft uygulaması kullanacağız.Telefonunuz” Varsayılan olarak Windows 10 bilgisayarınıza yüklenir. İlk olarak, sisteminizin aşağıdaki gereksinimleri karşıladığından emin olun:

Windows 10 Nisan 2018 güncellemesini veya sonraki bir sürümünü yüklediniz.
Android cihazınız Android 7.0 veya sonraki bir sürümünü çalıştırıyor.

Ardından, Telefonunuz uygulamasını kurmanız gerekecek. Android telefonunuzu ve Windows PC’nizi birbirine bağlar. İlk kurulum işlemi tamamlandıktan sonra bildirim senkronizasyonuna geçebilirsiniz. İlk olarak, Android bildirimlerini görmek için Telefonunuz yardımcı uygulamasına izin vermelisiniz.

Bunu yapmak için Windows 10 PC’nizde Telefonunuz uygulamasını açın, “Bildirimler” sekmesine tıklayın ve ardından “Ayarları Telefonda Aç” seçeneğine tıklayın.

Bildirim ayarlarını senkronize etmek için Android cihazınızda görünen bildirimde “Aç”a dokunun.

“Bildirim Erişimi” ayarları açılacaktır. Listede “Telefon Arkadaşınız”ı bulun ve “Bildirim Erişimine İzin Ver” seçeneğinin etkinleştirildiğinden emin olun.

Telefon Eşlikçiniz uygulaması artık Android bildirimlerini Windows PC’nizdeki Telefonunuz uygulamasıyla eşitleyebilir. Bu özellikten en iyi şekilde yararlanmanın birkaç yolu vardır.

Bildirimler, cihazlar arasında gerçekten “senkronize edilir”. Bu, PC’nizden bir bildirimi silmek için “X” işaretini her tıkladığınızda, bildirimin Android cihazınızdan da kaldırılacağı anlamına gelir.

Ayrıca, Android bildirimlerinde görünen hızlı bildirim eylemlerini kullanabilir ve doğrudan bilgisayarınızdan yanıtlayabilirsiniz.

Yapmanız gereken önemli bir şey, bilgisayarınızda hangi bildirimleri göreceğinizi ve nasıl görüneceklerini özelleştirmektir. Bunu yapmak için Bildirimler sekmesinde “Özelleştir”e tıklayın.

“Bildirimler” ayarlarının en üstünde aşağıdaki geçişleri göreceksiniz:

“Telefonunuz uygulamasında görüntüle”: Bu, bildirim senkronizasyonunu açar ve etkin durumda kalmasını sağlar.
“Bildirim Başlıklarını Göster”: Ekranın köşesindeki açılır pencerelerde bildirimler görünecektir.
“Görev Çubuğunda Rozeti Göster”: Telefonunuz görev çubuğunda açıkken, bildirimler için bir numara rozeti göreceksiniz.

  Windows 8.1 ISO dosyası nasıl indirilir

Özelliği kullanmak için Windows’ta uygulama bildirim başlıklarının etkinleştirilmesi gerektiğini unutmayın. Bunu yapmak için “Windows Ayarlarında Uygulama Bildirim Başlıklarını Aç” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Ardından, Windows’ta hangi Android uygulama bildirimlerinin görüneceğine karar verebilirsiniz. “Tümünü Göster”e tıklayın ve görmek istemediklerinizi devre dışı bırakın. Bu bildirimler Android cihazınızda görünmeye devam edecek.

Son olarak, rozetlerin ve afişlerin nasıl görüneceğini özelleştirebilirsiniz. Rozet seçeneklerini açmak için açılır menüyü tıklayın. Okunmamış öğeleri görüntülediğinizde, uygulama açıldığında veya bir kategori görüntülediğinizde rozetleri temizlemeyi seçebilirsiniz.

Başlık bölümünde, tüm bildirim içeriğinin gizlenmesini, yalnızca gönderenin gösterilmesini veya tam önizlemenin gösterilmesini seçebilirsiniz.

Bu kadar! Windows 10 PC’nizde Android bildirimlerinizi almaya hazırsınız. Bilgisayarınızı gün boyunca çok kullanıyorsanız, bu harika bir zaman tasarrufu sağlar. Ayrıca, kilidini çok sık açmanız gerekmeyeceğinden, telefonunuzun pil ömründen de tasarruf sağlayabilir.

body #primary .entry-content ul#nextuplist {list-style-type: none;margin-left:0px;padding-left:0px;}
body #primary .entry-content ul#nextuplist li bir {metin-decoration:none;color:#1d55a9;}