Nintendo Switch Ekran Görüntülerini Kablosuz Olarak Akıllı Telefona Aktarma

Nintendo Switch konsolunuz çalışıyorsa Sistem 11.0.0 veya daha yüksek bir sürümde, artık bir QR koduyla bir akıllı telefona veya tablete kablosuz olarak aynı anda 10 ekran görüntüsü ve bir video aktarabilirsiniz. İşte nasıl çalıştığı ve nasıl kurulacağı.

O nasıl çalışır?

Bir QR kodu aracılığıyla Switch’inizden bir akıllı cihaza ekran görüntülerini veya videoları paylaştığınızda, Switch önce kendi yerel Wi-Fi erişim noktasını oluşturur. Ardından, telefonunuzla bir QR kodu aracılığıyla ona nasıl bağlanabileceğinizi paylaşıyor. Bir kez alındığında, akıllı telefonunuz geçici olarak Switch’in yerel Wi-Fi ağına bağlanır.

Ardından, Anahtar size ikinci bir QR kodu sağlar. Bu, telefonunuza, paylaştığınız ekran görüntülerine ve videolara bağlantılar içeren Switch’teki geçici web sunucusunun adresini verir. Buradan resimleri veya videoları telefonunuza indirebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, Switch’in Wi-Fi ağı kaybolur ve akıllı cihazınız normal Wi-Fi erişim noktasına otomatik olarak yeniden bağlanır. Oldukça garip, ancak iPhone’lar, Android telefonlar, iPad’ler, Kindle Fires veya başka herhangi bir mobil cihazla çalışıyor.

Anahtar Ekran Görüntülerini ve Videoları QR Koduyla Yerel Olarak Nasıl Paylaşılır

Switch’inizden medya paylaşmak için, önce System 11.0.0 veya sonraki bir sürümünü çalıştırdığından emin olmak isteyeceksiniz. Öyleyse, “Sistem Ayarları”nı açın, “Sistem”e gidin ve ardından “Sistem Güncelleme”yi seçin.

Ardından, Ana menüde Albüm simgesini seçin (bazı kavisli, Mario tarzı tepelerin dikdörtgen fotoğrafını içeren daire).

Akıllı telefonunuzla paylaşmak istediğiniz fotoğrafı veya videoyu bulun ve seçin ve ardından “Paylaşım ve Düzenleme”yi açmak için (A)ya basın.

Albüm Değiştir'de fotoğrafı seçin ve ardından

“Paylaşım ve Düzenleme” kenar çubuğunda “Akıllı Telefona Gönder”i seçin.

Anahtarda, öğesini seçin.

“Yalnızca Bunu” paylaşmak isteyip istemediğinizi veya “Bir Grup Gönder”i mi tercih ettiğinizi soran bir açılır pencere belirecektir. Toplu seçenek, bir seferde en fazla 10 resim ve 1 video gönderir ve bunları kullanışlı bir küçük resim arayüzünde seçebilirsiniz.

  Adobe InCopy: Maliyet, özellikler ve indirme

Ancak örneğimiz için “Yalnızca Bu” seçeneğini seçeceğiz.

İçinde

Bir QR kodu içeren “Akıllı Telefona Gönder” ekranı görünecektir. Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Kamera uygulamasını açın ve QR kodunu tarayın. Bir iPhone kullanıyoruz, ancak bu, QR kodlarını tarayabilen iPad’ler ve Android cihazlarla da çalışır.

Kodu taradıktan sonra, Switch’in yerel Wi-Fi ağına katılmak isteyip istemediğinizi soran bildirimde “Katıl” seçeneğine dokunun. “switch_8057C0001” gibi bir ada sahip olacaktır. Biraz ürkütücü görünüyor, ama merak etmeyin, yerel Switch ünitenize bağlanıyorsunuz.

Musluk

Akıllı cihazınız bağlandıktan sonra Switch’inizde ikinci bir QR kodu belirecektir.

Akıllı cihazınızla tarayın ve ardından bir tarayıcıda açmak için görünen bildirimdeki bağlantıya dokunun.

Ardından, paylaşmayı seçtiğiniz resmin küçük resmini içeren bir web sayfası göreceksiniz. Toplu resim paylaşmayı seçtiyseniz, hepsi bu sayfada küçük resimler olarak görünür.

Buradan, her görüntüyü veya videoyu cihazınıza kaydedebilirsiniz. Bunu bir iPhone’da yapmak için parmağınızı bir an için bir görüntünün üzerinde tutun ve ardından açılan menüde “Fotoğraflara Ekle”ye dokunun.

iPhone'da simgesine dokunun.

Bundan sonra, Anahtarınıza dönün ve “Son” a dokunun.

Anahtarda, öğesine dokunun.

Bu, Wi-Fi bağlantısını kapatır ve kısa bir süre sonra akıllı telefonunuz tercih edilen Wi-Fi erişim noktasına otomatik olarak yeniden bağlanmalıdır. Olmazsa, cihazınızın ayarlarını ziyaret etmeniz ve manuel olarak yeniden bağlanmanız gerekir.

Gelecekte daha fazla Switch ekran görüntüsü aktarmanız gerekirse, bunları bir microSD kart veya USB kablosuyla bir PC veya Mac’e de taşıyabilirsiniz.