Satışları ve Marka Bilinirliğini Artırmak için En İyi 9 Video Pazarlama Aracı

Her işletme, müşterilerin radarında kalmak için video pazarlamayı stratejisinin ayrılmaz bir parçası yapmalıdır.

Layman’ın terimleriyle, video pazarlama, ürün veya hizmetinizi kitlenizin önünde sergilemek için videoları kullanma sürecidir. İşletmenize aşağıdakiler gibi birçok yönden yardımcı olabilir:

 • Satışları artırın
 • Trafiği artırın
 • Bir web sitesinde kalma süresini artırın
 • Seyirciyle etkileşim kurun
 • Potansiyel müşteri oluştur
 • Ürününüzü/hizmetinizi daha iyi anlayın

Bununla birlikte, etkili video pazarlamayı stratejinize entegre etmek o kadar kolay bir iş değil. Sadece bir video oluşturmak ve ardından sosyal medyada paylaşmak yeterli olmayacaktır. Çok daha fazlası var ve aşağıda belirtilen araçların bu konuda size kesinlikle yardımcı olacağına inanıyorum.

Kulağa ilginç geliyorsa, hemen atlayalım.

animasyon

animasyon trafik çekmenize, satışları artırmanıza ve kitlenizin ilgisini çekmenize yardımcı olabilecek dikkat çekici videolar oluşturmanıza olanak tanır. Herhangi bir sektöre yönelik videolar oluşturmak için kullanabileceğiniz devasa bir stok video, resim, klip, müzik ve diğer varlıklar kütüphanesine sahiptir.

Videolarınızı daha da özelleştirebilir, filigran ekleyebilir ve hatta farklı sosyal medya platformlarında uygun boyutlarında paylaşabilirsiniz. Tek bir abonelikle, 1080p HD kalitesinde istediğiniz kadar video oluşturabilirsiniz. Ücretsiz planlarını kullanabilir veya ayda 5 ABD doları gibi düşük bir fiyata yükseltebilirsiniz.

Vyond

Yüzlerce şablon, binlerce varlık ve bir dizi özelleştirme seçeneğiyle Vyond, harika videolar oluşturmanın yükünü üstlenebilir. Sıfırdan bitişe kadar görseller, yazı tipleri, ses ve tüm dosyalar üzerinde tam kontrol sizde. Aslında bu araç, fikirlerinizi ilginç videolara dönüştürmenize yardımcı olacak şekilde oluşturulmuştur.

İşte Vyond kullanılarak oluşturulmuş örnek bir video:

Videoların animasyonlu olması, her şeyi çok daha iyi hale getiriyor çünkü talep yüksek. Herhangi bir “animasyon” bilgisine sahip olmanıza bile gerek yok. Tek yapmanız gereken bir şablon seçmek ve kendi profesyonel açıklayıcı tipi videonuzu oluşturmak için öğeler ve işlevlerle oynamak.

  Merhaba

Brightcove

Eksiksiz bir video pazarlama paketi, Brightcove, basit ama işiniz için çok etkilidir. Aşağıdakileri yapmanızı sağlayan hepsi bir arada video pazarlama çözümüdür:

 • Video düzenleme
 • Canlı yayın
 • İçerik yönetimi
 • Video yayınlama
 • Kod dönüştürme
 • Performansı analiz edin

Kendi video oynatıcınızı bir araya getirebilir ve istediğiniz yere gömebilirsiniz. Aslında, kendi sistemlerinde, videolarınızı manuel olarak oturum açmak zorunda kalmadan aynı anda birden fazla platformda paylaşabilirsiniz. Brightcove’a sahipseniz, bunun dışında yapmanız gereken çok daha az şey vardır çünkü zaten bir ton video ile ilgili yerleşik işlevlere sahiptirler.

Ücretsiz denemelerini kullanmaya başlayabilirsiniz.

SproutVideo

Video pazarlama yoluyla potansiyel müşteri oluşturmak ve trafik çekmek için harika, SproutVideo 2010 yılında kuruldu ancak kısa sürede güvenilir bir seçenek haline geldi.

Sosyal paylaşım ve gömülü kod paylaşım seçeneklerine sahip gelişmiş bir video oynatıcı da dahil olmak üzere, video pazarlama oyununuzu güçlendirmek için kullanabileceğiniz bir dizi araca sahiptir. Ayrıca, izleyicilerin ilgisini çekmek için yerleşik CTA’lara ve Bitiş Kartlarına sahiptir.

söylemeliyim @sproutvideo şimdiye kadar kullandığım tüm platformlar arasında EN İYİ müşteri hizmetleri/destek belgelerine sahip. Ürünlerini kullanmak ve ekipleriyle konuşmak her zaman bir zevk!

— Kate Goldsmith (@KGoldsmithMKTG) 15 Ağustos 2019

Bunun dışında MailChimp ve Hubspot gibi önde gelen platformlarla entegre olan videonuza potansiyel müşteri yakalama formu ekleyebilirsiniz.

gibi başka özellikleri de var. video SEO’su, performans takibi ve çok daha fazlası. Ücretsiz olarak başlayabilir ve oradan alabilirsiniz.

Bomba Bombası

Profesyonel bir e-posta pazarlamacısı değilseniz, okuyucuları e-postalarınıza bağlı tutmak zor olabilir. Ancak kullanımı ile Bomba Bombası, en azından video ekleyerek işleri çok daha iyi hale getirebilirsiniz. Etkili bir sonuç için video pazarlama ve e-posta pazarlamasını bir araya getirmek gibidir.

  Kaynağa Aç Chrome Uzantıları Nasıl Bulunur ve Devre Dışı Bırakılır

Çoğu yalnızca düz metin olacağından, e-postalarınızın kalabalığın arasından sıyrılmasına yardımcı olur. Tek yapmanız gereken BombBomb Chrome uzantısını ve/veya mobil uygulamasını yüklemek, videonuzu bunun üzerinden kaydetmek ve ardından e-postalarınıza gömmek. Yeni bir tane kaydetmek istemiyorsanız, kitaplığınızdan herhangi bir videoyu bile seçebilirsiniz.

Şekr

ile markanız için harika video kampanyaları oluşturabilirsiniz. Şekr. Sosyal medya platformlarından iyi sonuçlar elde etmek için sürekli olarak yeni içerik ve özellikle videolar yayınlamanız gerekir. Bunu akılda tutarak, Shakr, çok daha hızlı ve etkili bir şekilde toplu videolar oluşturmanıza izin verecek şekilde oluşturulmuştur.

Videoları, çok kısa bir süre içinde 500’den fazla videonun oluşturulabileceği bir noktaya kadar süper hızlı oluşturabilirsiniz. Ve bundan sonra, işlerin akmasını sağlamak için kampanyalarınızı aynı gün etkinleştirebilirsiniz.

Vidyard

Hepsi bir arada video pazarlama çözümü, Vidyard kelimenin tam anlamıyla ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Bunu alırsanız, büyük olasılıkla diğer araçlar için dışarı çıkmanız gerekmez.

Ve neden bunu söylüyorum?

Bunun nedeni, bu aracın şunları yapmanızı sağlamasıdır:

 • Videoları barındırın
 • Videoları e-postalara ve içeriğe entegre edin
 • Video oynatıcınıza CTA’lar, Bitiş Kartları ve formlar ekleyin
 • SEO için videoları optimize edin
 • En iyi videolarınız için bir merkez oluşturun
 • Bir video oynatıcıya kişiselleştirilmiş özellikler ekleyin
 • İnternet genelinde performansı analiz edin

Olarak @HubSpot Marketing Pro & Sales Pro kullanıcısı, Vidyard’a erişimim var. Çok uzak çok iyi.

— 🤠 Randy Milanovic (@kayak360) 25 Mart 2020

Vidyard, LinkedIn, Microsoft ve S&P Global gibi en büyük isimlerden bazıları tarafından güveniliyor ve övülüyor. Bunları denemek için ücretsiz bir demo talep ettiğinizden emin olun.

wistia

İzleyicilerinizle bağlantı kurmakta zorlanıyorsanız, wistia bunu sizin için kesinlikle düzeltebilir. Her şeyden önce, videoları en yüksek kalitede oynatmaya sahip platformlarında barındırmanıza izin verir. Bir logo ekleyebilir, renkleri değiştirebilir ve hatta formları, bağlantıları ve CTA’ları bir araya getirebilirsiniz.

  PowerPoint'te Sesli Anlatım Nasıl Kaydedilir

İzleyicilerinize reklamsız bir deneyim sunabilir ve hatta özenle seçilmiş videolarınızı sergileyen bir mini kanal oluşturabilirsiniz. Bunun dışında, bekleme süresini artırmak için bir videoyu birbiri ardına otomatik olarak oynatabilirsiniz.

Kitlenizle bir bağlantı kurmaktan bahsederken, yeni insanlara ulaşmak için izleyicinin verilerini kullanmanıza ve ayrıca farklı platformlarda mevcut olanları yeniden hedeflemenize olanak tanırlar. E-posta adreslerini yakalayabilir ve yeni bir video düştüğünde onları bilgilendirebilirsiniz.

SEO konusunda endişeli misiniz?

Yapma.

Wistia, şema işaretlemesi (JSON+LD) ekleyerek videoları arama motoru için optimize eder ve tüm zor işleri arka planda yapar.

Son olarak, işlerin tam kontrolünü ele geçirmek için CRM’yi entegre edebilirsiniz.

video

video son zamanlarda oyunlarını gerçekten yükseltti ve eskisinden çok daha iyi hale geldi. Aslında, artık birçok insan için video barındırma seçimi haline geldi. Ve neden tüm bu inanılmaz özelliklerle olmasın?

Vimeo ile şunları yapabilirsiniz:

 • Videoları barındırın
 • Ekip üyeleriyle işbirliği yapın
 • Gerekli pazarlama stratejilerini yürütmek
 • Performansı derin bir düzeyde ölçün

Videolarınızı yüklemek ve istediğiniz gibi düzenlemek için 7 TB depolama alanına sahip olursunuz. Video oynatıcı, CTA’lar eklemenize, herhangi bir yere yerleştirmenize, e-posta adreslerini yakalamanıza ve favori e-posta pazarlama yazılımınızla entegre olmanıza olanak tanır. Keşfetmeyi seveceğiniz çok daha fazla özellik var, böylece ayda 20 ABD doları gibi düşük bir fiyata başlayabilirsiniz.

Çözüm

Muhteşem videolar oluşturmak, potansiyel müşteriler oluşturmak, katılım oluşturmak ve yatırım getirinizi hızla artırmak için yukarıda belirtilen video pazarlama araçlarından herhangi birini seçin.