Windows 10 1803 Güncellemesinden Sonra Siyah Masaüstü Nasıl Onarılır

Her Windows 10 güncellemesinin kendi hataları vardır ve sonsuz bir önyükleme döngüsü genellikle yaygın olanlardan biridir. Kullanıcılar, yeni güncelleme yüklendikten sonra önyükleme döngüsü yaşar ve bu onların masaüstüne gitmelerini bile engeller. Görünüşe göre önyükleme döngüsü, hiçbir şey yüklemeyen boş bir siyah masaüstü biçiminde kullanıcılar için bir kez daha bir yan ürün. Bu hata, sizi Windows 10’u tekrar tekrar kurmaya zorlar ve her seferinde yalnızca hangi Windows 10 yüklemesine önyükleme yapacağınızı seçersiniz. Kesinlikle hiçbir şey yapmayan boş bir masaüstüne götürülürsünüz.

Bu Konum mevcut değil satırında bir hata mesajı görüyorsanız ve söz konusu konum C:windowssystem32configsystemprofiledesktop ise, bunun ayrı bir çözümü vardır. Hiçbir şey görmüyorsanız; hata mesajı yok, görev çubuğu yok, başlat menüsü yok, sağ tıklama bağlam menüsü yok, vb., ardından aşağıdaki düzeltmeye geçin.

Bu sorun genellikle, kullanıcılar Windows 10’un geçerli sürümünü güncellediklerinde ortaya çıkar. Temiz bir kurulum yapıyorsanız ortaya çıkması pek olası değildir, ancak söz konusu senaryoda kurulumu yeniden çalıştırabilirsiniz. Ayrıca, Avast anti-virüsünü kullanıyorsanız ve Windows 10 1803’e güncelleme yapmadıysanız, bu sorun anti-virüsün çoğu kullanıcısı için göründüğünden, yükseltmeden önce onu devre dışı bırakmak veya kaldırmak isteyebilirsiniz. Ek olarak, Windows 10’u güncellemeden önce hangi adımları atabileceğinizle ilgili yayınımıza göz atın.

Boş Siyah Masaüstünü Onar

Boş siyah masaüstünü düzeltmek için bir Windows 10 kurulum diski oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak gerçekten çok kolay ama sizinki şu anda işe yaramaz olduğu için çalışan bir PC’ye erişmeniz gerekecek. Ayrıca en az 8 GB alana sahip bir USB sürücüye ihtiyacınız var. Biçimlendirileceğinden bunun sürücüde hiçbir şey olmadığından emin olun.

Ziyaret Microsoft’un resmi web sitesi ve Medya Oluşturma aracını indirin. Windows 10’un en son sürümünü yükleyecek bir yükleme diski oluşturmak için kullanın. Seçenek verildiğinde, Windows 10’u başka bir bilgisayara güncelleyecek veya yükleyecek bir disk yapmayı seçin. Dosyaların indirilmesi biraz zaman alacak ama zamanınızın çoğu burada geçecek.

  Windows 10'da Daha İyi Performans için USB Depolama Nasıl Optimize Edilir

Disk hazır olduğunda, boş siyah masaüstü ile PC’nize dönebilirsiniz. Bilgisayarınızı açın, önyükleyici size önyükleyebileceğiniz bir veya iki Windows 10 yüklemesi gösterecektir. Bunlardan birini seçebilirsiniz, ancak kullanıcılar en iyisinin önce listeleneni seçmesi olduğunu bildiriyor.

Boş siyah masaüstündeyken, Win+R klavye kısayoluna dokunun. Bu, çalıştırma kutusunu açacaktır. Taskmgr girin ve yönetici haklarıyla açmak için Ctrl+Shift+Enter’a dokunun. Dosya>Yeni görevi çalıştır’a gidin. Açılan iletişim kutusunda, Gözat’a tıklayın ve daha önce oluşturduğunuz USB diskine göz atın. İçeride setup.exe adında bir dosya olacak. Çalıştır.

Temel olarak yaptığınız şey, yükseltmeyi tekrar çalıştırmak ve bu sefer size neyi saklamak istediğinizi soracak. Dosyalarınızı ve uygulamalarınızı saklamanıza ve güncellemenin bitmesine izin veren seçeneği belirleyin. Çalışan bir masaüstüne geri dönebilecek ve dosyalarınızı ve uygulamalarınızı olduğu gibi tutabileceksiniz.