RalinkLinuxClient Windows 10’da Neden Görünüyor?

PC ağınızda daha önce görmediğiniz bir şey görmek şüpheli ve korkutucu olabilir. RalinkLinuxClient, Ralink’in ağıma nasıl katıldığını sorgulamanıza neden olabilecek böyle bir giriştir? Aklınızda bu soru varsa ve Windows 10 sayısında RalinkLinuxClient’in görünmesini düzeltmek istiyorsanız makaleyi sonuna kadar okuyun. Söz konusu sorundan kurtulmanıza yardımcı olacak çalışma yöntemleri ile sorunuzun cevaplarını bulacaksınız.

RalinkLinuxClient Windows 10’da Neden Görünüyor?

RalinkLinuxClient, Netgear, HP, D-Link, vb. gibi büyük şirketlere sahip birkaç yönlendirici tarafından kullanılan yaygın dahili yonga setlerinden biridir. Ve bu aygıtın PC ağınızda görünmesinin nedenleri:

  • Wi-Fi yönlendiricinizle aynı adres aralığını kullanan başka bir kablosuz ağ yapılandırması
  • Varsayılan IP adresi aralığına sahip yönlendiriciler
  • Aynı Wi-Fi ağını kullanan Smart TV, CCTV kameralar ve diğer cihazlar
  • Birkaç etkin ağ kartına sahip bilgisayar

Şimdi, PC’nizde bu sorunu çözebilecek olası çözümlere dönelim. Windows 10 sorununda görünen RalinkLinuxClient’i düzeltmek için bilgisayarınızdaki her adımı dikkatlice okuyun ve uygulayın.

Yöntem 1: Wi-Fi Ağı Kullanıcı Adını ve Parolasını Değiştirin

Bilgisayarınızdaki RalinkLinuxClient’in bir tehdit olduğunu düşünüyorsanız, Wi-Fi ağınızın kullanıcı adını ve şifresini değiştirerek ondan kurtulabilirsiniz. Wi-Fi kullanıcı adı ve şifrenizi değiştirmeniz sizin için mutlak bir yöntem değildir ancak bu süreçte size yardımcı olacaktır. İlk olarak, yönlendirici ayarlarına erişmek için yönlendiricinizin IP adresine ihtiyacınız olacak.

Not: Yönlendirici ayarları düzeni, farklı yönlendirici şirketleri ve modelleri için farklılık gösterir. Yönlendirici ayarlarınızda herhangi bir değişiklik yapmadan önce lütfen aşağıdaki adımları kontrol edin.

1. Windows tuşuna basın, komut istemi yazın ve Yönetici olarak çalıştır’a tıklayın.

  Windows 10'da BattlEye Hizmeti Yüklenemedi Düzeltme

2. Şimdi ipconfig/all komutunu yazın ve Enter tuşuna basın.

3. Listeden Varsayılan Ağ Geçidini bulun ve yanındaki adresi aşağıda gösterildiği gibi kopyalayın.

4. Ardından, masaüstü tarayıcınızı açın ve kopyaladığınız adresi adres çubuğuna yapıştırın ve Enter tuşuna basın.

5. Yönlendiricinizin Oturum açma sayfası yüklenecektir. Aşağıda gösterildiği gibi verilen alana Oturum Açma Parolasını girin.

6. Ana sayfadan gösterildiği gibi WAN Ayarlarına tıklayın.

7. Buradan, Kullanıcı Adı ve Parola alanlarını değiştirin ve Kaydet seçeneğine tıklayın.

Wi-Fi ağınızın kullanıcı adı ve şifresini değiştirdikten sonra Ralink’in ağıma katıldı sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Yöntem 2: Windows Şimdi Bağlan Hizmetini Devre Dışı Bırakın

Wi-Fi kullanıcı adınızı ve parolanızı değiştirmek, Windows 10 hatasında görünen RalinkLinuxClient’ten kurtulmanıza yardımcı olmadıysa, aşağıda gösterildiği gibi Windows Connect Now hizmetini devre dışı bırakmayı da deneyebilirsiniz.

1. Masaüstünde Bu PC kısayoluna sağ tıklayın ve Yönet seçeneğini seçin.

2. İstenirse, Kullanıcı Hesabı Denetimi istemi için Evet’e tıklayın.

3. Bilgisayar Yönetimi penceresinde, aşağıda gösterildiği gibi sol bölmeden Hizmetler ve Uygulamalar seçeneğine tıklayın.

4. Şimdi, Hizmetler seçeneğine çift tıklayın.

5. Listeden Windows Şimdi Bağlan seçeneğini bulmak için aşağı kaydırın ve çift tıklayın. Özellikler penceresi açılacaktır.

6. Genel sekmesinde, aşağıda gösterildiği gibi Başlangıç ​​türü açılır alanından Devre Dışı seçeneğini seçin.

7. Değişiklikleri kaydetmek için Uygula > Tamam’a tıklayın.

8. Son olarak, PC’yi yeniden başlatın ve ağınızdaki RalinkLinuxClient’in kaybolup kaybolmadığına bakın.

***

Bu nedenle, RalinkLinuxClient’in ne olduğunu ve neden ağınızda göründüğünü anladığınızı umuyoruz. Ayrıca, yardımınız için ayrıntılı adımların yardımıyla bilgisayarınızdan kaldırmayı öğrendiniz. Bu yazı ile ilgili aklınıza takılan soruları veya başka bir konu hakkında yazı yapmamızı istediğiniz önerilerinizi bize iletebilirsiniz. Bunları bilmemiz için aşağıdaki yorumlar bölümüne bırakın.

  Windows 10'da Otomatik Güncelleştirmeler Nasıl Devre Dışı Bırakılır