TurboTax’a Baştan Başlayabilir misiniz?

TurboTax, Amerikan gelir vergisi beyannamelerinin hazırlanmasında kullanılan bir vergi yazılım paketidir. TurboTax, Windows, Macintosh, iOS ve Android’de çalıştırılabilir. TurboTax online, vergi beyannamenizi interneti kullanarak bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan sanal olarak hazırlama ve e-doldurma rahatlığını sunar. Ayrıca, tüm veriler TurboTax’ın güvenli ve şifreli veritabanında saklanır, böylece hiç kimse onu manipüle edemez veya çalamaz. Gelir vergisi beyannameleri için TurboTax hizmetlerini kullanmak istiyorsanız, bu makale bu konuda daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacaktır. TurboTax’a nasıl baştan başlayabileceğinizi ve TurboTax’a iki kez başvuruda bulunup bulunamayacağınızı anlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, TurboTax vergi beyannamenizi yeniden başlatıp başlatamayacağınızı ve sonunda TurboTax hesabınızı nasıl sileceğinizi öğreneceksiniz. Hadi dalalım!

TurboTax’a Baştan Başlayabilir misiniz?

TurboTax, yalnızca basit vergi beyannameleri için ücretsiz bir sürüm sunar; bu, Form 1040’ı dosyalamanıza, kazanılan gelir vergisi kredisini talep etmenize, gelişmiş çocuk vergi kredilerinizi uzlaştırmanıza ve öğrenci kredisi faizini düşürmenize olanak tanır. Tam hizmet planı satın alırsanız, bir temsilci tüm belgelerinizi hazırlayacak, vergilerden nasıl tasarruf edebileceğiniz konusunda size rehberlik edecek ve sizin için bir iade dosyası sunacaktır. TurboTax’a nasıl baştan başlayabileceğinizi ayrıntılı olarak öğrenmek için bu makaleyi okumaya devam edin.

TurboTax ile Kaç İade Yapabilirsiniz?

TurboTax online’da, tek bir TurboTax hesabı kullanarak bir federal iade ve en fazla beş ilişkili eyalet iadesi hazırlayabilir ve e-dosyaya gönderebilirsiniz. Beş adede kadar federal iadeyi e-dosyalamak için tek bir e-posta adresi kullanabilirsiniz. Birden fazla beyanname vermek istiyorsanız, TurboTax’ın istediğiniz kadar iade hazırlayabileceğiniz CD/Downloaded sürümünü kullanmalısınız, ancak en fazla beş iadeyi e-posta ile dosyalayabilirsiniz. Her benzersiz federal vergi beyannamesi için ayrı bir TurboTax hesabına ihtiyacınız olacak.

  Word'de Yatay Çizgi Nasıl Silinir

TurboTax’ta İki Kez Dosyalayabilir misiniz?

Hayır, TurboTax’ta iki kez dosyalama yapamazsınız. Bir kez iade başvurusunda bulunduktan sonra, aynı SSN ile yeni bir iade başvurusunda bulunamazsınız. Yapmaya çalışsan bile, bunu yapamayacaksın. İadeniz reddedilirse, aynı iade dosyasını TurboTax’ta iki kez ibraz edemediğiniz sürece ancak o zaman yeni bir iade başvurusunda bulunabilirsiniz. Bir e-posta kullanarak, beşten fazla olmamak üzere birden çok iadeyi e-posta ile dosyalayabilirsiniz ve her iadenin benzersiz oturum açma kimlik bilgileriyle benzersiz olması gerekir.

TurboTax’a Baştan Başlayabilir misiniz?

Evet, TurboTax ile yeniden başlayabilirsiniz. Herhangi bir hata yaptıysanız veya yapacağınız iadeden emin değilseniz, bu durumda iade verilerinizi temizleyerek yeniden başlayabilir ve yeni bir iade talebinde bulunabilirsiniz. TurboTax hesabınızı silemeyeceğiniz için ya devre dışı bırakabilir ya da iadenizi temizleyip baştan başlayabilirsiniz.

TurboTax Vergi İadenizi Yeniden Başlatabilir misiniz?

Evet, vergi beyannamenizi TurboTax üzerinden yeniden başlatabilirsiniz. Herhangi bir ödeme yapmadığınız, TurboTax ücretini geri ödemeden kesmediğiniz veya kaydolmadığınız sürece, TurboTax web sitesi ve uygulaması üzerinden vergi iadenizi ücretsiz olarak yeniden başlatabilirsiniz. TurboTax hesabınızı silemezsiniz, ancak yalnızca yeniden başlatabilir veya iadenizi temizleyebilirsiniz.

TurboTax’ta Bir İlerlemeyi Nasıl Silebilirsiniz?

TurboTax’ta ilerlemeyi silmek veya baştan başlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

1. ziyaret edin TurboTax giriş sayfası tarayıcınızda.

2. E-posta adresinizi, kullanıcı kimliğinizi veya telefon numaranızı girin ve Devam’a tıklayın.

3. Alındıysa doğrulama kodunu girin ve Devam’a tıklayın.

4. Parolayı girin ve Oturum Aç’a tıklayın.

5. Açmak için iadenize tıklayın.

6. Sol panel menüsünden Vergi Araçları’na tıklayın.

7. Ardından, Temizle ve Baştan Başla’ya tıklayın.

8. İadenizi silmek için Evet’e tıklayın.

TurboTax’a bu şekilde yeniden başlayabilirsiniz.

TurboTax Vergi İadesini Nasıl Silebilirsiniz?

TurboTax’ta bir vergi beyannamesini silmek için şu adımları uygulamanız yeterlidir:

  Bölünmüş Ekran Videolarını Özel Düzende Kaydedin ve Birleştirin [Paid]

1. Tarayıcınızı başlatın ve oturum açın TurboTax hesabı.

2. İadenizi açın.

3. Vergi Araçları > Temizle ve Baştan Başla’ya tıklayın.

4. İadenizi silmek için Evet’e tıklayın.

Vergi Beyannamenizi İptal Edip Yeniden Başlayabilir misiniz?

Evet, vergi beyannamenizi iptal edebilir ve baştan başlayabilirsiniz, ancak yalnızca kaydolmadıysanız, herhangi bir ödeme göndermediyseniz veya TurboTax ücretini iadeden düşmediyseniz. Beyanname verirken bir hata yaptıysanız TurboTax hesabınıza giriş yaparak vergi beyannamenizi kolayca iptal edebilirsiniz. Artık TurboTax’a yeniden başlayıp başlayamayacağınızı biliyorsunuz.

Yeni Bir TurboTax Hesabı Yapabilir misiniz?

Evet, yeni bir TurboTax hesabı oluşturabilirsiniz. Sadece bir e-postaya, telefon numarasına, varsa geri ödemeler için bir banka hesabına ve iadeyi doldururken gerekli olan diğer bazı gerekli belgelere ihtiyacınız olacak. Bir hesap oluştururken, e-posta veya telefon numaranızı girmeniz, bazı bilgileri girmeniz, yeni bir şifre girmeniz ve iadenizi bildirmek için kaydolmanız yeterlidir. Ayrıca, bir acentenin iadenizle ilgilenmesi için bir hizmet satın alabilirsiniz.

TurboTax Hesabınızı Nasıl Silersiniz?

Bir TurboTax hesabını silemezsiniz, yalnızca devre dışı bırakabilirsiniz. Geçerli bir nedenle devre dışı bırakma isteği gönderebilirsiniz: [email protected] E-postayı gönderdikten sonra, sezgi temsilcileri TurboTax devre dışı bırakma sürecini başlatmak için sizinle iletişime geçecektir.

TurboTax’ta Her Şeyi Nasıl Silebilirsiniz?

TurboTax’a nasıl yeniden başlayabileceğinizle ilgili sorunuzu yanıtlamak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

1. Şuraya gidin: TurboTax giriş sayfası ve hesabınızda oturum açın.

2. İadeniz > Vergi Araçları’na tıklayın.

3. Ardından, Temizle ve Baştan Başla > Evet’e tıklayın.

Neden TurboTax’i Temizleyip Yeniden Başlayamıyorsunuz?

TurboTax’i temizleyip baştan başlayamamanızın bazı nedenleri şunlardır:

  • Kayıt yaptırdınız veya bir iade başvurusunda bulundunuz.
  • İade dosyanız için ödeme gönderdiniz.
  • TurboTax ücretini iade hesabından düşürdünüz.
  • Bu, bazı sunucu veya ağ sorunları veya web sitesi veya uygulama hatası nedeniyle olabilir.
  • İade işleminiz devam ediyor ve reddedilmedi.
  Masaüstünden iPhone'unuza Müzik Akışı İçin iTunes Ev Paylaşımını Kullanın

***

TurboTax’a nasıl yeniden başlayabileceğinizi öğrendiğinizi umuyoruz. Soru ve önerileriniz için aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşmaktan çekinmeyin. Ayrıca, bir sonraki makalemizde hangi konuyu öğrenmek istediğinizi bize bildirin.