Resmi RAR Arşivleme Uygulaması Artık Android İçin Kullanılabilir

Başlatılmamış olanlar için, dosya sıkıştırma yardımcı programları, çoğu yalnızca belirli uygulamalar tarafından desteklenen şaşırtıcı sayıda dosya biçimi nedeniyle oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Aramızdaki uzman kullanıcılar için, bir sıkıştırma aracının her küçük ayrıntıyı ayarlamak için gelişmiş ayarları da taşıması gerekir. Çoğu kişi bilgisayarlarda dosya sıkıştırma araçları kullanırdı, ancak güçlü akıllı telefonların ortaya çıkmasından bu yana, görev mobil cihazlarda da yaygınlaştı. Bununla birlikte, uygulama yetkili bir geliştiriciden değilse, iyi bir dosya sıkıştırma uygulaması bulmak kafa karıştırıcı bir görev olabilir. WinRAR’ın arkasındaki ekip olan RARLAB’ın Android için ücretsiz RAR’ı yardım etmeyi amaçlıyor.

Uygulama, hasarlı öğeleri onarmanın yanı sıra en popüler arşiv biçimlerinden ikisi olan RAR ve ZIP dosyaları oluşturmanıza olanak sağlamak için tasarlanmıştır. Ayrıca mevcut RAR, ZIP, TAR, GZ, BZ2, XZ, 7z, ISO, ARJ arşivlerini de çıkarabilirsiniz. Android için RAR, işleri hızlandırmak için modern cihazların birden fazla CPU çekirdeğini kullanmak üzere tasarlanmıştır.

Uygulamanın basit ve işlevsel arayüzü, hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için sezgisel hale getirir. Entegre dosya gezgini, telefonunuzun dahili veya harici deposunda depolanan öğelerin listesini görüntüler ve arşivleri anında çıkarmanıza olanak tanır. Aynı anda birden fazla arşiv seçebilir ve bunları aynı konuma, belirli bir dizine veya yeni bir klasöre çıkarabilir, silebilir, kopyalayabilir ve yapıştırabilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca zamandan tasarruf etmek için dosyaları toplu olarak çıkarabilir ve arşivleyebilir.

Arşivleme seçenekleri söz konusu olduğunda, uygulama birçok temel ve gelişmiş ayar ile birlikte gelir. Yalnızca arşiv türünü seçmek, bir parola belirlemek ve katı arşivler oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda sıkıştırma türünü, dosyanın kaç parçaya bölüneceğini ve arşivin özel boyutunu da belirleyebilirsiniz. Arşivleme seçenekleri altında, ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde çeşitli ek parametreler arasında geçiş yapabileceğiniz bir Seçenekler sekmesi vardır:

  Firefox Profilinizi Rootsuz Bir Cihazdan Masaüstünüze Aktarın [Android]

Arşiv dosyalarını test edin
Ayrı arşivler oluşturun (her öğe için)
BLAKE2 dosya sağlama toplamını kullanın
Arşivleme süresini göster
Arşiv adı maskesi

Araç ayrıca, daha sonra kullanmak üzere seçilen arşivleme seçeneklerinin profil ön ayarlarını kaydetmenize de olanak tanır.

Dosya ayıklama için, hedef yolu belirleyebilir ve dosyaların sıkıştırılması veya dizinden çıkarılması üzerine mevcut öğelerin üzerine yazıp yazılmayacağını seçebilirsiniz.

Bir başka şık özellik de, daha sonra hızlı bir şekilde erişmek için sık kullanılan öğeleri favorilere ekleyebilmenizdir. Bunu yapmak için, ekranın sol kenarından içeri kaydırarak görüntülenebilen kaydırmalı gezinme çubuğunu kullanabilirsiniz.

Genel olarak, saygın miktarda özelleştirme seçeneği ve ek özelliklere sahip iyi hazırlanmış bir arşivleme aracı. Uygulamayı aşağıdaki linkten ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Play Store’dan Android için RAR’ı yükleyin