Sinyal Düşük Olduğunda WiFi’den Mobil Veriye Otomatik Geçiş

Günümüz akıllı telefonları ile veri trafiği neredeyse vazgeçilmez bir ihtiyaç haline geldi. İster hücresel veri ister kablosuz internet olsun, bir veri planınız olmadıkça, telefonunuzun potansiyelini tam anlamıyla kullanamazsınız. Genel olarak WiFi, yalnızca diğer çözümün neden olduğu veri maliyetleri nedeniyle değil, aynı zamanda telefonunuzun pil ömründen aldığı ücret nedeniyle akıllı telefonlarda her zaman tercih edilen internet bağlantısı modudur. Mobil veri ise hareket halindeyken özgürlük ve internet bağlantısı sunar ve tam da bu nedenle akıllı telefon kullanıcısı ihtiyaca göre birinden diğerine atlarken bulur. Ancak sorun, bu atlamaların manuel olması ve özellikle bir iPhone’da değişikliği yapmak için aslında ayarlara girmeniz gerekiyor. İşte burada yeni çıkan Cydia tweak SwitchData devreye giriyor.

Cydia’daki BigBoss deposunda ücretsiz olarak bulunan SwitchData’nın geliştiricisi, tweak’i yalnızca WiFi’den veri bölümüne geçişi öncekinin sinyal gücüne dayalı olarak otomatikleştirmek amacıyla yarattı. İnce ayar yüklendikten sonra manuel olarak etkinleştirilmelidir, ardından WiFi veya mobil veri sinyal gücünüzü izlemeye devam eder, bu sayede önceden ayarlanmış (kullanıcı tarafından yapılandırılabilir) bir eşiğin altına düştüğünde, ince ayar otomatik olarak alternatif internet moduna geçer. bağlantı. Artık ayarlarla manuel olarak uğraşmak yok.

Test sırasındaki deneyimime göre, WiFi sinyal gücü eşiğin altına düştüğünde ve mobil veriler otomatik olarak etkinleştirildiğinde anahtar kusursuz ve acısız çalıştı. Ancak ikincisi, belki de hücresel servis sağlayıcım ses ve veri trafiği için farklı GSM bantları kullandığından ve sinyal göstergesi ikincisini tam olarak yansıtmadığından, o kadar düzgün değildi. Bununla birlikte, geliştiricinin de incelemesi gereken bir şey olabilir. Genel olarak, özellikle de bulunduğum ortam nedeniyle kendimi bir moddan diğerine geçme ihtiyacı içinde bulduğumdan, bu ince ayarın oldukça yararlı olduğunu düşünüyorum. Çoğu Cydia tweaks’inde olduğu gibi SwitchData da küçük , iOS’un fark edilmeyen alanı, gerçekten kullanışlı olmasına rağmen.

  Outlook'ta Yapılacaklar Bölmesi Nasıl Özelleştirilir

SwitchData, 64 bit işlem mimarisini de desteklediğinden, iOS 7.0.6 çalıştıran iPhone 5’lerle iyi çalıştı. Açıkça belirtmek gerekirse, yalnızca jailbreak yapılmış cihazlar içindir. Ayrıca, bir LTE iPad’de denemedik ve geliştirici, desteklenip desteklenmediğini tam olarak açıklamadığından, yalnızca tahmin edebiliriz. Çalıştırmayı başardın mı? Aşağıdaki yorumlarınızda bize bildirin.