Verileri Karşılaştırmak ve Görsel Olarak Düzenlemek için 9 Venn Şeması Oluşturucu

Venn Şeması, bunların nasıl oluşturulacağı ve kullanışlı olabilecek bazı şablonlar hakkında her şeyi öğrenin.

Veri, şirketlerin kendi çıkarları için kullandığı en yaygın faktörlerden biridir. Özellikle ham verileri yararlı bir şeye dönüştürmek ve içgörü elde etmek için küratörlüğünü yapmak. Veriler sunumlarda veya grafik biçiminde görüntülendiğinde anlaşılması kolaydır.

Veri görselleştirme, onu anlamlandırmak için grafikler, çizelgeler ve Venn diyagramları gibi çeşitli şekillerde gerçekleşebilir. Ama neden Venn Diyagramları?

Bir Venn şeması, kavramlara ve aralarındaki ilişkilere odaklanan görsel bir temsildir. Bir daire veya başka bir şekil, bir dizi öğeyi temsil eder ve örtüşen bölgeyle ortak kavramları işaretler. Bazıları için Venn diyagramları basitken, diğerleri için gereksinimlere bağlı olarak karmaşıktır.

Profesyonel ve akademik dünyada popüler olan, kavraması kolay ve net bir şekilde verileri temsil etmek ve kavramları görselleştirmek için mükemmel bir yöntemdir. Kullanıcılar görsel verileri kolayca okuyabilir ve farklılıkları ve benzerliklerine göre kavram ve sayıları kapsayan analiz edebilir.

Venn şeması genellikle üç tiptedir:

  • 2 kümeli Venn şeması, birbiriyle örtüşen iki daire veya ovaldir.
  • 3 kümeli Venn şeması, öğelerin anlaşılmasını sağlamak için üç daire ile doludur.
  • 4 kümeli Venn şeması, karmaşık ve yanıltıcı olabilen dört dairedir, ancak ovaller temsil için işe yarayabilir.

Üçgenler, Elmaslar, Yıldızlar, Olimpiyatlar, Çok Katmanlar, İç İçe, Yay, Alternatif boyutlu daireler, Resim tabanlı, Karışık ve Euler Venn diyagramları vardır. Kullanıcılar gereksinimlerine göre ideal uyumu seçebilirler.

Venn diyagramlarının gerçek dünyadaki uygulamaları Bilim, Edebiyat, Dilbilim, İşletme ve Psikolojiyi içerir. Birçok kullanıcı, ideal bir temsil geliştirmek için Microsoft Word, Google Dokümanlar ve çevrimiçi Venn diyagramı oluşturucu üzerinde çalışır.

Bunu söyledikten sonra, bazı ünlü çevrimiçi Venn şeması oluşturucularında size yol gösterelim.

Lucidchart

Lucidchart Venn diyagram oluşturucu, ekiple işbirliği yapmayı kolaylaştıran görsel bir çalışma alanıdır. Veri görselleştirmeye izin verir ve inovasyonu desteklemek ve anlayışı hızlandırmak için diyagram oluşturmayı birleştirir.

Lucidchart Venn diyagramı oluşturucu kullanımı temeldir. Sadece aşağıda listelenen adımları izleyin:

1. Zıtlıkları ve karşılaştırmaları görselleştirmeyi kolaylaştıracak bir şablonla başlayın. Kullanıcılar, farklı şablonlar seçebilir veya bunları gereksinimlerine veya fikirlerine göre özelleştirebilir. Daire şekillerini veya setlerini sürüklemek ve şekilleri yeniden boyutlandırmak ve çoğaltmak mümkündür.

  iPhone'unuz Hacklenebilir mi?

2. Şablonu, stilini özelleştirin, metni ve şekilleri kenarlıklar, boyutlandırma, yazı tipleri, degrade seviyeleri, renkler vb. üzerinde çalışacak şekilde düzenleyin ve biçimlendirin. Kullanıcılar örtüşen etiketler veya daireler oluşturabilir, etiketin altını çizebilir veya şekillere metin ekleyebilir .

3. Her kümedeki ve kesişimlerdeki benzersiz öğeleri listelemek için verileri girin. Bilgileri belirtmek için listeler ve madde işaretleri gibi biçimler kullanılabilir.

Tamamlandığında, kullanıcılar Slack, Jira, Microsoft Suite, Google Suite ve Confluence gibi popüler entegrasyonla sonucu her yerden yayınlayabilirler.

Canva

Canva Venn şeması farklılıklarını ve benzerliklerini temsil ederken verileri görselleştirmenin çevrimiçi ve ücretsiz bir yoludur. Aralarından seçim yapabileceğiniz farklı grafik türlerini, kolay sürükle ve bırak araçlarını, onu sunuma gömmeyi ve daha fazlasını kullanarak ideal diyagramı geliştirmenin en kolay yoludur.

Canva kullanıcıların seçim yapabilecekleri ve sonuçları almak için özelleştirebilecekleri birkaç Venn şeması şablonuyla birlikte gelir. Kullanıcılar, Venn diyagramlarına başlamak için aşağıdaki adımları takip edebilir:

1. Canva hesabınızda oturum açın ve şablonları kontrol etmek için Venn diyagramlarına gidin. Çevreler, farklı temalar, veri bilimi, profesyonel gelişim, pazarlama vb. gibi sizin için uygun olan şablonu seçin.

2. Fotoğraflar, renk kombinasyonları, yazı tipi, arka planlar, çizimler, öğeler ve grafikler gibi farklı özellikleri deneyin. Gerektiğinde metni ekleyin, bir açıklama veya başlık ekleyin.

3. Tasarımı ilginç çıkartmalarla özelleştirin ve izleyiciyi çekmek için tasarımı canlandırın.

Tamamlandığında, kullanıcılar Venn şemasını Google Drive, Facebook, LinkedIn, web sitesi vb. üzerinde paylaşabilir. Tasarımı indirmek ve kartvizitler, el ilanları, antetli kağıtlar ve broşürler için yazdırmak da mümkündür.

SmartDraw

SmartDraw Venn şeması yazılım, kullanıcıların mükemmel bir çözüm geliştirmesini kolaylaştırdı ve hızlandırdı. Kullanıcıların yerleşik şablonları kullanarak gereksinimlerine uygun bir tasarım oluşturmasına olanak tanır.

SmartDraw, herhangi bir profesyonel deneyim olmadan sunumlar ve raporlar için grafik tasarlamayı kolaylaştıran güçlü bir araçla birlikte gelir. Paylaşımları ekleme veya kaldırma, öğeleri düzenleme, yeniden hizalama ve basit komutları tıklama gibi akıllı biçimlendirme ile doludur.

  Hesabınızdan Bir Facebook Profil Resmi Nasıl Kaldırılır

Uygulama Diyagramları

App.Diagrams, çeşitli özelliklerle dolu çevrimiçi bir akış şeması oluşturucusudur. Kullanıcıların gerçek zamanlı olarak işbirliği yapmasına, bağlantı noktalarını düzenlemesine ve GitHub depolarını kullanmasına olanak tanır. Çevrimiçi diyagram oluşturucunun kullanımı kolaydır ve herhangi bir karmaşık diyagram oluşturma için çevrimiçi bir beyaz tahtaya sahiptir.

Uygulama Diyagramları Bir Venn şeması yapmak söz konusu olduğunda aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli şekillerden oluşur. Tasarıma başlamak için şekilleri kolayca sürükleyip bırakabilirsiniz. Araç, UML’den Varlık İlişkisine, Akış Çizelgesi’nden Ok’a kadar ana özellikleri kapsar.

Visme

Ücretsiz ve kullanımı kolay bir araç kullanmak istiyorsanız, Visme Venn şeması oluşturucu ihtiyacınız olan şey olabilir. Kullanıcıların gereksinimlerini karşılayabilecek güzel Venn şemaları tasarlamaya yardımcı olur. Yazılım, güzel veri görselleştirmesi oluşturmak için çeşitli şablonlar ve örneklerle derlenmiştir.

Visme projelerine ekleyebileceği ve başkalarıyla paylaşabileceği özelleştirilebilir şablonlarla birlikte gelir. Şablonlar arasında Sosyal Ağ, Karlı bir niş nasıl bulunur, Euler diyagramı ve Çoklu küme bulunur. Kullanıcılar şekilleri, renkleri ve yazı tiplerini tasarıma uyacak şekilde özelleştirebilir ve dosyayı sosyal medyada paylaşabilir.

Sürükle ve bırak, çeşitli şekiller ve yüzlerce fotoğraf veya simge kolaydır. Veri widget’ları, akış şeması öğeleri, çizelgeler ve diğer özelleştirilebilir varlıklar ve çizimler, simgeler, fotoğraflar, hareketli grafikler gibi çizelgeler ve veri Viz araçlarından yararlanılarak benzersiz hale getirilebilir.

yaratıcı bir şekilde

yaratıcı bir şekilde verilerden içgörü elde etmek için kapsamlı bir şekil kitaplığı ve endüstri standardı şablonlarla doludur. Basit sürükle ve bırak araçları, bağlantı kurmayı ve veri kümelerini görselleştirmeyi kolaylaştırır. Serbest form, aynı zamanda, kapsamlı tasarımlar oluşturmak ve düşünmek için sonsuz bir tuval sağlar.

Creately, kullanıcıların beyaz tahta ve video konferans ile gerçek zamanlı olarak çalışmasına olanak tanır. Verileri merkezileştirmek ve birden çok erişim düzeyiyle incelemeyi, paylaşmayı ve düzenlemeyi kolaylaştırmak için CSV, Google E-Tablolar ve Microsoft Excel’den verileri içe aktarabilirsiniz. Satır içi yorum, özgürlük sağlamayı kolaylaştırır ve öneri ve girdi eklemek için tartışmaları basitleştirir.

Diyagramı PDF, JPEG, PNG ve SVG gibi herhangi bir formattaki sayfalara, slaytlara veya belgelere yerleştirmek de kolaydır. Çoklu bakış açısı, yazılımı ideal bir seçim haline getiren bir diğer öne çıkan özelliktir.

  Sunucuları ve Web Sitelerini Yönetmek için En İyi 11 Bulut Tabanlı Kontrol Paneli

Çevrimiçi Görsel Paradigma

Çevrimiçi Görsel Paradigma Venn diyagramı aracı, kullanıcıların güzel ve doğru tasarımlar oluşturmasına olanak tanır. Bir metin etiketi oluşturmak ve adlandırmak için sürükle ve bırak yöntemini kullanarak noktaların hızlı bir şekilde eklenmesi gibi çeşitli özelliklerle derlenmiştir.

Çevrimiçi Görsel Paradigma gereksinime uyan noktaların veya dairelerin görünümünü kontrol eden serbestçe hareket edebilen ve dönebilen şekillerle doludur. URM, SysML, sayı seti ve oluşum gibi çeşitli örneklerle birlikte gelir. Özellikler, kolay diyagram oluşturma, MS ofis entegrasyonu ve özelleştirilmiş şekillerle çizim içerir.

Vizzlo

Ücretsiz bir grafik oluşturucu arıyorsanız, PowerPoint’te çalışan, çevrimiçi çalışan raporları ve sunumları zenginleştiren Vizzlo ve Google Slaytlar ile başlayın. Kullanıcılar kolayca bir Venn şeması oluşturabilir (Mantık veya Küme şeması olarak da bilinir).

Vizzlo sınırsız daire veya kümeler, boyutun özelleştirilmesi, konturların eklenmesi, parlaklığın değiştirilmesi, kümelerin döndürülmesi, şablonların kullanılması, isteğe bağlı ayrıntılı açıklamalar ve kavşakların vurgulanması gibi çeşitli özelliklerle doludur. Amaç, eklentilerin ve eklentilerin verimliliğini artırmaktır.

Uygula Pasta

Appy Pie Venn diyagram oluşturucunun kullanımı kolaydır ve hazır özelleştirilebilir şablonlarla doludur. Teknoloji konusunda bilgili olmayan ve kolay bir şeye ihtiyaç duyan kullanıcılar için idealdir.

Uygula Pasta minimum çaba gerektiren yüzlerce özelleştirilebilir şablonla birlikte gelir. Sürükleyip bırakabileceğiniz çıkartmalar, şekiller vb. gibi çeşitli öğelerle doludur. Yeni bir görünüm kazandırmak için logolar, marka renkleri ve diğer öğeler eklenebilir. Farklı formatlarda gelen çıtayı yükseltmek için bu ekiple ekip işbirliği de daha kolaydır.

Çözüm

Bunlar, ideal sonuçların elde edilmesine yardımcı olabilecek Venn diyagramı oluşturucu için bazı popüler seçeneklerdir. Amaç, bilgileri mantıklı bir şekilde düzenlemek, fikirleri düzenlemek, tutarlı tutmak, öğeleri ayırt etmek için renkleri kullanmak, karmaşık jargonlardan kaçınmak ve çekici ve sezgisel Venn diyagramları oluşturmak için dağınıklığı en aza indirmektir.

Venn diyagramları oluşturmak, verileri temsil etmenin bilgilendirici ve eğlenceli bir yolu olabilir. Pratiktir ve çevrimiçi bir Venn şeması oluşturucu, verilerin net bir resmini verebilir.

Şimdi en iyi Akış Şeması Oluşturucularından bazılarına bakabilirsiniz.