WhatsApp’ta Bir Sohbeti Süresiz Olarak Susturma

Hepimizin engelleyemediğimiz ve sürekli takip etmek istemediğimiz birkaç konuşkan WhatsApp grubu veya kişisi var. Neyse ki, WhatsApp bunlar için bir orta yol sunar ve onları sonsuza kadar sessize almanıza olanak tanır.

WhatsApp’ta bir kişiyi veya grubu sessize aldığınızda, onlardan gelen yeni mesajlardan haberdar olmazsınız. Ancak, sohbet listenizde görünmeye devam edecekler ve onlarla düzenli olarak sohbet etmeye devam edebilirsiniz. Bir gruptan ayrıldığınızın aksine, o grubun üyeleri veya ilgili kişi de bu konuda uyarılmaz.

Öncelikle, Android akıllı telefonunuzda veya iPhone’unuzda WhatsApp’ın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Oyun mağazası veya Uygulama mağazası listeleme.

Telefonunuzda “WhatsApp” uygulamasını açın ve “Sohbetler” sekmesinde sessize almak istediğiniz sohbeti girin.

Profil sayfalarını görüntülemek için grubun veya en üstteki kişinin adına dokunun.

Aşağıdaki ekranda, “Bildirimleri Sessize Al” seçeneğini değiştirin.

Aşağıdaki açılır pencerede, grubun veya kişinin ne kadar süreyle sessizde kalmasını istediğinizi özelleştirebilirsiniz. Tanımlanmış üç zaman aralığından seçim yapın. Bu süre sona erdiğinde, WhatsApp sohbetin sesini otomatik olarak açar.

Sonsuza kadar sessize almak için “Her Zaman”ı seçin.

Seçme

“Bildirimleri Göster” onay kutusunu işaretlerseniz, seçilen sohbetten gelen yeni mesajlar için uyarılar bildirimlerinizde görünür, ancak bunlar sessiz olur ve telefonunuz ses çıkarmaz.

İşlemi onaylamak için “Tamam” düğmesine dokunun. Bunu yaptığınızda, sohbet listesindeki girişinin yanında konuşmanın yeni bir sesi kapatılmış simgesi olacaktır.

Bunun yalnızca kişiden veya gruptan gelen metinleri etkilediğini unutmayın. Sizi sesli veya görüntülü olarak ararlarsa yine de uyarı alırsınız.

Sesi kapatmak işe yaramazsa ve bir kişi veya gruptan bıktıysanız, son çare olarak WhatsApp sohbetini tamamen engelleyebilirsiniz.

body #primary .entry-content ul#nextuplist {list-style-type: none;margin-left:0px;padding-left:0px;}
body #primary .entry-content ul#nextuplist li bir {metin-decoration:none;color:#1d55a9;}

  iPhone ve Android'de WhatsApp için Kendi Etiket Paketinizi Nasıl Yapabilirsiniz?