Windows 10 Çift Monitör Kurulumunda Yapışkan Köşeler Nasıl Devre Dışı Bırakılır


Windows 10, çift monitör kurulumu için oldukça iyi bir desteğe sahiptir. Muhtemelen önceki sürüme kıyasla çift monitör kurulumu için Windows’un sahip olduğu en iyi destek. Windows ayrıca, pencereleri ekranınızın herhangi bir kenarına hızlı bir şekilde tutturmanızı sağlayan Snap adlı süper temiz bir özelliğe sahiptir. Bu ikisini bir araya getirin ve bir sorununuz var; Çift monitör kurulumunda, bir pencereyi ekranın üst kısmı boyunca sürükleyerek bir monitörden diğerine taşımaya çalışan kullanıcılar, pencere bunun yerine kenara oturduğu için durdurulur. Üst kısımdaki yapışkan köşeler, kullanıcıların bir pencereyi istemeden bir sonraki ekrana taşımasını önlemek içindir, ancak genellikle bunu yapmak isteyen kullanıcılar için bir engeldir. Çözüm, Non Stick Mouse adlı ücretsiz ve hafif bir uygulama kullanarak yapışkan köşeleri devre dışı bırakmaktır.

Non Stick Mouse’u indirin ve çalıştırın. Uygulamanın konuşacak bir kullanıcı arayüzü yok, ancak Görev Yöneticisi’ni açarsanız, uygulamanın İşlemler sekmesinde çalıştığını göreceksiniz. Uygulama olmadan, bir pencereyi ekranın üst kısmı boyunca sürükleyerek bir sonraki monitöre taşımaya çalışmak böyle görünür. Snap özelliğinin etkinleştirildiğini görebilirsiniz.

Non Stick Mouse çalışırken, Snap’in etkinleştirildiğini görmezsiniz ve pencere bir sonraki ekrana geçer. Snap özelliği devre dışı değil. Aynı pencereyi ekranın üst kısmına sürüklediğinizde ve pencereyi yaslamak için Windows düğmesini ve ok tuşlarını kullandığınızda çalışmaya devam eder.

Pencereyi birkaç saniye ekranın üst kenarına tıklayıp basılı tutarsanız, yana yaslanır. Yapışmaz Fare çalışırken biraz daha farklı şekilde çalışacak şekilde ayarlamanız gerekebilir. Non Stick Mouse’un hem yükleme sürümü hem de taşınabilir sürümü vardır. Sisteminizi başlattığınızda ikisi de otomatik olarak çalışmayacaktır, bu nedenle uygulamayı sisteminizi her açtığınızda çalıştıracak kadar seviyorsanız, onu Başlangıç ​​klasörünüze eklemelisiniz.

  Windows 11'i indirdikten sonra internet yavaşlaması nasıl düzeltilir

Yapışmaz Fareyi İndirin