Numaranızı Truecaller’dan Nasıl Çıkarırsınız?

Hemen hemen her telefon kullanıcısı bilir ve bunların çoğu, numarasını kimin aradığını belirlemek veya hatta şüpheli olanları engellemek için Truecaller uygulamasını kullanır. Bu küresel ve ünlü arayan kimliği ve arama engelleme uygulamasının, bilinmeyen bir telefon numarası hakkında ek bilgi sağlamaya yardımcı olduğu için telefon kullanıcıları için birçok kullanımı vardır. Ancak bazı telefon kullanıcıları bazı nedenlerden dolayı telefon numaralarının Truecaller veri tabanında ve arama listesinde yer almasını istemezler. Bu makalede, numaranızı adım adım Truecaller’dan nasıl listeden çıkaracağınızı öğreneceksiniz. Truecaller liste dışı eylemini sistematik olarak gerçekleştirmek için sonraki adımları okuyun ve izleyin.

Numaranızı Truecaller’dan Nasıl Çıkarırsınız?

İnsanların, herkese açık olarak paylaştığı bilgilerle mahremiyetleri ve güvenlikleri konusunda endişelenmeleri yaygındır. Hiç kimse, etik olmayan yollarla erişilebilen bazı sitelerde veya uygulamalarda adlarının ve telefon numaralarının listelenmesinden hoşlanmaz, bu da karşılığında sizi kötü niyetli amaçlarla hedef alabilir. Bu bilgiyi ifşa ettikten sonra fark etmiş olabilirsiniz ama günümüzde hemen hemen her şeyin tedavisi var. Telefon numarasının Truecaller listesinden nasıl çıkarılacağını ve gizlilik ve güvenlik hakkınızı korumak için kalıcı olarak nasıl kaldırılacağını öğrenmek için bu makaleyi daha fazla takip edin.

Not: Truecaller hesabınız yoksa ve yalnızca Truecaller veritabanındaki telefon numarasını listeden çıkarmak istiyorsanız Adım 1’i atlayabilirsiniz. Doğrudan Adım 2’ye gidebilir ve belirtilen adımları takip edebilirsiniz.

Adım 1: Truecaller Hesabını Devre Dışı Bırakın

Telefon numaranızı Truecaller listesinden çıkarmadan ve kaldırmadan önce, mevcut Truecaller hesabınızı devre dışı bırakmanız gerekir. Bunu yapmak için sonraki adımları izleyin.

1. Telefonunuzda Truecaller uygulamasını açın.

  Dizüstü Bilgisayar iPhone Hotspot'a Bağlanmıyor (Çalışmıyor)

2. Ana ekranda sol üst köşeden gösterildiği gibi Hamburger simgesine dokunun.

3. Listeden Ayarlar seçeneğine dokunun.

4. Aşağıda gösterildiği gibi Gizlilik Merkezi’ne dokunun.

5. Aşağı kaydırın ve Devre Dışı Bırak seçeneğine dokunun.

6. Hesabınızı devre dışı bıraktığınızda, verileriniz silineceğini belirten açılır pencerede EVET’e dokunarak onaylayın. Devam etmek istiyor musunuz?

Şimdi, hesabınız bir süre sonra devre dışı bırakılacak. Bundan sonra, telefon numaranızı Truecaller’dan listeden çıkarmak ve kaldırmak için bir sonraki adımı izleyin.

2. Adım: Telefon Numarasını Kaldırın

Numaranızı listeden çıkarmak için Truecaller listeden çıkarma web sayfasını ziyaret etmeniz ve listeden çıkarma işlemine devam etmek için numarayı girmeniz gerekecektir. Sonraki adımları dikkatlice okuyun ve uygulayın.

1. Tarayıcınızda Truecaller Liste Dışı Sayfasını ziyaret edin.

2. Şimdi, Telefon numaranızı doğru ülke koduyla girin (örn. Hindistan telefon numaraları için +91) ve aşağıda gösterildiği gibi I’m not a robot captcha’yı çözün.

3. Ardından, Listeden Çıkar seçeneğine tıklayın.

4. Açılan pencerede Listeden Kaldır seçeneğini bir kez daha tıklayın. Telefon numaranızı listeden çıkarmak istediğinizden emin misiniz? Bu, uygulamayı artık kullanamayacağınız anlamına gelir.

Listeden çıkarma isteğini onayladıktan sonra Truecaller, sonraki 24 saat içinde telefon numaranızı veritabanından ve arama sonuçlarından tamamen kaldıracaktır.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

S1. Truecaller hesabını devre dışı bırakmadan telefon numaramı doğrudan listeden çıkarabilir miyim?

Cevap: Hayır, önce Truecaller hesabınızı uygulamadan veya web’den devre dışı bırakmanız gerekecek. Ancak bundan sonra, yukarıda makalede tartışıldığı gibi istediğiniz telefon numarasını listeden çıkarma talebinizi verebilirsiniz.

S2. Listeden çıkarma isteği yapıldıktan sonra Truecaller’ın bir telefon numarasını veritabanından kaldırması ne kadar sürer?

Cevap: Genellikle, Truecaller’ın numarayı listeden kaldırması ve adı veritabanından kaldırması 24 saat kadar sürebilir. Ancak bazen listeden çıkarma işleminin tamamlanması 24 saatten biraz daha uzun sürebilir. Bu nedenle, Truecaller arama sonuçlarında adınızın ve numaranızın listelendiğini fark ederseniz, yukarıdaki listeden çıkarma adımlarını tekrar gerçekleştirin.

  Nintendo Switch'te Oyun Paylaşımı Nasıl Yapılır?

S3. Listeden çıkarıldıktan sonra hem isim hem de telefon numarası Truecaller veritabanından kaldırılacak mı?

Cevap: Listeden çıkarma talebinin tamamlanmasından sonra, adınız arama sonuçlarından ve telefon numarasına bağlı veritabanından kaldırılacaktır. Ancak, telefon numarası isim olmadan Truecaller arayan kimliği için kalacaktır. Bu, diğer Truecaller kullanıcılarının numaranızdan bir arama aldıklarında herhangi bir isim görmeyecekleri anlamına gelir.

S4. Truecaller Android veya iOS uygulamasından bir telefon numarası nasıl kaldırılır ve listeden çıkarılır?

Cevap: Truecaller hesabınızı Android veya iOS uygulamasından devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak, daha önce tartışıldığı gibi, telefon numaranızı Truecaller veritabanından yalnızca Truecaller listeden çıkarma web sayfası aracılığıyla kaldırabilirsiniz. iOS ve Android’deki Truecaller uygulaması daha çok arayan kimliği izleme, arama engelleme, video ve sesli arama ile sohbet ve mesajlaşmaya odaklanır. Truecaller liste dışı eylemi yalnızca Truecaller resmi web sitesi aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

S5. Daha önce listelenmemiş Truecaller telefon numarasını tekrar kullanabilir miyim?

Cevap: Evet, Truecaller numarasını listeden çıkardıktan sonra kullanabilirsiniz. Aynı numarayla yeni bir Truecaller hesabı oluşturabilirsiniz ve ad, sağladığınız herhangi bir şey olabilir. Bu sağlanan isim veritabanında listelenecek ve diğer kullanıcılar da arama ve arama sonuçları aracılığıyla adı ve numarayı görebilecekler.

***

Böylece, numaranızı Truecaller’dan nasıl listeden çıkaracağınızı ve adı veritabanından kalıcı olarak nasıl kaldıracağınızı gerçekleştirme adımları bunlardı. Bu makale ile ilgili aklınıza takılan soruları veya bizden öğrenmek istediğiniz diğer bazı konulardaki önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bu sorguları ve önerileri aşağıdaki yorum kutusuna bırakın.