WhatsApp’ın Android’de Son Görülmemesini Düzeltin

WhatsApp üzerinden anlık mesajlar, multimedya içeriği, durumlar, sesli metinler ve diğer medyaları gönderip alabilirsiniz. Bunun dışında WhatsApp ile ilişkili çok daha ilginç özellikler var. Kullanıcılar Son görülme özelliğini takdir ediyor ve diğerlerinin WhatsApp’ta en son ne zaman aktif olduğunuzu bulmaları çok yardımcı oluyor. Ancak, bazen birkaç kullanıcı, WhatsApp’ın çevrimiçi sorunları göstermemesiyle birlikte WhatsApp’ta Son görülmenin görünmemesiyle karşı karşıya kalır. Sorunla ilgili nedenleri öğrenmeye hevesliyseniz ve aynı sorunu gidermek istiyorsanız, bu kılavuz size çok yardımcı olacaktır. Öyleyse okumaya devam et.

WhatsApp Son Görülmenin Android’de Görünmemesi Nasıl Düzeltilir

WhatsApp, WhatsApp Son görülme durumunuzu kimlerin görebileceğini kontrol edebileceğiniz bir özellik içeren bazı akıllı Gizlilik katmanlarına sahiptir. WhatsApp Son görülen bu ayarlardan Herkes, Kişilerim ve Hiç Kimse’yi kontrol edebilirsiniz. Böylece, gece geç saatte çevrimiçi olduğunuzu fark ettim gibi istenmeyen sorulardan kaçınmak için can sıkıcı akrabanızı, iş arkadaşlarınızı veya patronunuzu bu listeye ekleyebilirsiniz! Ayrıca özel kişiniz için çok meşgul olmanıza rağmen hala çevrimiçi kalıyorsanız, diğerleri size WhatsApp’ta aktif olmanıza rağmen mesajıma neden cevap vermediniz diye soramazlardı. Peki, WhatsApp’ın Son Görülme gizlilik ayarları tam olarak nedir? İşte bu konuda bilmeniz gerekenler.

Son Görülme gizliliğini ayarlamak için kullanılabilecek seçeneklerin listesi aşağıdadır.

  • Herkes: Tüm WhatsApp kullanıcıları, kişi listelerindeyseniz veya tam tersi durumdaysanız, Son görülme durumunuzu görebilir.

  • Kişilerim: Yalnızca kişi listenizdeki kullanıcılar Son görülme durumunuzu görebilir.

  • Hiç kimse: Kişi listenizde olsun veya olmasın hiç kimse Son görülme durumunuza bakamaz.

Şimdi, arkadaşınızın Android’inde bu gizlilik ayarlarını değiştirip değiştirmediğini analiz edin. Tüm bu ayarların doğru olduğundan emin olduysanız, hala Son görülme sorunu WhatsApp’ta görünmüyorsa, aşağıdaki nedenler de aynı şekilde katkıda bulunabilir.

  • Android telefonunuzdaki herhangi bir geçici hata.
  • Kararsız internet bağlantısı.
  • Gizlilik ayarları uygun değil.
  • Eski WhatsApp.
  • Kişiniz arkadaşınız tarafından engellenmiş olabilir. Arkadaşınıza bir mesaj bırakın veya sesli arama yapın. Boş bir Ekran Resmi ile tek bir onay işareti alırsanız, aramalar yoluyla bağlanamıyorsanız ve durumlarını göremiyorsanız, bu, diğer tarafta kullanıcı tarafından engellendiğiniz anlamına gelir. Engellenen bir kullanıcının Son Görülme durumunu göremezsiniz.
  • Arkadaşınız Kişilerim gizlilik ayarlarını etkinleştirmişse ve onun kişi listesinde değilseniz, bazı kişiler sorunu için WhatsApp’ın son görülmediği ile karşılaşacaksınız.

Birinin en son görülen Whatsapp sorunu, burada listelenenlerden başka nedenlerle cihazınızda ortaya çıkabilir. Yine de, sorunuzu çözecek bazı sorun giderme yöntemleri şunlardır: En son neden WhatsApp’ta görünmüyor?

Hiç kimse, ilk sorun giderme adımı olarak çakışan uygulamayı yeniden yüklemek istemez. Dolayısıyla, bu bölümde, WhatsApp’ın en son görülmemesi ve WhatsApp’ın çevrimiçi sorunları göstermemesi sorununu çözmenize yardımcı olacak bazı sorun giderme tüyolarıyla karşılaşacaksınız. Talimatlara göre onları takip edin ve en yüksek faydayı elde edin.

Not: Akıllı telefonlarda aynı Ayarlar seçenekleri bulunmadığından ve bunlar üreticiden üreticiye farklılık gösterdiğinden, herhangi birini değiştirmeden önce doğru ayarları yaptığınızdan emin olun. Bahsedilen adımlar Redmi telefonda gerçekleştirildi.

Yöntem 1: Cihazı Yeniden Başlatın

Android telefonunuzla ilgili herhangi bir geçici hata ve sorun varsa, bunları telefonunuzu yeniden başlatarak çözebilirsiniz. Bu yöntem ayrıca uygulamadaki teknik aksaklıkları da giderir, bu nedenle bu hack’in sizin için işe yarayıp yaramadığını kontrol edin.

1. Cep telefonunuzun yan tarafındaki Güç düğmesini basılı tutun.

2. Şimdi, bir sonraki açılır menüde Yeniden Başlat seçeneğine dokunun.

Not: Cihazınızı kapatmak için Kapat simgesine de dokunabilirsiniz. Bunu yaparsanız, Android’inizi daha sonra açmak için cep telefonunuzun yan tarafındaki Güç düğmesini basılı tutun.

3. Telefonun yeniden başlatılmasını bekleyin ve Son görülmenin WhatsApp’ta gösterilmemesi sorununu çözüp çözemediğinizi kontrol edin.

Yöntem 2: Ağ Ayarlarını Değiştirin

Bir ağa bağlı olmadığınız sürece WhatsApp’ta güncellemeleri görüntüleyemezsiniz. Bu nedenle, öncelikle kararlı bir ağa bağlı olup olmadığınızı kontrol edin. Veri bağlantınızdaki teknik bir aksaklık, bazı kişilerle ilgili sorunlar için WhatsApp’ın en son görülmemesine neden olur. Her şeyden önce, veri bağlantınızın olduğundan emin olun ve her şey yolunda görünüyorsa, aşağıda belirtildiği gibi uçak modunu açın ve bir süre sonra kapatın.

1. Ana Ekranınızda Ayarlar simgesine dokunun.

2. Ardından, gösterildiği gibi SIM kartlar ve mobil ağlar seçeneğine dokunun.

3. Şimdi, Mobil veri seçeneğinin gösterildiği gibi açık olduğundan emin olun.

4. Ülkenizin veya şebeke kapsama alanınızın dışındaysanız (dolaşım şebekesi kullanıyorsanız), gösterildiği gibi Gelişmiş ayarlar’a dokunun.

Not: Uluslararası veri dolaşımını açtıktan sonra taşıyıcı sizden ücretsiz ücret alacaktır.

5. Ardından, Uluslararası dolaşım’ın yanındaki kutuya dokunun ve seçeneği gösterildiği gibi Her zaman olarak ayarlayın.

6. Ardından, Veri dolaşımı üzerine dokunun.

7. Ardından, istemi onaylamak için Aç’a dokunun.

Şimdi, WhatsApp’ın son görülmediğini ve WhatsApp’ın çevrimiçi sorunları göstermediğini düzeltip düzeltemediğinizi kontrol edin. Değilse, aşağıda belirtilen adımları izleyin.

8. Ana ekranda Bildirim Çekmecesini aşağı kaydırın.

9. Şimdi, Uçak modu simgesine dokunun.

10. Birkaç saniye bekleyin ve tekrar Uçak modu simgesine dokunun.

Birinin son görülmesinin Whatsapp konusunda güncellenmediğini düzeltip düzeltmediğinizi kontrol edin.

Yöntem 3: Sunucu Durumunu Doğrula

En son neden WhatsApp’ta görünmüyor diye Android telefonunuzu suçlamadan önce? Soru şu ki, WhatsApp sunucusunun bakım nedeniyle kapalı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. WhatsApp sunucularının sorunsuz çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için Downdetector gibi bazı çevrimiçi platformları kullanabilirsiniz.

1. Downdetector’ın resmi sitesini ziyaret edin.

2. Mesajın, Kullanıcı raporlarının Whatsapp bildiriminde mevcut bir sorun olmadığını gösterdiğinden emin olun.

2A. Aynı mesajı alırsanız, sunucu tarafı hatası yoktur. Bazı kişiler sorunu için WhatsApp’ın son görülmediğini düzeltmek için bu makalede açıklanan yöntemleri izleyin.

2B. Bazı hatalar veya herhangi bir bakım bildirimi bulursanız, beklemekten başka seçeneğiniz yoktur.

Yöntem 4: Kişiyi Kaydet

Daha önce tartıştığımız gibi, arkadaşınızın Son görülme durumunu görmek için kişinizi profiline kaydetmiş olması gerekir. Numara cep telefonlarından herhangi birine kaydedilmediği sürece, Kişilerim gizlilik ayarlarını etkinleştirmişse durum görünmeyecektir. Kişinizle bir görüşme başlatın ve ona numaranın kayıtlı olup olmadığını sorun. Kişinin kaydedilmesi durumunda, profil resmi, son görülme ve Hakkında durumları size görünür olacaktır. Size göstermezlerse, kişi kaydedilmemiş demektir. Arkadaşınızla doğrudan bir görüşme yaptığınızda bu bilgiler akıllıca temizlenebilir.

Yöntem 5: Arka Plan Verilerini Etkinleştir

Mobil verilere ek olarak, Android’inizin veri tasarrufu modunda bile mobil verileri kullanmasını sağlamak için arka plan veri kullanımını açmanız gerekir. İşte aynısını yapmak için birkaç talimat. Gösterildiği gibi izleyin.

1. Daha önce yaptığınız gibi Ayarlar uygulamasına gidin.

2. Şimdi, Uygulamalar’a dokunun.

3. Ardından, gösterildiği gibi Uygulamaları yönet’e ve ardından WhatsApp’a dokunun.

4. Ardından, Kısıtlı veri kullanımı üzerine dokunun.

5. Şimdi, varsa Wi-Fi ve Mobil veri (SIM 1) ve Mobil veri (SIM 2) seçtiğinizden emin olun. Ardından Tamam’a dokunun.

Artık androidiniz, veri tasarrufu modundayken bile mobil verilere tam erişim sağlıyor. Arka plan veri tüketimi sorunlarından kaynaklanıyorsa, WhatsApp’ın son görülme sorununu düzeltip düzeltmediğinizi kontrol edin.

Yöntem 6: WhatsApp’ı Durdurmaya Zorla

Uygulamadan çıkmak, onu kapatmaya zorlamaktan tamamen farklıdır. WhatsApp’ı kapatmaya zorlama, tüm arka plan işlemlerini kapatır ve bir sonraki açışınızda onu sıfırdan başlatmanız gerekir. Yanlış davranan uygulama hemen çözülebilir ve aşağıda WhatsApp uygulamasını kapatmaya zorlamak için birkaç talimat bulunmaktadır.

1. Daha önce yaptığınız gibi Ayarlar uygulamasını başlatın.

2. Şimdi, Uygulamalar’a dokunun.

3. Ardından, Uygulamaları yönet’e ve ardından gösterildiği gibi WhatsApp’a dokunun.

4. Ardından, gösterildiği gibi ekranın sol alt köşesindeki Zorla durdurma seçeneğine dokunun.

5. Son olarak, gösterildiği gibi Tamam’a dokunarak istemi onaylayın.

Şimdi, WhatsApp’ı yeniden başlatın ve Son görülmenin WhatsApp sorununda gösterilmediğini düzeltip düzeltemeyeceğinizi kontrol edin.

Yöntem 7: Uygulama İzinlerine İzin Ver

WhatsApp’ın birkaç özelliğine erişmek için yeterli izin vermezseniz, sürekli olarak “Neden en son WhatsApp’ta görünmüyor?” diye sorgulayacaksınız. Örneğin, WhatsApp’ta kişiler için izinleri etkinleştirmediyseniz, telefonunuzun kişi listesine erişemezsiniz. Bu nedenle, aşağıda belirtilen adımları izleyerek gerekli tüm izinlere izin verdiğinizden emin olun.

1. Ayarlar uygulamasına dokunun.

2. Ardından, Uygulamalar’a ve ardından Uygulamaları yönet’e dokunun.

3. Ardından, gösterildiği gibi WhatsApp’a dokunun.

4. Ardından, aşağıda gösterildiği gibi Uygulama izinleri’ne dokunun.

5. Ardından, İZİN VERİLEN menüsü altında WhatsApp için verilen izinlerin listesini arayın.

6. İZİN VERİLMEYEN LİSTE’de bekleyen bazı izinler varsa, o seçeneğe dokunun (burada SMS örnek alınmıştır).

7. Ardından, bu izne erişmek için İZİN VER seçeneğine dokunun ve bazı kişiler sorunu için WhatsApp’ın son görülmediğini düzeltip düzeltemeyeceğinizi kontrol edin.

Yöntem 8: WhatsApp Eşitlemesini Etkinleştir

Birkaç kullanıcı, WhatsApp senkronizasyon seçeneğini açmazsanız, bazı kişiler sorunu için WhatsApp’ın son görülmemesiyle karşılaşabileceğinizi bildirdi. Bu durumda, mobil kişileriniz hesabınızla senkronize edilmeyecektir ve bu nedenle başkalarının Son görülme durumlarını göremezsiniz. İşte Android cep telefonunuzda WhatsApp senkronizasyonunu etkinleştirmek için birkaç talimat.

1. Uygulama Çekmecenizdeki Ayarlar simgesine dokunun.

2. Şimdi, gösterildiği gibi Hesaplar ve senkronizasyon seçeneğine dokunun.

3. Ardından, bir sonraki ekranda Verileri otomatik senkronize et seçeneğinin açık olduğundan emin olun ve gösterildiği gibi WhatsApp’ın yanındaki Senkronizasyon seçeneğine dokunun.

Şimdi, WhatsApp verileriniz senkronize edilecek. Son görülmenin şimdi WhatsApp’ta gösterilmemesini düzeltip düzeltemeyeceğinizi kontrol edin.

Yöntem 9: Okundu Bilgilerini Aç

Birçok kullanıcı, WhatsApp’ta Okundu Bilgileri seçeneğinin açılmasının, Birinin Whatsapp’ta güncellenmemesi sorununu da düzelteceğini öne sürdü. Okundu Bilgileri seçeneği ile mesajın alıcı tarafından okunup okunmadığını izleyebilirsiniz. Bu, WhatsApp’ın en son görülen sorunu çözmemesi için bir hiledir ve aynı sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Aşağıda belirtildiği gibi izleyin.

1. Daha önce yaptığınız gibi WhatsApp Ayarlarına gidin.

2. Şimdi, gösterildiği gibi Hesap’a ve ardından Gizlilik’e dokunun.

3. Şimdi, Okundu bilgisi seçeneğinin yanındaki düğmeyi gösterildiği gibi açın.

Son olarak, WhatsApp’ın çevrimiçi sorunu göstermemesini düzeltip düzeltemeyeceğinizi kontrol edin.

Yöntem 10: WhatsApp Önbelleğini Sil

Android’inizi daha hızlı yönetmek için önbellek geçici anılar olarak saklanır. Ancak, bu eski veriler zamanla bozulur ve neden en son WhatsApp’ta gösterilmemesinin nedeni bu olabilir? Söz konusu. Herhangi bir çakışmayı önlemek için uygulamanızın önbelleğini zaman zaman (en az 60 günde bir) temizlemeniz önerilir ve burada aynısını yapmanız için birkaç talimat bulunmaktadır.

1. Ana ekranınıza gidin ve gösterildiği gibi Ayarlar uygulamasına dokunun.

2. Şimdi, Uygulamalar’a dokunun.

3. Ardından, Uygulamaları yönet’e ve ardından gösterildiği gibi WhatsApp’a dokunun.

4. Ardından, gösterildiği gibi Depolama seçeneğine dokunun.

5. Ardından, gösterildiği gibi Verileri temizle ve ardından Önbelleği temizle seçeneğine dokunun.

6. WhatsApp’ta tüm verilerin silinmesini istiyorsanız Tüm verileri temizle’ye de dokunabilirsiniz.

Son olarak, WhatsApp’ın son görülme sorununu çözüp çözemeyeceğinizi kontrol edin.

Yöntem 11: WhatsApp Medyasını Temizle

WhatsApp önbelleğini temizlemenin yanı sıra, gereksiz görünüyorsa her sohbetten medya içeriğini de temizleyebilirsiniz. Birkaç MB ve GB çok uzun süre saklanabilir ve bu da uygulamanın performansını yavaşlatır. WhatsApp medyasını temizlemek için birkaç talimat.

1. WhatsApp’ı başlatın ve ekranın sağ üst köşesindeki üç noktalı simgeye dokunun. Ardından Ayarlar’a dokunun.

2. Ardından, gösterildiği gibi Depolama ve veriler öğesine dokunun.

3. Ardından, gösterildiği gibi Depolamayı yönet üzerine dokunun.

4. Şimdi, onunla ilişkili verileri temizlemek için her sohbete dokunun. Ayrıca depolama değeri yüksek olan Chat’i de seçebilirsiniz.

5. Şimdi gösterildiği gibi Tümünü seç seçeneğinin yanındaki kutuya dokunun.

6. Silinecek dosyaları seçtikten sonra gösterildiği gibi Çöp Kutusu simgesine dokunun.

7. Her sohbetten gereksiz tüm verileri temizleyene kadar Adım 4 ila 6’yı tekrarlayın ve Whatsapp’ta Birinin son görülme durumunu düzeltip düzeltemediğinizi kontrol edin.

Yöntem 12: WhatsApp’ı Güncelleyin

Android’inizde güncel olmayan uygulamaları çalıştırmak, genellikle WhatsApp’ta en son neden görünmüyor? gibi birkaç çakışma getirir. söz konusu. Sunucu tarafından değişiklik yapmak ve uygulama içindeki herhangi bir hatayı düzeltmek için uygulamayı güncellemeniz önerilir. Bu nedenle, Google Play Store’a gidin ve uygulamanızı aşağıda belirtildiği gibi güncelleyin.

1. Ana Ekranınıza gidin ve Play Store’a dokunun.

2. Ardından, gösterildiği gibi whatsapp’ı arayın.

3 A. Bir güncelleme varsa, gösterildiği gibi Güncelle seçeneğine dokunun.

3B. Uygulamanız zaten güncellenmişse sonraki sorun giderme yöntemlerine geçin.

4. Uygulamanız güncellenene kadar bekleyin ve WhatsApp’ın son görülme sorununu düzeltip düzeltmediğinizi kontrol edin.

Yöntem 13: WhatsApp’ı Yeniden Yükleyin

Tüm bu sorun giderme yöntemleri, WhatsApp’ın çevrimiçi görünmemesi ve WhatsApp’ın bazı kişilerle ilgili en son görülmemesi sorununu düzeltmenize yardımcı olmazsa, bu, sorunun mobil cihazınızdan kaynaklanmadığını gösterir. WhatsApp’ı yeniden yüklemek, yalnızca artık olmayan bir seçenek olarak geçici bir çözüm olarak düşünülmelidir. WhatsApp’ı yeniden yüklemek, tüm sohbetlerinizi siler. Bu nedenle, uygulamayı kaldırmadan önce verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

WhatsApp verilerinizi yedeklemek ve geri yüklemek için, eski WhatsApp sohbetlerini yeni Telefonunuza Nasıl Aktarırım kılavuzumuzu takip edin. Verilerinizi yedekledikten sonra, WhatsApp’ın bazı kişiler için son görülmemesi sorununu düzeltmek için WhatsApp’ı yeniden yüklemek için aşağıda belirtilen adımları izleyin.

1. Daha önce yaptığınız gibi Play Store’a gidin ve WhatsApp’ta arama yapın.

2. Şimdi gösterildiği gibi Kaldır’a dokunun.

3. Uygulamanın Android’inizden tamamen kaldırılmasını bekleyin. Ardından, tekrar WhatsApp’ı arayın ve Yükle’ye dokunun.

4. Uygulamanız cihazınıza yüklendikten sonra, gösterildiği gibi Aç’a dokunun.

5. Son olarak, verilerinizi geri yükleyin (bunu yapmak istiyorsanız) ve WhatsApp’ta Son görülme sorununu düzeltip düzeltemeyeceğinizi kontrol edin.

Yöntem 14: WhatsApp Desteği ile İletişime Geçin

WhatsApp’ı yeniden yükledikten sonra bile neden en son WhatsApp’ta görünmüyor? Eğer öyleyse, sorunu çözmek için kesinlikle profesyonel destek almalısınız. Bu durumda, sorununuzu WhatsApp ile İletişime Geçin’e bildirmeniz gerekir. Bu sitede, yalnızca kişisel WhatsApp aksaklıklarınız için değil, aynı zamanda Business WhatsApp hesabınız için de destek arayabilirsiniz.

Telefon Numarası, E-posta Adresi, WhatsApp’ı nasıl kullanıyorsunuz ( Android, iPhone, Web ve Masaüstü, KaiOS, Diğer) gibi bazı zorunlu bilgileri vererek ve sorununuzu yazarak sorgunuzu bırakabilirsiniz.

Bir sonraki adım olarak, WhatsApp, gönderdiğiniz soruna göre size makalelerinin bir listesini önerir. Bu nedenle, bizim durumumuzda, WhatsApp sorunlarında Son görülmediğini düzeltmek için WhatsApp SSS sayfasına gidebilir ve sorununuzu arayabilirsiniz.

***

Bu kılavuzun yardımcı olduğunu umarız ve Android telefonunuzda WhatsApp’ın son görülme sorununu nasıl çözeceğinizi öğrenmişsinizdir. Soru ve önerileriniz için aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşmaktan çekinmeyin. Daha sonra hangi konuyu keşfetmemizi istediğinizi bize bildirin.

  Yazım Hatası Yaptığınızda Telefonunuzdan Görsel ve Dokunsal Geri Bildirim Alın [Android]