Windows 10 Oluşturucu Güncellemesinde Bozuk PowerShell Nasıl Onarılır

Büyük ve küçük Windows güncellemeleri neredeyse her zaman hatalarla birlikte gelir. Bazen hata, yalnızca bir avuç kullanıcıyı etkilemek yerine yaygındır. Daha büyük güncellemelerle, daha fazla kullanıcının hatalarla karşılaşması muhtemeldir. Windows 10 Oluşturucu Güncellemesi büyük bir güncellemedir ve hataları vardır. Gece Işığı hatalarını zaten fark etmiş olabilirsiniz, ancak güncelleme birkaç kullanıcı için PowerShell’i de bozdu. Bu güncelleştirme, Komut İstemi’ni PowerShell ile değiştirdi. Bunu yaparken, birkaç şeyi kırdı. PowerShell’i açtığınızda, okunaklı metin yerine anlamsız görünüyor. Windows 10’da bozuk PowerShell’i nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Bu çözüm, Oluşturucu Güncellemesinden sonra Windows 10’da bozuk bir PowerShell içindir. Bundan önce PowerShell ile ilgili sorunlarınız varsa, bu sorunu çözmeyecektir. Muhtemelen farklı bir kök nedeni olan farklı bir hataya bakıyorsunuz.

Yazı Tipini Değiştir

PowerShell’in anlamsız görünmesi sorunu bir yazı tipi sorunudur. Özellikle güncelleme, rasterleştirilmiş yazı tiplerini bozdu. PowerShell, metni bozuk yazı tipinde gösterecek şekilde ayarlandıysa, bunun yerine anlamsız bir duvar görürsünüz. Düzeltme oldukça basit.

PowerShell’i açın. Uygulamanın penceresindeki PowerShell simgesine tıklayın ve Özellikler’i seçin.

Özellikler penceresinde Yazı Tipi sekmesine gidin. Burada, PowerShell’in kullandığı yazı tipini değiştirebilirsiniz. Rasterleştirilmiş yazı tipleri altında listelenmeyen herhangi bir yazı tipini seçin. İyi bir ölçüm için PowerShell’i kapatın ve yeniden açın. Sorun çözülmeli.

.NET Framework’ü Kaldırın ve Yeniden Yükleyin

Yazı tipini değiştirmek Windows 10’da bozuk PowerShell’i düzeltmediyse deneyebileceğiniz başka bir çözüm var. Yükseltme sırasında .NET Framework’teki bir şey bozulabilir. Bunu düzeltmenin en kolay yolu, çerçeveyi kaldırıp yeniden yüklemektir.

Denetim Masası uygulamasını açın. Programlar>Bir programı kaldır’a gidin. .NET Framework’ü kaldırmak için yönetici haklarına ihtiyacınız olacak. Microsoft .NET adlı programları arayın ve hepsini kaldırın. İyi bir önlem almak için sisteminizi yeniden başlatın. Alttaki bağlantıyı ziyaret edin, .net Framework’ü indirin ve kurun. PowerShell’i yeniden çalıştırın. Sorun çözülecek.

  Windows 10'da Desktop.ini Dosyaları Nasıl Gizlenir

Microsoft .NET Framework’ü indirin