TikTok Desteğine Nasıl Ulaşılır

Çoğunuz TikTok’u biliyorsunuz. Muazzam popülerlik kazanmış video merkezli bir sosyal medya platformudur. Kullanıcıların herhangi bir konuyu 15 saniye içinde izlemesine, kısa videolar oluşturmasına ve bunları cep telefonu aracılığıyla başkalarıyla paylaşmasına olanak tanır. Bazen sorunlarla karşılaşabileceğiniz için destek için TikTok ile iletişime geçmeniz gerekir. TikTok ile nasıl iletişim kuracağınızı ve TikTok Müşteri Destek Telefon Numarası veya e-posta adresini arıyorsanız, bu kılavuz size yardımcı olacaktır.

TikTok Desteğine Nasıl Ulaşılır

Birçoğunun bilmediği gerçek, TikTok fikrinin Musical.ly uygulamasından kaynaklandığıdır. Şimdi, bu uygulama size tanıdık geliyor mu? Düşündüğünüzde TikTok’tan önce de var olduğunu anlayabilirsiniz. Aslında Musicaly.ly’nin TikTok’un atası olduğunu söyleyebiliriz. Çinli teknoloji şirketi ByteDance tarafından satın alındığında Musicaly.ly’nin hesapları otomatik olarak TikTok’a taşındı. Musicaly.ly’den kaynaklanmasına rağmen, TikTok uygulaması, kaydedilmiş videoları filtreler, efektler ve arka plan müziği ile düzenlemek ve bunları doğrudan yüklemek, farklı yerlerde bile düet videoları yapmak için işbirliği yapmak gibi benzersiz özelliklerle tanınır. Geniş içeriği, özellikleri ve seçenekleri ile sorunlar kaçınılmazdır.

Neden TikTok ile iletişime geçmeniz gerekiyor?

TikTok ile nasıl iletişime geçeceğimize geçmeden önce, bunu neden yapmanız gerektiğini kontrol edelim:

  • Hesap Kısıtlama: Hesabınız kısıtlanmışsa TikTok ile iletişime geçmeniz gerekir.

  • Gölge yasağı: Hesabınızın yasaklanması durumunda, sorunu çözmek için TikTok ile nasıl iletişime geçeceğinizi bilmeniz gerekir.

TikTok Destek Telefon Numarası Nedir?

Bir TikTok destek telefon numarası için çevrimiçi arama yaptığınızda, bir tane bulamamanıza şaşıracaksınız. Ne yazık ki TikTok uygulamasında aranacak ve yardım alınacak bir telefon numarası yok. Alternatif olarak, TikTok müşteri destek e-postası veya diğer sosyal medya platformları aracılığıyla onlarla iletişime geçebilirsiniz. TikTok müşteri destek e-postası [email protected] Ancak, ihtiyacınız olan farklı bilgi türleri veya yaşadığınız farklı yerler için makalede ayrıntılı olarak verilen birden fazla e-posta adresi olduğunu unutmayın.

Ayrıca, TikTok müşteri desteği e-postasından TikTok ile iletişim kurmanın başka yolları da vardır. Göz atın ve ihtiyacınıza göre TikTok ile nasıl iletişime geçeceğinizi öğrenin.

Yöntem 1: Facebook Üzerinden

Bilgi bulmak için Facebook platformundaki resmi TikTok hesabını ziyaret edebilirsiniz. Sayfada, size alakalı çözümler sağlayabilecek gönderiler, videolar, reklamlar, fotoğraflar ve benzeri bilgileri görebilirsiniz. Lütfen doğrudan Facebook üzerinden mesaj gönderemeyeceğinizi, ancak gönderilerine yorum yaparak yanıt alabileceğinizi unutmayın.

Yöntem 2: Twitter Üzerinden

Twitter platformu üzerinden TikTok ile iletişime geçmek için, konuyu bir mesaj yoluyla bilgilendirmeniz ve doğrudan ilgili kişiye göndermeniz gerekmektedir. @TikTokSupport Twitter tanıtıcısı. Haftanın yedi günü sabah 8’den akşam 5’e (PST) kadar müsait oldukları için mesajlara cevap veriyorlar.

Yöntem 3: TikTok Geri Bildirim Formu İle

Hesap yasağı, özellik isteği, içerik oluşturucu fonu, kötüye kullanımı bildirme vb. sorunlarla karşılaştığınızda geri bildirim formunu kullanarak TikTok resmi ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Geri bildirim formu sayfasında önceden belirlenmiş çeşitli nedenleri bulabilir ve sorununuza göre birini seçebilirsiniz. Aşağıda verilen adımları izleyerek TikTok desteğiyle nasıl iletişime geçeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

1 A. Aç Tiktok geri bildirim formu masaüstünüzdeki/dizüstü bilgisayarınızdaki bir web tarayıcısında.

1B. Bahsedilen bağlantıyı gösterildiği gibi telefon tarayıcısında açın.

2. Formda istenen bilgileri doldurun. Burada e-posta adresiniz zorunludur.

3. İsteğe bağlı olsa da TikTok kullanıcı adınızı girin.

4. Konu alanından ilgili seçeneği seçin ve nasıl yardımcı olabiliriz? alanına yaşadığınız sorunu yazın. bölüm kutusu.

5. TikTok’a vereceğiniz ekran görüntüleriniz varsa Yükle bağlantısını tıklayın ve paylaşın.

Not: En fazla 10 belge ekleyebilirsiniz. Bu isteğe bağlıdır.

6. Beyannameyi onaylayın ve formu başarıyla göndermek için Gönder’e tıklayın. Gönderildikten sonra TikTok, verdiğiniz e-posta adresi aracılığıyla size geri dönecektir.

Yöntem 4: TikTok Desteğine E-posta Gönder

Herhangi bir sosyal medya platformu için e-posta yoluyla iletişim desteği bulabilirsiniz. Aynı şekilde TikTok desteği ile resmi sayfalarından e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz. TikTok’ta dört çeşit e-posta mevcuttur. TikTok müşteri desteği e-posta adreslerine ve aşağıda verilen amaçlarına göz atın. Ardından, ihtiyacınıza göre birini seçin.

Seçenek I: İş Sorguları

Etkileyici biriyseniz veya biri olmaya başlıyorsanız ve TikTok’un para çekme sürecini öğrenmek istiyorsanız, aşağıda belirtilen iş e-posta adresi aracılığıyla onlara posta gönderin. Bu e-posta adresleri konuma özeldir. Bu nedenle bölgeniz veya ülkeniz için bir tane seçin. Ayrıca e-postayı ana dilinizde anlaşılır bir açıklama ile yazabilir ve aynı dilden yanıt alabilirsiniz. İngilizce bir yanıt aldıysanız, daha fazla konuşma için aynı yanıta geçebilirsiniz. Aşağıda bazı TikTok müşteri destek e-posta adresleri bulunmaktadır.

Seçenek II: Reklam Sorgulamaları

İşletmenizin veya markanızın reklamını yapmak ve bu konuda bilgi almak istiyorsanız, sorularınızı e-posta adresi üzerinden bize iletin. [email protected] TikTok destek ekibi, grubunuzu pazarlamak için ihtiyacınız olan reklamla ilgili tüm ayrıntıları sağlayacaktır.

Reklamınız bir soruna neden oluyorsa veya reklamla ilgili kampanya çalışmıyorsa, adresine e-posta göndermekten çekinmeyin. [email protected] Sorununuzun ayrıntılı bir açıklaması ile.

Seçenek III: Basın Soruları

TikTok uygulaması, özellikleri ve en son güncellemeler hakkında gerçek ve doğru bilgi almak için, e-postayı kullanarak TikTok Ekibi ile iletişime geçmekten çekinmeyin. [email protected]

Seçenek IV: Genel Sorular

TikTok, vermek istediğiniz herhangi bir geri bildirim veya öneriyi memnuniyetle kabul eder. Bu TikTok müşteri desteği e-posta adresi [email protected] fikirlerinizi, tavsiyelerinizi, geri bildirimlerinizi ve genel sorularınızı gönderebileceğiniz yer.

Yöntem 5: TikTok Üzerinden Sorun Bildir Sayfası

Uygulamadaki bazı özelliklerle uğraşıyorsanız, bunu TikTok uygulamasının kendisi aracılığıyla bildirebilirsiniz. Uygulamadan TikTok desteğiyle nasıl iletişim kuracağınız aşağıda açıklanmıştır. Bunu yapmak için aşağıda verilen adımları izleyin.

1. TikTok’u açın ve hesabınızda oturum açın.

2. Şimdi, TikTok profilinize gitmek için Ben’e dokunun.

3. Ayarlar ve gizlilik sayfasına gitmek için üç noktaya dokunun

4. Başlıktaki Destek’e dokunun, ardından Sorun bildir’i seçin.

5. Geribildirim ve yardım sayfasına gideceksiniz.

6. Sayfanın sonunda, sorununuz çözülmediyse Hayır’a dokunun.

7. Hala sorun var seçeneğine dokunun.

8. Sorununuzu Sorun bildir sayfasında açıklayın

9. Raporunuzu TikTok’a göndermek için Bildir’e dokunun.

Destek ekibiyle iletişime geçtiğinde, genellikle birkaç saat içinde yanıt verirler. Cevap vermedilerse, cevaplamaları gereken artan e-posta trafiğinden kaynaklanıyor olabilir. Bir süre daha beklemeniz gerekiyor. Ama çok uzun olduysa takip maili atıp kontrol edebilirsiniz.

Profesyonel İpucu: TikTok Kullanıcı Yönergeleri

TikTok hesabınızın TikTok kurallarına aykırı bir şey yapmadığından daima emin olun. Ardından, bu kılavuz TikTok destek ekibiyle nasıl iletişim kuracağınıza yardımcı olacaktır. TikTok’ta yapılmaması gerekenler aşağıda listelenmiştir.

  • TikTok’ta tehlikeli içerik olarak kabul edildiğinden, terörizm veya diğer nefret gruplarıyla bağlantılı hiçbir slogan veya sembol yayınlamayın. Yine de, TikTok eğitim içeriği için bir istisna yapar.

  • Uyuşturucularla ilgili yasa dışı içerik yayınlamaktan, zarar vermekten ve tehlikeli şakalar yapmaktan, nefreti teşvik etmekten ve yasa dışı faaliyetlerde bulunmaktan kaçının.
  • Asla başkalarını inciten, nefret söylemi, zorbalık ve tacize benzer içerik yayınlamayın ve büyük olasılıkla TikTok hesabınızı yasaklayacaktır.
  • Şiddet içeren kendine zarar verme, intihar, hayvan istismarı ve cinayet içeriği yayınlamaktan kaçının.
  • TikTok’ta çocuk istismarı ve sömürüsü olarak değerlendirilebilecek reşit olmayanlar bulunduğundan, çıplaklıkla ilgili hiçbir şey yayınlamayın.
  • TikTok silah satışlarını kısıtladığı için uygulama üzerinden silah ve mühimmat satmayın.
  • Kendinizi sergilemek için asla tehlikeli davranışlarda bulunmayın.
  • Platform güvenliği konusunda dikkatli olun. TikTok tarafından belirlenen güvenlik, sınırlamalar ve politikaları atlamayın.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

S1. TikTok destek ekibinin yanıt vermesi ne kadar sürer?

Ans. TikTok destek ekibi yalnızca birkaç saat sürecek ancak çok fazla geri bildirim olursa bu süre uzayabilir.

S2. TikTok kullanmak için yaş sınırı nedir?

Ans. TikTok hesabına sahip olmak için en az 13 yaşında olmalısınız. Ancak uygulamanın yaşı doğrulamak için herhangi bir doğrulama aracı yok.

S3. TikTok iOS’ta kullanılabilir mi?

Ans. Evet, TikTok’u iOS cihazlara indirebilirsiniz. Uygulama 40 dilde mevcuttur.

***

TikTok desteğiyle nasıl iletişime geçeceğinizi öğrendiğinizi umuyoruz. Daha sonra ne öğrenmek istediğinizi bize bildirin. Soru ve önerileriniz için aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşmaktan çekinmeyin.

  Başka Birinin TikTok Videosunu Nasıl Yeniden Yayınlarım