TikTok Videolarınızı Kimlerin Beğendiğini Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

TikTok, herkesin 15 saniye ile 3 dakika arasında değişen kısa videolar paylaştığı ve görüntülediği uygulamadır. Yeni bir TikTok kullanıcısıysanız, TikTok’ta takip ettiğiniz veya izlediğiniz çoğu kişinin videolarının sağ tarafında kalp şeklinde “beğenileri” olduğunu göreceksiniz.

Bir süre sonra kendinizi de TikTok’u beğenir, yorum yapar ve paylaşır bulacaksınız. Ve belki bir video yayınlarsan kaç beğeni alacağını merak edersin. Ancak bir TikTok yayınlarsanız, kimin ve kaç kişinin beğendiğini nereden kontrol edebilirsiniz?

Bu makale, videolarınızı kimlerin beğendiğini bulmanızda size yol gösterecek ve daha fazla beğeni almanın yollarını önerecektir.

TikTok Videolarınızdan Birini Kimin Beğendiğini Nasıl Görebilirsiniz?

Neyse ki, yayınladığınız belirli bir videoyu kimin beğendiğini görmek mümkündür. Sonsuz bildirimler arasında gezinmek yerine doğrudan videoya gidebilir ve diğer kullanıcıları görebilirsiniz.

TikTok videolarınızdan birini kimin beğendiğini nasıl göreceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • TikTok’u açın ve sağ alt köşedeki profil simgenize dokunun.
 • Kimin beğendiğini görmek istediğiniz videoya dokunun.
 • Sağdaki Yorum simgesine dokunun.
 • Beğeniler üzerine dokunun.
 • Burada, o videoyu beğenen kullanıcıların bir listesini göreceksiniz.
 • Gönderdiğiniz her videoyu hangi kullanıcıların beğendiğini görmek için yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz. Ancak, TikTok profilinizi büyütmek için beğeniler hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, daha yararlı analizler görmek için bir İçerik Oluşturucu hesabına geçebilirsiniz.

  Bir iPhone’da Tüm TikTok Beğenilerinizi Nasıl Görebilirsiniz?

  TikTok, hem iPhone hem de Android telefonlarda videonuzu kimlerin beğendiğini takip etmenizi sağlayan bir özellik içerir. Ayrıca TikTok’unuzu kaç kişinin gördüğünü ve yorumladığını da görüntüleyebilirsiniz.

    TikTok'un Ebeveyn Denetimleri Nasıl Kullanılır?

  Videolarınızın nasıl alındığını kontrol etmek istiyorsanız bu uygun bir seçenektir. Genel halkın onlar hakkında ne düşündüğünü öğrenecek ve içeriği daha iyi hale getirmek için geri bildirimlerini uygulayacaksınız.

  Bir iPhone’da videonuzu kimin beğendiğini görmek için şu adımları izleyin:

 • TikTok uygulamasını açın.
 • “+” düğmesinin yanındaki “Bildirim” düğmesine dokunun.
 • En üstteki Tüm Etkinlik’e dokunun.
 • Beğeniler’e dokunun.
 • TikTok bildirimlerini yalnızca beğenileri gösterecek şekilde filtrelemek, tüm bildirimlerinizi gözden geçirmek yerine içeriğinizi beğenen kullanıcıları görmenizi kolaylaştıracaktır. Diğer aktivite türlerini görmek istiyorsanız, yukarıdaki adımları takip edin ancak uygun seçeneği seçin.

  Tüm bu bildirimler arasında gezinmek zaman alıcı olabilir. Ancak TikTok’unuzu beğenenlerin isimlerini görmenin tek yolu bu. İsimlerine tıklayarak profillerini inceleyebilirsiniz. Hatta bazı videolarını beğenerek bu iyiliğin karşılığını ödeyebilirsiniz.

  Android’de Tüm Beğenilerinizi Nasıl Görebilirsiniz?

  Android uygulaması, iPhone uygulamasıyla aynı şekilde çalışır. Android uygulamanızda TikTok beğenilerinizi görme adımları şunlardır:

 • TikTok uygulamasını açın.
 • “+” düğmesinin yanındaki “Bildirim” düğmesine dokunun.
 • Sayfanın üst kısmındaki Tüm Faaliyetler üzerine dokunun.
 • Beğeniler üzerine dokunun.
 • Beğenilerinizi gözden geçirerek listede gezinin.
 • Artık tüm videolarınızı kimlerin beğendiğini görebilirsiniz. Ancak ne yazık ki, tek tek videoları kimin beğendiğini göremezsiniz. Yeni takipçileri, yorumları veya başka bir bildirim türünü kontrol etmek istiyorsanız listeden ilgili seçeneği seçin.

  Bir PC’de TikTok Videolarınızı Kimlerin Beğendiğini Nasıl Görebilirsiniz?

  TikTok’a web tarayıcınızı kullanarak PC’nizden erişebilirsiniz. Video izlemek, beğenmek, yorum yapmak ve paylaşmak için hesabınıza giriş yapın, ancak bildirimlerinizi ve beğenilerinizi de görebilirsiniz. Bilgisayarınızı kullanarak TikTok videonuzu kimlerin beğendiğini görmek için şu adımları izleyin:

 • Web tarayıcınızı kullanarak TikTik’i açın ve hesabınıza giriş yapın.
 • Sağ üst köşede profil resminizin yanında bazı simgeler göreceksiniz. Bildirim simgesini tıklayın.
 • Bildirim açılır penceresinin üst kısmındaki Beğeniler’e tıklayın. Ardından, videonuzu kimlerin beğendiğini görmek için bildirimleri kaydırın.
 •   TikTok'ta İzleme Geçmişinizi Nasıl Görebilirsiniz?

  Yeterince Beğeni Yok mu? Bunu dene

  TikTok, benzersiz bir algoritmaya sahip bir sosyal medya platformudur. Beğeni sayısı, içeriğinize ve videonuzu kaç kişinin gördüğüne bağlıdır. Algoritma nedeniyle herkesin “Sizin İçin Sayfası” benzersizdir. Yalnızca TikTok’un kullanıcı hakkında topladığı verilere göre ilginç bulabilecekleri videoları gösterir.

  Yani bu, sahip olduğunuz takipçi sayısının daha fazla beğeni almanıza ve videonuzun algoritmaya ne kadar iyi uyduğuna yardımcı olacağı anlamına gelir. Aldığınız beğeni sayısından memnun değilseniz, aşağıdaki ipuçlarından bazılarını deneyebilirsiniz.

  Başkalarıyla Etkileşim

  Çok fazla beğeni almak istiyorsanız diğer içerik oluşturucuların içeriklerini beğendiğinizden emin olun. “Beğendiğiniz için beğeni” alabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcılar sizi tanıyacak ve diğer içerik oluşturucuların videolarını beğenirseniz ve onlarla etkileşime girerseniz profilinize göz atacaktır.

  Zevk Alacağınız İçerikler Yapın

  Beğendiğiniz temalar hakkında TikTok oluşturmak, TikTok’ta beğeni almanın en eğlenceli ve ilginç yollarından biridir. Sonuç olarak, içerik yapmayı seveceksiniz ve izleyen insanlar da bunu takdir edecek. Bu, içeriğiniz hakkında olumlu bir izlenime ve daha fazlasını görme arzusuna yol açar.

  Trendleri Takip Edin

  Her zaman trend olan sesler ve video türleri vardır. Bu, birçok insanın belirli bir tür TikTok videosu izlediği ve oluşturduğu anlamına gelir. Çoğunluğa atlayarak, videonuz algoritma tarafından daha fazla tercih edilecek ve sonuç olarak daha fazla insan görecek. Eğer trende orijinal bir dönüş eklerseniz, daha fazla beğeni kazanmak için doğru yoldasınız.

  Hesabınızı Tanıtın

  TikTok hesabınızı tanıtmak için diğer sosyal medya platformlarını kullanın. Sosyal ağ platformlarınızda videolarınıza bir bağlantı yayınlayabilir veya diğer takipçileri TikTok hesabınızı kontrol etmeye davet edebilirsiniz. Gördüklerinden hoşlanırlarsa şüphesiz sizi takip edecekler ve videolarınızı beğeneceklerdir.

  Hesap Ayarlarınızı Kontrol Edin

  Hesabınızın herkese açık olduğundan emin olun. Gizli hesabınız varsa, yalnızca sizi takip eden kişiler videolarınızı görebilir ve beğenebilir. Ayrıca videolarınızda dikişlere ve düetlere izin verin. Birisi videonuzu beğenip düet yaparsa veya dikerse, izleyicileri de videonuzu görecektir. Yapanlar profilinize ve diğer videolara göz atabilir ve onları da beğenebilir.

    Instagram Makaraları Nedir ve Bir TikTok Klonu mu?

  Sıkça Sorulan Sorular

  TikTok beğenileri ve bildirimleri hakkında daha fazla sorunuzun yanıtları burada.

  Profilimi kimin ziyaret ettiğini görebilir miyim?

  Ne yazık ki hayır. TikTok’un önceki günlerinde, Bildirimler bölümünde profilimizi kimlerin görüntülediğini görebiliyorduk. Ancak bu uyarılar artık mevcut değil. Birinin profilinizi görüp görmediğini bilmenin tek gerçek yolu, kısa sürede birkaç videoyu beğenip beğenmediğidir.

  Başka bir kullanıcının hangi videoları beğendiğini görebilir miyim?

  Evet, gizlilik ayarlarına bağlı olarak. Bazı kullanıcılar bu bilgileri gizli tutmayı tercih ederken, diğerleri uygulamada keyif aldıklarını görmenize aldırmaz.

  Tek yapmanız gereken profillerini ziyaret etmek ve kalp simgesine tıklamak. Beğenilen videoları herkese açıksa, beğenilen videolarını görürsünüz. Onları özel yaptılarsa, TikTok bu bilgiyi ifşa etmemeyi seçtiklerini size bildirecektir.

  Beğendiğiniz videoları özel yapmak istiyorsanız Ayarlar>Gizlilik>Beğenilen Videolar>Yalnızca Ben’e gidin.

  Gördüklerini Beğenmek

  Artık videolarınızın ne kadar iyi alındığını nasıl kontrol edeceğinizi biliyorsunuz. Hangi videoların iyi sonuç verdiğini ve hangilerinin yaramadığını görebilirsiniz. Ancak, bazı videolar daha fazla izlenme alabilir, ancak çok fazla beğeni alamaz ve bunun tersi de geçerlidir.

  Bununla birlikte, beğenileriniz, yorumlarınız ve görünümleriniz hakkında bilgi sahibi olmak, içeriğinizi geliştirmek veya uyarlamak için gerekli geri bildirimi sağlar.

  Hiç TikTok videosu yayınladınız mı? En çok kaç beğeni aldınız? Beğeniler senin için önemli mi? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin!