Üretkenliğe ve Müşteri Hizmetlerine Yardımcı Olacak 8 Hazır Yanıt Aracı

Müşteri destek yöneticilerinin her gün yüzlerce soruyu yanıtlaması gerekir. Hazır yanıt uygulamaları işlerini hızlı ve kolay hale getirebilir.

Destek ekibinin günlük olarak aldığı soruların çoğu benzerdir. Bu soruların yanıtlarını manuel olarak yazmak verimsiz bir iştir. Ancak kullanıcılar, sık sorulan sorulara önceden tanımlanmış cevaplar oluşturabilir ve bunları anında kullanım için hazır yanıt araçlarında saklayabilir.

Avantajları ve bu hizmeti sunan en iyi araçlar da dahil olmak üzere hazır yanıt hakkında daha fazlasını keşfedelim.

Hazır Yanıt Nedir?

Birçok kişi hazır yanıtla otomatik yanıtlamayı karıştırır. Otomatik yanıtlar robotik ve kişisel olmasa da, hazır yanıtlar açıklayıcı ve kişiseldir.

Bunlar, yaygın olarak sorulan sorgulara önceden belirlenmiş yanıtlardır. Hazır yanıtlar her zaman yardımcı olur ve özelleştirilmiştir, bu nedenle müşterilere makine tarafından oluşturulmuş gibi gelmez.

Hazır Yanıtlar Şirketinizle Nasıl Çalışır SSS/ Wiki?

Hazır yanıtlar ve şirket Wiki’si, SSS’ler ve sorun giderme bilgi tabanı senkronize olmalıdır. Hazır yanıt içindeki bir yer tutucuya belirli sorun giderme adımlarını veya genel bilgileri enjekte etmek için otomatik bir sistem olmalıdır.

Metin yer tutucuları kullanmazsanız, hazır yanıtlar birikecektir. Müşteri hizmetleri temsilcilerinin bu kadar uzun bir hazır yanıt listesiyle başa çıkması zor olacaktır. Bu sorunu çözmek için, bazı betikli söz hizmetleri veya araçları sözdizimleriyle birlikte gelir.

Bir destek personeli bir e-posta veya sohbet konsoluna belirli kısa kodları veya sözdizimlerini girdiğinde, araç komut dosyasını otomatik olarak oluşturur. Araç ayrıca bir şirket bilgi tabanından, SSS’den veya Wiki’den destek bilgilerini alır.

Hazır yanıtlar aracını şirket bilgi tabanına bağlamak, güncelleştirilmiş izlenecek yolları veya sorun giderme adımlarını beslemenize de yardımcı olur. Aksi takdirde, tüm destek komut dosyalarını manuel olarak güncellemeniz gerekecektir.

Hazır Yanıtları Kullanmanın Faydaları

#1. Zaman Kazandırır

Hazır yanıt, sık sorulan sorulara yanıt yazmanıza gerek kalmamasını sağlar. Müşteri destek yöneticileri, bu yanıtlarla sık sorulan soruları hızla yanıtlayabildiklerinden, kazanılan zamanda daha üretken görevlere odaklanabilirler.

#2. Sorunsuz Yönetim

Müşteri hizmetleri sağlayıcıları, hazır yanıt uygulamalarının yardımıyla çok sayıda müşteriyi kolayca yönetebilir. Bir internet servis sağlayıcısı için çalışıyorsanız, mevcut paketlerin fiyatı sıkça karşılaşabileceğiniz bir sorudur.

  Modern Finans Uygulamaları Oluşturmak için En İyi 8 Blok Zinciri Platformu

Herkese aynı cevabı yazarak cevap vermek yerine, hazır cevabı sohbet penceresine yapıştırarak bu işi kolayca yapabilirsiniz.

#3. Müşterileri Memnun Etmek

Müşteriler sorunlarına anında çözüm istiyor. Cevap vermede gecikme olursa, onları rakiplerinize kaptırabilirsiniz. Hazır yanıtları kullanarak sorularına yanıt verebilir ve şirketinize sadık kalmalarını sağlayabilirsiniz.

#4. Konuşma Oranını Arttırın

Hazır yanıtlar, sorgularını hızlı ve başarılı bir şekilde yanıtlayarak bir müşteri adayını müşteriye dönüştürmenize de yardımcı olur. Bazen potansiyel bir müşteri benzersiz bir soru sorar ve destek personelinin elinde çok şey vardır.

Bu durumda, kolay soruları hazır yanıtlarla yanıtlayabilir ve benzersiz sorguyu yanıtlamak için zamanı kullanabilirler. Böylece bu potansiyel müşteriyi müşteriye dönüştürebilir ve dönüşüm oranınızı artırabilirsiniz.

İşte en iyi hazır yanıt uygulamalarından bazıları.

yazı masası

Tekrarlayan yazma, müşteri destek personeli için sinir bozucu ve sıkıcı olabilir. yazı masası tutarlı hazır yanıtlar oluşturmalarına ve yönetmelerine izin vererek bundan kurtulmalarına yardımcı olan basit bir platformdur.

Ek olarak, bu çok dilli araç, Chrome, Gmail, Facebook, Slack, Zendesk ve Linkedin dahil olmak üzere şirketinizin kullandığı tüm web siteleri ve uygulamalarla entegre edilebilir.

Yazı masası kullanmayı seçerseniz, ekibiniz müşteri sorularına tutarlı bir şekilde yanıt verme gücüne sahip olacaktır. Sonuç olarak, müşteriler ve potansiyel müşteriler, destek masanızla iletişim kurarken daha iyi bir deneyim elde edecek.

Bu araç aynı zamanda tüm hazır yanıtları her ekip üyesiyle anında paylaşmanıza ve senkronize etmenize olanak tanıyan Ekip Klasörleri özelliğiyle birlikte gelir. Ayrıca, destek yöneticileri değişkenleri kullanarak her hazır yanıtı benzersiz hale getirebilir.

Freshdesk

Müşteri hizmetlerinin amacı müşteri sorgularını yanıtlamaktır ve Freshdesk bunu sorunsuz bir şekilde yapmanızı sağlar. Bu hazır yanıt uygulamasını kullanarak müşterilerle farklı kanallar arasında anlamlı bir konuşma gerçekleştirebilirsiniz.

Bu çok kanallı paket, olağanüstü müşteri hizmetlerini hızlı bir şekilde sunmaya odaklanan eksiksiz bir destek çözümü sunar. Müşterilerin gereksinimlerini proaktif olarak anlar ve onlara en sezgisel destekle yanıt verir.

Daha az tekrarlı görev gerçekleştirmeniz gerektiğinden, zamandan tasarruf eder ve daha verimli bir şeye yatırım yaparsınız. Bu birleşik platform, müşteri sorgularını hızlı bir şekilde ele almak için bilgi tabanı ve iş akışı otomasyonu sağlar.

Freshdesk’i kullanarak, müşterilerle tercih ettikleri iletişim kanalı üzerinden de bağlantı kurabilir ve istediğiniz zaman modu sorunsuz bir şekilde değiştirebilirsiniz.

  Masaüstünüzden Uber Nasıl Sipariş Edilir [Chrome]

Sosyal Amaçlar

Birden çok mesajlaşma ve sohbet aracı arasında geçiş yapmaktan sıkıldınız mı? Ardından, en iyi hazır yanıt uygulamalarından biri olan Social Intents’i kullanma zamanı geldi. Bu çözümü kullanarak, zaten ekip olarak kullandığınız işbirliği uygulamasından site ziyaretçilerinizle doğrudan sohbet edebilirsiniz.

Canlı sohbet yazılımı, Microsoft Teams, Slack ve Webex üzerinde çalışan popüler bir uygulamadır. Mevcut uygulamadan ayrılmak zorunda kalmadığınız için, sorulara anında yanıt verebilir ve müşterileri memnun edebilirsiniz.

Social Intent, müşterilere hızlı yanıt süreleri ile yardımcı olmak ve müşteri ilişkileri kurmak için hazır yanıtları kullanmanıza olanak tanır. Proaktif canlı sohbet tetikleyicileri, web sitesi ziyaretçilerinin ilgisini çekmede de yardımcı olur. Ayrıca uygulama, müşterilerin sorunlarını çözmek için tüm ekip üyeleriyle işbirliğini destekler.

Mutlu Tilki

Mutlu Tilki daha hızlı ve daha iyi müşteri desteği için hepsi bir arada bir yardım masası biletleme sistemidir. Güçlü bir destek bileti sistemi ve self servis bilgi tabanı gibi özelliklerle kaosu azaltmanıza ve destek sürecinizi düzenlemenize yardımcı olur.

Hazır destek aracını kullanarak yaygın ve sık sorgulara daha hızlı yanıt verebilirsiniz. Bu uygulama, yanıt şablonları eklemenin yanı sıra, durum değiştirme ve etiket ekleme gibi bilet işlemlerini gerçekleştirir.

Bir bileti yanıtlamak üzereyken, mevcut tüm hazır eylemler size görünür olacaktır. Ayrıca, belirli hazır eylemleri aramak ve ardından bunları uygulamak mümkündür. Bu platform, bir ekibe özel hazır eylemler oluşturmayı da destekler.

HappyFox ayrıca MS Teams, WhatsApp, Salesforce, Wrike, Asana, Slack, Facebook, Jira, Shopify, Adobe Commerce, Zapier ve Twitter dahil olmak üzere çok sayıda iş uygulamasıyla entegrasyonu destekler.

gevrek

Günümüz iş senaryoları, şirketlerin müşterilerle bağlantı kurmasını ve anında liderlik etmesini gerektirir. gevrek bunu yapmanızı sağlayan çok kanallı bir mesajlaşma platformudur. Şirketiniz için müşteri odaklı devrimi gerçekleştirebileceğiniz ve onlarla konuşarak hiper büyümenin kilidini açabileceğiniz gelişmiş araçların bir listesinden oluşur.

Bu platform, Paylaşılan Gelen Kutusu adlı bir özellikle birlikte gelir. E-posta, mesajlaşma, SMS, canlı sohbet ve Twitter DM gibi çeşitli kanallardan konuşmalarınızı merkezileştirir. Bu nedenle, zahmetsiz işbirliği yoluyla en iyi müşteri hizmetini sağlamak mümkün hale gelir.

Crisp ayrıca bir bilgi tabanı için merkezi bir merkezi de destekler. Müşteri deneyimini gerçek zamanlı yanıtlarla geliştirmek için sohbet robotları ve canlı sohbetlerle birleştirebilirsiniz.

KullanımYanıt

KullanımYanıt yanıt süresini önemli ölçüde azaltan ve müşteri deneyimini geliştiren çok kanallı bir müşteri destek yazılımıdır. Platform, destek ekibinize yardımcı olmayı amaçlayan tamamen ölçeklenebilir ve özelleştirilebilir bir pakettir.

  iPhone X'te Apple Pay Nasıl Kullanılır

Bu aracı kullanarak e-posta, canlı sohbet, mesajlaşma, topluluk forumları ve sosyal medya gibi 10’dan fazla destek kanalını zahmetsizce yönetebilirsiniz. Otomatik bildirimi ve sorgu ataması, tüm müşteri destek yöneticileri için görevi kolaylaştırır.

Ayrıca, UseResponse size müşteri destek süreci performansınızla ilgili gelişmiş analizler ve raporlar sağlar. Araç, bir personel derecelendirme takipçisi ve SLA ile daha iyi müşteri hizmeti sunabilir. Ayrıca kullanıcılar bu uygulamayı Google, Salesforce, Jira ve Zapier gibi diğer araçlarla entegre edebilir.

debriyaj

Uygun zamanda doğru yanıtı bulmak için dokümanlar ve sürücüler arasında arama yapmaktan bıktınız mı? Kullanmak debriyaj tüm hızlı yanıtları ve kılavuzları tek bir şirket bilgi tabanında saklamak.

Artık uygun yanıtları aramak için zaman harcamanıza veya tekrar eden sorular için aynı yanıtları yazmanıza gerek yok. Herhangi bir cihazdan uygun hazır yanıtlara erişin ve bununla yanıt verin.

Hatta müşterilerinize tek bir tıklamayla bir e-posta yazabilirsiniz. Ayrıca bu platform, sık kullanılan snippet’leri ve bağlantıları saklamanıza olanak tanır. Kullanıcılar bu araca masaüstü uygulaması, Chrome, Edge ve herhangi bir mobil cihazdan erişebilir.

EngageBay

EngageBay yardım masası ve e-postalar gibi müşteri hizmetleri için yararlı olan en iyi hazır yanıtları size sağlayabilir. Özellikle yüzlerce benzer hizmet sorusu aldığınızda, bu hazır yanıtlar size zaman kazandırabilir ve daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.

Böylece, müşteri hizmetleriniz daha kısa sürede daha fazla ürün satarak bir artış görecek ve daha üretken hale gelecektir.

Daha iyi müşteri bağlantısı için hızlı kişiselleştirme araçlarını da deneyebilirsiniz. Kişiselleştirme özellikleri, hazır yanıtların yeni yazılmış ve kişiselleştirilmiş yanıtlar gibi görünmesini sağlar.

EngageBay, iş verimliliğini artırmak için otomasyon özelliklerini destekler. Müşteri sorgularının koşullarını tanımlamanız yeterlidir; araç, kişiselleştirilmiş, hazır yanıtlarla yanıt verecektir.

Sezgisel kısayolları ve simgeleri sayesinde bu aracı kullanmak için teknoloji konusunda bilgili bir kişi olmanıza gerek yok. Ayrıca, kullanıcılar herhangi bir yanıt yazabilir ve daha sonra kullanmak üzere hazır olarak işaretleyebilir.

Çözüm

Çok sayıda sorgu olduğunda, hazır yanıt uygulamaları size en kolay çözümleri sağlayabilir. Bu uygulamalar, hızlı yanıt vermenin yanı sıra, destek ekibinizin üretken olmasını sağlar ve daha fazla müşteri adayını dönüştürür.

Siz de şirketiniz için bir bilgi tabanı oluşturmakla ilgileniyorsanız, bir bilgi tabanı oluşturmak için bu platformları deneyebilirsiniz.