OfferUp’ta Bir Gönderi Nasıl Silinir

Günümüzde ürün veya eşya alıp satmak oldukça yaygın hale geldi. Birçok site bu fırsatı kitlelere bütçelerine göre ürün satıp satın almaları için sunmaktadır. Böyle bir site, Amerika Birleşik Devletleri’ne özel olan OfferUp’tır. OfferUp’ı zaten kullanıyorsanız ve OfferUp gönderisini ve ilgili şeyleri nasıl sileceğinizi bilmek istiyorsanız, bu makaleyi sonuna kadar okumaya devam edin. OfferUp’ta bir öğeyi nasıl sileceğinizi ayrıntılı adımlarla öğrenelim.

OfferUp’ta Bir Gönderi Nasıl Silinir

Adından da anlaşılacağı gibi, OfferUp insanların çeşitli ürünlerin satışını ve alışverişini çok kolay bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olur. Offerup’ta istediğiniz gönderiyi nasıl silebileceğinizi açıklayan adımlara geçmeden önce bu konuda daha fazla bilgi edinelim.

OfferUp Nedir?

OfferUp, insanların evde rahatça otururken makul fiyatlarla alışveriş yapmaları veya istenmeyen bir ürünü başkalarına satmaları için bir platformdur. Oturma odanız için mükemmel koltuk takımını ararken zaman kazanmanızı sağlar. Artık evinizde oturarak hayalinizdeki arabayı arayabilir ve size uygun olanı seçebilirsiniz. Alıcılar ve satıcılar için özgün bir sitedir.

Not: OfferUp yalnızca ABD’de kullanılabilir.

OfferUp’ta Bir Gönderiyi Nasıl Silersiniz?

OfferUp’ta bir gönderiyi silemezsiniz. Gönderiyi yalnızca listeden çıkarmak için arşivleyebilirsiniz. Öğeyi OfferUp sitesindeki ve uygulamasındaki arama geçmişi sayfalarından kaldırır. İstediğiniz gönderiyi OfferUp’ta arşivlemek için aşağıdaki adımları izleyin.

  Shopt ile Bash Shell Nasıl Özelleştirilir

1. Cep telefonunuzda OfferUp uygulamasını açın.

2. Alt çubuktan Teklifler sekmesine dokunun.

3. Yukarıdan Satış bölümüne geçin ve listeden istediğiniz öğeye dokunun.

4. Düzenle seçeneğinin yanındaki üç noktalı simgeye dokunun.

5. Arşivle seçeneğine dokunun.

6. Onay açılır penceresinden Arşivle seçeneğine dokunun. İstenen gönderi hemen liste dışı bırakılır.

Android’de OfferUp’ta Bir Öğeyi Nasıl Silersiniz?

Yukarıdaki yanıtta belirtildiği gibi, Android için OfferUp uygulamasındaki yayınların hiçbirini silemezsiniz. Bunları yalnızca arşivleyerek listeden kaldırabilirsiniz. Feed’den ve arama sonuçlarından bunları listeden çıkarmak için OfferUp’ta öğeleri nasıl arşivleyeceğinizi anlamak için bunun hemen üzerindeki yanıtı izleyin.

OfferUp’ta Arşiv nedir?

OfferUp’ta bir öğeyi veya gönderiyi arşivlemek, o öğeyi satmadığınız, zaten sattığınız veya daha sonra satmak istediğiniz anlamına gelir. Arşivleme, öğenin otomatik olarak liste dışı kalmasına ve herhangi bir arama sonucundan kaldırılmasına yol açar. Ayrıca, gönderiyi silmez, ancak daha sonra göndermek istediğinizde tekrar listelenebilecek profilinizde gizli tutar.

Arşivlenmiş bir OfferUp’ı Nasıl Silerim?

Arşivlenmiş OfferUp gönderisini silemezsiniz. Yalnızca listeden çıkarmak için arşivleme seçeneğiniz vardır. Gönderiyi arşivledikten sonra, arama sonuçlarında görünmez. OfferUp’ta bir gönderiyi nasıl arşivleyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, yukarıdaki sorunun cevabında belirtilen adımları okuyun ve uygulayın.

OfferUp’ta Bir Gönderiyi Arşivden Çıkardığınızda Ne Olur?

OfferUp’ta bir gönderiyi arşivden çıkardıysanız, bu gönderi tekrar özet akışınızda görünecek ve gelecekteki arama sonuçlarında görülecektir. Öğe satılmış ve arşivden çıkarılmışsa, feed’de görünmez.

OfferUp’ta Bir Gönderiyi Nasıl Düzenlerim?

OfferUp’ta bir gönderiyi düzenlemek için aşağıdaki adımları izleyin:

1. OfferUp uygulamasını açın.

2. Teklifler sekmesine dokunun.

3. Üstten Satış sekmesine dokunun

4. Ardından, gösterildiği gibi istediğiniz öğeye dokunun.

5. İstediğiniz gönderinin altındaki Düzenle seçeneğine dokunun.

6. Yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için düzenlemeyi bitirdikten sonra Kaydet seçeneğine dokunun.

  Chrome'da Donanım Hızlandırma Nasıl Açılır ve Kapatılır

OfferUp’ta Bir Öğeyi Silebilir misiniz?

Numara, OfferUp gönderisini nasıl sileceğinizi bilemezsiniz çünkü bunu yapmanın özel bir yolu yoktur. Ürünü sattıysanız otomatik olarak arşiv bölümüne geçecektir. Herhangi bir öğeyi/gönderiyi listeden kaldırmak veya gizlemek istiyorsanız, bunu Teklifler sayfasından arşivleyin. OfferUp’taki gönderileri nasıl gizleyeceğinizi öğrenmek için bu makalenin başında belirtilen adımları okuyun ve uygulayın.

OfferUp’ta Dolandırılabilir misiniz?

Evet, internetten satış/satın alma ile uğraşırken dolandırılma ihtimaliniz her zaman vardır. Bu birçok şekilde olabilir. Sahte ürünler olabilir, diğerleri ise size ödeme yapmayarak sizi dolandırabilir. Bir şey olursa, bunu OfferUp Destek sayfasından bildirmeniz gerekir.

OfferUp’ta Adresimi Vermeli miyim?

Hayır, OfferUp adres, banka bilgileri veya diğerleri gibi önemli bilgilerin verilmemesi gereken herkese açık bir uygulamadır. Satmak/satın almakla ilgileniyorsanız, düzenlemeleri daha fazla işlemek için her zaman güvenli bir buluşma noktası seçebilirsiniz. Kişisel bilgileri sosyal sitelere koymak riskli bir şey olabilir.

Birinin OfferUp’ta Yasal Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Bir satıcının/alıcının meşruiyetini kontrol etmek için her zaman profilini iyice kontrol edin. Bunu, yorumlarını, puanlarını veya kazanmış olabilecekleri rozetleri kontrol ederek yapabilirsiniz. Bu şekilde, doğru kişiden satın alıp almadığınızı veya doğru kişiye satıp satmadığınızı öğrenebilirsiniz.

OfferUp’ta Tüm Satışlar Kesin mi?

Evet, OfferUp’taki satışlar, satıldı olarak işaretlendiklerinde veya işaretlendiğinde nihaidir. Ödemeyi zaten yaptıysanız veya aldıysanız, anlaşma sizinle ilgili taraf arasında şüphesiz kapanmıştır.

OfferUp Gibi Başka Bir Site Var mı?

Evet, OfferUp gibi diğer birçok site size çevrimiçi ürün satmanızı/satın almanızı sağlar. Bu tür birkaç seçenek eBay, Oodle, LetGo, 5Miles, Etsy, Poshmark, vb.

***

OfferUp gönderisini nasıl sileceğinizi öğrendiğinizi umuyoruz. Soru ve önerileriniz için aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşmaktan çekinmeyin. Bundan sonra ne öğrenmek istediğinizi bize bildirin.

  iPhone ve iPad'de Bir Fotoğrafın Bir Kısmını Nasıl Büyütebilirsiniz?