Nokia Kamera Uygulaması Herhangi Bir Android Telefona Nasıl Yüklenir

Nokia bir zamanlar dünyanın en popüler telefon üreticisiydi. En iyi donanımlardan bazılarına, oldukça iyi bir tasarıma ve sağlam telefonlarında çalışan oldukça akıllı bir işletim sistemine sahipti. Bu, elbette, özellikli telefon çağıydı ve Nokia, akıllı telefonlar popüler hale geldikten sonra bunu gerçekten büyütmedi. Bununla birlikte, rekabet etmeye çalıştı ve hala yarıştayken, mükemmel bir kamera ve her zamankinden daha iyi bir kamera uygulamasıyla övünen Lumia adlı bir dizi telefon yayınladı. Android çalıştıran yeni telefonlarla akıllı telefon pazarındaki son canlanma ile Nokia Camera uygulaması geri döndü. Uygulama resmi olarak yalnızca Nokia’nın kendi telefonları içindir, ancak Nokia Camera uygulamasını, portlu sürümü aracılığıyla herhangi bir Android telefona yükleyebilirsiniz.

Gereksinimler

Bir Android telefona ihtiyacınız var. Kök gerekli değildir ve hangi Android sürümünü çalıştırmanız gerektiğine dair bir kısıtlama yoktur.
Telefonunuzun kamerası Camera2 API seviye 3’ü desteklemelidir.

Nokia Kamera Uygulaması

Nokia Kamera Uygulamasını şuradan indirin: XDA Forumları. APK dosyasını cihazınızın dahili veya harici deposuna kopyalayarak uygulamayı cihazınıza yandan yükleyin. Uygulamayı açıp yüklemek için bir dosya yöneticisi uygulamasını veya Ayarlar uygulamasındaki depolama görüntüleyicisini kullanın. Kurulduktan sonra uygulama çekmecenizi açın ve uygulamayı çalıştırın.

Size kısa bir eğitim verilecektir. Nokia Camera uygulamasının öne çıkan özelliği Pro modudur. Bu Pro modu, kullanıcıların beyaz dengesini, deklanşör hızını, pozlamayı vb. manuel olarak ayarlamasına olanak tanır. Pro modunu etkinleştirmek için deklanşör düğmesine dokunun, basılı tutun ve yukarı kaydırın. Devre dışı bırakmak için deklanşörü aşağı kaydırın. Pro modu hem arka hem de ön kamera ile çalışır.

Uygulama, diğer zengin özelliklere sahip kamera uygulamalarında bulamayacağınız özelliklere sahip değil, ancak Nokia Camera uygulaması iyi çalıştığı ve sonuçları harika olduğu için popülerdi. Fotoğraflar bu uygulamanın gerçek testidir. Benzer ayarlara sahip bir uygulamanız olabilir ve sonuçları bununla karşılaştırmak istersiniz.

  Eski Bir Android Telefonu Güvenlik Kamerasına Nasıl Çevirirsiniz?

Kısa testimize göre, uygulama oldukça iyi fotoğraflar çekiyor ancak çok yetenekli bir cihazımız vardı, yani harika bir kamerası olan Nexus 6P. Nokia Kamera uygulaması çoğunlukla iyi çalışabilir ancak yine de çökmeler yaşayabilirsiniz.

Örneğin, her denediğimizde uygulama çökeceğinden uygulamanın ayarlarına erişemedik. Başka çökmeler yaşayabilirsiniz ve bu, geliştirmenin ilk aşamalarında taşınan bir uygulama olduğu için beklenen bir durumdur. Bir an önce kendini düzeltmeli.