PayPal Hesabını İşletmeden Kişisele Nasıl Değiştirirsiniz?

PayPal, çevrimiçi işlemleri kolayca erişilebilir ve güvenli hale getiren çevrimiçi bir ödeme sistemidir. Başkalarından para gönderebilir veya alabilir ve ayrıca çevrimiçi alışverişleriniz için PayPal’ın güvenilir güvenliğiyle ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca hem müşterileri hem de işletmeleri göz önünde bulundurarak bankacılık çözümleri sunar. Bu iki hesap türünü göz önünde bulundurarak, PayPal hesabını işletmeden kişisele nasıl değiştireceğinizi sorgulayabilirsiniz. Bu soruya aşağıdaki gibi diğer sorularla birlikte bir yanıt alacaksınız: PayPal hesabını nasıl eski sürüme geçirebilir ve PayPal hesabını nasıl yükseltebilirim? Sorularınızı çözmek için bu makaleyi okumaya devam edin.

PayPal Hesabını İşletmeden Kişisele Nasıl Değiştirirsiniz?

PayPal hesabınızı ticariden kişisele değiştirmek için PayPal destek ekibine bir istek e-postası göndermeniz gerekir. Bunu yapmak için listelenen adımları bulmak ve gerçekleştirmek için makaleyi daha fazla okuyun.

PayPal Kişisel ve Ticari Hesap Arasındaki Fark Nedir?

Hızla dijitalleşen bu dünyada, hizmetler kullanıcı tercihlerine göre özelleştirilmelidir. PayPal da hesap türlerini farklılaştırarak kullanıcılarına bu tür seçenekler sunuyor.

PayPal Kişisel Hesabı:

 • Adından da anlaşılacağı gibi, PayPal Kişisel kişisel kullanım içindir ve ailenize ve arkadaşlarınıza para göndermek veya dijital mağazalar ve pazar yerleri aracılığıyla çevrimiçi alışveriş yapmak istediğinizde mükemmeldir.
 • Bir kullanıcı bireysel bir profesyonelse, hesap onun iş ihtiyaçlarını da karşılar. Mal ve hizmet satmanıza olanak tanır ve sanatçılar ve serbest çalışanlar için kullanışlıdır.
 • Yurtiçi işlemlerde herhangi bir ödeme ücreti alınmamaktadır.
 • PayPal hizmetlerine ilk kaydolduğunuzda verilen varsayılan bir hesaptır.
 • Kişisel hesap pek çok ödeme seçeneğini desteklemez.

PayPal İşletme Hesabı:

 • PayPal Business, küçük ve orta ölçekli işletme sahiplerini dahil etme özelliklerine ek olarak, kişisel bir hesap tarafından sağlanan tüm seçeneklere ve hizmetlere sahiptir.

 • İş web sitenizin bir e-ticaret portalı olarak kullanılmasını sağlar. Böylece müşterileriniz için online alışveriş yapmak daha kolay hale gelir.
 • Faturaların gönderilmesini ve alınmasını ve abonelik hizmetlerinin kurulmasını sağlar. Bu hesap türünü kullanarak, müşterileriniz tek bir büyük işlemde yinelenen gönderiler için kaydolabilecekler. Ayrıca PayPal arayüzünün yardımıyla fatura oluşturmanıza da olanak tanır.
 • Bir işletme hesabı oluşturarak, yardımınız için bir dizi başka işletme aracına ve avantajına erişebilirsiniz.
 • İşletme hesabı, yurtiçi işlemler için bile sizden bir tarife alır.
 • Kurulumu daha uzun sürer ve eski sürüme geçmek zordur.

PayPal Hesabımın Ticari mi Kişisel mi olduğunu Nasıl Anlarım?

PayPal, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre özellikler ve kişiselleştirme sağlar. Bir kullanıcının seçebileceği iki tür PayPal hesabı vardır, yani İş ve Kişisel. Platformun arayüzü hesap türüne göre değişir ve buna bağlı olarak birçok özellik ve hizmet kaldırılır veya eklenir.

1. Masaüstü tarayıcınızda PayPal Oturum Açma sayfasını açın ve E-posta ve Parola ile PayPal hesabınızda Oturum Açın.

2. Şimdi, gösterildiği gibi sağ üst köşedeki Ayarlar dişli simgesine tıklayın.

3. Hesap seçenekleri altında İşletme hesabına dönüştür yazısını görüyorsanız, şu anda bir Kişisel hesap kullanıyorsunuz demektir.

PayPal Hesap Türünü İşletmeden Kişisel’e Nasıl Değiştirirsiniz?

Bir işletme hesabını kişisel hesaba düşürmenin manuel bir yolu yoktur. PayPal müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz ve ardından sürüm düşürme prosedürünü gerçekleştirmek için gerekli adımları izlemeniz gerekir. Bir işletme hesabını kişisel hesaba döndürme prosedürü aşağıda açıklanmıştır:

1. Masaüstü tarayıcınızda PayPal Oturum Açma sayfasını açın ve E-posta ve Parola ile PayPal Business hesabınızda Oturum Açın.

2. Sayfayı aşağı kaydırın ve İLETİŞİM seçeneği, gösterildiği gibi.

3. Yardım Merkezi sayfasında, gösterildiği gibi Mesaj Merkezi seçeneğine tıklayın.

4. Yeni bir sorgu mesajı oluşturmak için Yeni Mesaj seçeneğine tıklayın.

5. Listeden Hesap profili ve kurulum seçeneğini tıklayın.

6. Şimdi, Hesabınızı yükseltme veya düşürme seçeneğine tıklayın.

7. Son olarak, ayrıntılı talebinizi Mesaj kutusuna yazın ve ardından E-posta Gönder’e tıklayın.

PayPal’da Hesap Türümü Nasıl Değiştiririm?

PayPal’daki hesap türünüzü kendi başınıza değiştiremezsiniz. Hesap türünüzü değiştirmek için PayPal Müşteri Desteği ile iletişime geçmeniz gerekir. İşletme hesabınızı Kişisel bir hesaba değiştirmek istiyorsanız ve bununla ilgili yardım istiyorsanız, yukarıda belirtilen adımları okuyun ve uygulayın.

PayPal Ticari Hesabı Nasıl Düşürülür?

Bir PayPal işletme hesabını eski sürüme geçirmek kolay değildir, çünkü bunu manuel olarak yapmanın bir yolu yoktur. Bunun için müşteri hizmetleri yardımıyla PayPal hesabını işletmeden kişisele nasıl değiştireceğinizi bilmeniz gerekir. PayPal hesabını düşürmenin adım adım yöntemi aşağıda açıklanmıştır:

1. Masaüstü tarayıcınızda PayPal Oturum Açma sayfasını açın ve E-postanız ve Parolanızla PayPal Business hesabınızda Oturum Açın.

2. Sayfayı aşağı kaydırın ve İLETİŞİM seçeneği, gösterildiği gibi.

3. Yardım Merkezi sayfasından Mesaj Merkezi seçeneğine tıklayın.

4. Yeni Mesaj seçeneğine tıklayın.

5. Hesap profiline tıklayın ve kurulum > Hesap seçeneklerinizi yükseltme veya düşürme.

6. Ardından, ayrıntılı konuyu Mesaj kutusuna yazın ve E-posta Gönder’e tıklayın. PayPal destek ekibi, PayPal hesabını düşürme talebinizle ilgili olarak yakında sizinle iletişime geçecektir.

E-postayı gönderdikten sonra gerçekleştirilecek başka prosedürler olacaktır.

 • PayPal müşteri desteği yanıt verirse, belirli belgeleri göndererek kimlik bilgilerinizi doğrulamanız gerekir. Ardından başvurunuz işleme alınacak ve sürüm düşürme işlemi başarıyla tamamlanacaktır.
 • Yanıt vermezlerse, aşağıda gösterildiği gibi PayPal müşteri destek sayfasında Bizimle iletişime geçmenin diğer yolları altında belirtilen diğer müşteri hizmetlerini deneyebilirsiniz.

İşletme Profilimi Kişisel Hesabıma Nasıl Döndürebilirim? Hesabımı İşletmeden Kişisele Nasıl Değiştiririm?

PayPal müşteri desteği ile iletişime geçerek İşletme hesabınızı tekrar Kişisel olarak değiştirebilirsiniz. Bir İşletme hesabını Kişisel bir hesaba düşürmenin manuel bir yolu yoktur.

1. Masaüstü tarayıcınızda PayPal Oturum Açma sayfasını açın ve E-posta ve Parola ile PayPal Business hesabınızda Oturum Açın.

2. Sayfayı aşağı kaydırın ve İLETİŞİM seçeneği, gösterildiği gibi.

3. Mesaj Merkezi > Yeni Mesaj > Hesap profiline tıklayın ve seçenekleri ayarlayın.

4. Hesabınızı yükseltme veya düşürme seçeneğini tıklayın.

5. Ayrıntılı sorununuzu Mesaj kutusuna yazın ve ardından E-posta Gönder’e tıklayın.

PayPal Kişisel Hesabı Nasıl Yükseltilir?

PayPal Kişisel hesabınızı bir Ticari hesaba yükseltmek, size ticari ve profesyonel açıdan birçok avantaj sağlayabilir. Yalnızca PayPal İşletme hesabı aracılığıyla erişilebilen birçok özel hizmet vardır. Bu nedenle, PayPal’da Kişisel’den İşletme hesabına geçmek için sonraki adımları izleyin.

1. Masaüstü tarayıcınızda PayPal Oturum Açma sayfasını açın ve E-posta ve Parola ile PayPal Kişisel hesabınızda Oturum Açın.

2. Şimdi, gösterildiği gibi sağ üst köşedeki Ayarlar dişli simgesine tıklayın.

3. Gösterildiği gibi Hesap seçenekleri altında Bir işletme hesabına dönüştür’e tıklayın.

4. Verilen listeden istediğiniz İşletme türünü seçin. Bu durumda, Bireysel olacaktır.

5. Seçimden sonra Gönder’e tıklayın.

6. Şimdi, işletmenizle ilgili bilgileri vererek işletmenizi tanımlayın ve aşağıda gösterildiği gibi Gönder’e tıklayın.

7. Bu işlemin sonunda Kişisel hesabınız İşletme hesabına geçecektir.

PayPal Ticari Hesabımı Kapatırsam Ne Olur?

PayPal Ticari hesabınızın kapanması sırasında PayPal, bekleyen tüm işlemleri otomatik olarak iptal eder ve ödeme kodlarıyla ilişkili tüm bakiyeleri kaybedersiniz. PayPal, hesabınızla olan tüm bağlantıları kapatır ve onlar için normal bir müşteri olmaya geri dönersiniz. Ayrıca, yeni bir PayPal hesabı oluştursanız bile herhangi bir kişiselleştirmeye erişemeyeceksiniz.

İşletmemi PayPal’dan Nasıl Kaldırırım?

Ticari hesabın silinmesi, hesabın devre dışı bırakılmasından farklı olduğu için işlem geçmişi gibi tüm kullanıcı verilerini PayPal’dan kaldıracaktır. İşletme hesabınızı PayPal’dan kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Not: PayPal hesabınızı kapattıktan sonra bu hesabı açıp kullanamazsınız. Ayrıca, o hesaptan herhangi bir işlem geçmişini göremezsiniz.

1. Masaüstü tarayıcınızda PayPal Oturum Açma sayfasını açın ve E-posta ve Parola ile PayPal Business hesabınızda Oturum Açın.

2. Şimdi, gösterildiği gibi sağ üst köşedeki Ayarlar dişli simgesine tıklayın.

3. Şimdi, Hesap seçenekleri bölümünün altındaki Hesabınızı kapatın seçeneğine tıklayın.

4. Son olarak, şunu belirten mesaj için Hesabı Kapat’a tıklayın: Hesabı kapatmak istediğinizden emin misiniz? Silme işlemini onaylamak için

***

PayPal hesabını işletmeden kişisele nasıl değiştireceğinizi öğrendiğinizi umarız. Soru ve önerileriniz için aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşmaktan çekinmeyin. Bundan sonra ne öğrenmek istediğinizi bize bildirin.

  En İyi 5 BT Tehdit İzleme Sistemi ve Neden İhtiyacınız Var?