Mozilla Firefox Mac’te Varsayılan Tarayıcı Olarak Nasıl Ayarlanır

Yeni bir Mac satın aldıysanız veya Safari veya Chrome gibi farklı bir tarayıcıdan Firefox’a geçmek istiyorsanız, bunu kolayca varsayılan olarak ayarlayabilirsiniz. Mozilla Firefox’u Mac’te varsayılan tarayıcı olarak nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Başlamadan önce, Mac için Firefox indirildi ve yüklendi. Tarayıcı cihazınızda yüklü değilse, onu varsayılan tarayıcı olarak ayarlayamazsınız.

Firefox’u Mac’inizden Varsayılan Tarayıcı Olarak Ayarlayın

Firefox’u Mac’inizden varsayılan tarayıcı olarak ayarlamak için Sistem Tercihleri ​​menüsüne gidin. Mac araç çubuğundaki “Dişli” simgesini seçerek Sistem Tercihlerini açabilirsiniz.

Alternatif olarak, Mac’inizin ekranının sol üst köşesindeki Apple logosuna tıklayın ve “Sistem Tercihleri” seçeneğini seçin.

“Sistem Tercihleri” penceresi görünecektir. Burada, “Genel” öğesini seçin.

“Genel” penceresi şimdi görünecektir. Pencerenin alt yarısında “Varsayılan Web Tarayıcısı” bölümünü bulun. Burada, kutudaki tarayıcı adının yanındaki oku seçin.

Görünen listeden “Firefox”u seçin.

Firefox artık varsayılan tarayıcı olarak ayarlandı.

Firefox’u Firefox’tan Varsayılan Tarayıcı Olarak Ayarlayın

Firefox’u tarayıcının kendisinden de varsayılan tarayıcı olarak ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için Firefox’u başlatın ve ardından başlık menüsünde “Firefox”u seçin.

Seçildiğinde, bir menü görünecektir. Burada “Tercihler”i seçin.

Alternatif olarak, tarayıcının adres çubuğuna about:preferences girebilirsiniz.

Şimdi sistem tercihlerinin “Genel” sekmesinde olacaksınız. “Başlangıç” bölümünde, “Firefox Varsayılan Tarayıcınız değil” yazan bir not göreceksiniz. Notun yanındaki “Varsayılan Yap”ı seçin.

Değişikliği yapmak istediğinizden emin olup olmadığınızı veya mevcut tarayıcınızı varsayılan olarak tutmayı tercih edip etmediğinizi soran bir mesaj görünecektir. “Firefox Kullan”ı seçin.

Firefox artık varsayılan tarayıcı olarak ayarlandı.

  İşverenlerin Geçmiş Kontrolleri Hakkında Bilmek İstedikleri