Süresi Dolmuş Apple Aboneliklerini Nasıl Silerim

Apple kullanıcıları, iPhone’larında kullandıkları uygulamalar için çevrimiçi aboneliklerden yararlanır. Apple ayrıca, aylık veya yıllık ödeme yaparak keyfini çıkarabileceğiniz Apple Music, Apple TV+ vb. gibi abonelikler de sağlar. Ancak ortaya çıkan soru, bu abonelikler sona erdiğinde ne olacağı ve süresi dolmuş Apple aboneliklerinin nasıl silineceğidir. Bu şüphe birçok Apple müşterisinin aklına gelir ve cevapları bilmek isterler. Siz de onlardan biriyseniz ve iPhone’da süresi dolmuş abonelikleri nasıl sileceğinizi merak ediyorsanız, bilmek için doğru yerdesiniz. Böylece, süresi dolmuş Apple aboneliklerinin silinmesi ve iPhone’da süresi dolmuş aboneliklerin nasıl gizleneceği hakkında da bilgi edineceksiniz. Öyleyse, doğrudan onunla başlayalım.

Süresi Dolmuş Apple Aboneliklerini Nasıl Silerim

Bu makalenin devamında, Apple aboneliklerini nasıl iptal edeceğinizi ve süresi dolmuş Apple aboneliklerini silip silemeyeceğinizi öğreneceksiniz. Önce iPhone’da süresi dolmuş bir aboneliğin ne anlama geldiğini açıklayarak başlayalım.

Süresi Dolmuş Abonelik iPhone’da Ne Anlama Geliyor?

Abonelikler herhangi bir türde olabilir. Kullanıcının belirli uygulamayı belirtilen süre boyunca kullanmasına izin veren aylık veya yıllık abonelikler içerebilirler. Aboneliğiniz sona erdiyse veya herhangi bir nedenle iptal ettiyseniz, bu, iPhone’da süresi dolmuş bir abonelik olarak kabul edilir.

  WeChat'te Anlar Nasıl Paylaşılmaz

iPhone veya iPad’inizde App Store Aboneliklerinizi Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

iPhone veya iPad’inizdeki uygulama mağazası aboneliklerini kontrol etmek istiyorsanız, bunu Apple hesabınızı ziyaret ederek yapabilirsiniz. Aşağıda belirtilen adımları izleyin:

Not: Sonraki tüm adımlar iPhone 13’te gerçekleştirilir.

1. iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın.

2. Üstten Apple Kimliğinize dokunun.

3. Şimdi listeden Abonelikler üzerine dokunun.

4. Burada App Store aboneliklerinizi göreceksiniz.

iPhone ve iPad’de iPhone Abonelikleri Nasıl Görüntülenir ve İptal Edilir?

Apple gadget’ınızda birden fazla aboneliğiniz varsa ve iPhone ve iPad’inizde bir veya iki aboneliği iptal etmek istiyorsanız, aynısını elde etmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

1. Ayarlar’ı açın ve Apple Kimliğinize dokunun.

2. Abonelikler seçeneğine dokunun.

3. İptal etmek istediğiniz aboneliğe dokunun.

4. Aboneliği İptal Et üzerine dokunun.

App Store’dan Abonelikler Nasıl İptal Edilir?

Apple cihazınızdaki Ayarlar dışında, App Store’dan da abonelikleri iptal edebilirsiniz. Aşağıda belirtilen adımlar, bunun nasıl yapılacağına ilişkin bir genel bakış sağlayacaktır:

1. Cihazınızda App Store uygulamasını açın.

2. Sağ üst köşedeki Apple Kimliği simgesine dokunun.

3. Apple Kimliğinize dokunun.

4. Şimdi, Abonelikler üzerine dokunun.

5. İptal etmek istediğiniz aboneliğe dokunun.

6. İçinde Aboneliği İptal Et seçeneğini seçin.

İPhone’da Süresi Dolmuş Abonelikleri Silebilir misiniz?

Hayır, süresi dolan Apple aboneliklerini silemezsiniz. Ne yazık ki, iPhone’da süresi dolmuş abonelikleri silmenin bir yolu yoktur. İptal edilen veya süresi dolan abonelikler, bir süre sonra abonelikler listesinden otomatik olarak kaybolur.

Apple Abonelik Geçmişini Nasıl Silerim?

Apple kullanıcısıysanız ve Apple abonelik geçmişinizi silmeye çalışıyorsanız Apple cihazlarda abonelik geçmişini silemeyeceğiniz için tüm uğraşlarınız boşa gidecektir. İptal ettiğiniz veya süresi dolan abonelikler, abonelik sayfasından otomatik olarak kalkacak ve hiçbir geçmiş kalmayacak.

  Varsayılan Mojave giriş ekranı görüntüsü nasıl değiştirilir?

Abonelikleri Kalıcı Olarak Nasıl Silebilirim?

Apple cihazlarındaki abonelikleri kalıcı olarak silemezsiniz. Apple ürününüzdeki tüm aboneliklerden kurtulmak istiyorsanız, Apple cihazınızdan istediğiniz abonelikleri iptal etmek için yukarıda belirtilen adımları izleyin. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız size çözüm sağlamak için Apple Destek ile de iletişime geçebilirsiniz.

iPhone 11, 12 veya 13’te Süresi Dolmuş Apple Aboneliklerini Nasıl Silerim?

iPhone 11, 12 veya 13’te süresi dolmuş Apple aboneliklerini silmenin bir yolu yoktur. Yapabileceğiniz en iyi şey, süresi dolmuş aboneliklerin abonelik listesinden kendiliğinden kaybolmasını beklemektir.

App Store Satın Alma İşlem Geçmişini Silebilir misiniz?

Hayır, App Store satın alma işlem geçmişini silemezsiniz.

Süresi Dolmuş Abonelikleri iPhone’dan Gizleyebilir misiniz?

Hayır, süresi dolmuş abonelikleri iPhone’unuzda gizleyemezsiniz. Ancak, satın alınan uygulamaları Apple cihazlarında gizleyebilirsiniz.

İPhone 11’de Süresi Dolmuş Abonelikler Nasıl Gizlenir?

Ne yazık ki, süresi dolmuş abonelikleri iPhone’da gizleyemezsiniz. Süresi dolan aboneliklerin kaybolması bir yıldan fazla sürebilir. Apple, cihazlarında süresi dolmuş abonelikleri silmek veya gizlemek için bir yol sağlamaz.

Süresi Dolmuş Abonelikler Apple Kimliğinde Ne Kadar Kalır?

Apple Kimliğinizin süresi dolmuş abonelikleriniz varsa, bunların hesabınızdan otomatik olarak kaybolması aylar ile bir yıl arasında sürebilir.

***

Bunlar, süresi dolmuş Apple aboneliklerinin nasıl silineceğiyle ilgili sorulardan bazılarıydı. Her sorunun yanıtını anlayabildiğinizi ve iPhone’unuzdaki abonelikleri iptal etmeyi öğrendiğinizi umuyoruz. Soru ve önerileriniz için aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşmaktan çekinmeyin. Bundan sonra ne öğrenmek istediğinizi bize bildirin.