MobileTrans ile Kişiler, Çağrı Günlüğü ve Mesajlar Bir Telefondan Başka Bir Telefona Nasıl Aktarılır

Yeni bir telefona geçmek asla kolay değildir. Bir iPhone’dan diğerine yükseltme yapıyorsanız çok fazla sorun yaşamayacaksınız, ancak bir iPhone’dan Android’e geçiyorsanız veya tam tersi, düşündüğünüz kadar sorunsuz olmayacaktır.

Hem Apple hem de Google, rakiplerinin platformundan ayrılmanıza yardımcı olacak uygulamalara sahiptir. Bu uygulamalar, kullanıcıların diğer tarafa katılmasını sağlamak için bir tekliftir. Bununla birlikte, herkes iki platform arasında geçiş yapmaz, ancak yaptığımızda aşağıdaki gibi bir uygulama kullanmak isteyebilirsiniz. MobilTrans.

MobileTrans kişileri, arama kaydını ve mesajları bir telefondan diğerine aktarabilen bir uygulamadır. Fotoğrafları, videoları, uygulamaları ve uygulama verilerini de aktarabilir, ancak son ikisinin bazı sınırlamaları vardır. Yalnızca bir telefondan diğerine veri aktarmaz, aynı zamanda telefonunuzu yedeklemenize ve bir yedekten geri yüklemenize yardımcı olur. MobileTrans yine de ücretsiz değil. Bir yıllık lisans için 30 ABD Doları tutarındadır ve ayrıca elbette sınırlı olan bir deneme sürümüne sahiptir.

Android Cihaz Hazırlanıyor

MobileTrans’ın bir Android telefona veya Android telefondan veri aktarabilmesi için yapmanız gereken birkaç şey var. Android telefonunuzu PC’nize bağladığınızda yapmanız gereken ilk şey. Geliştirici Seçeneklerinde USB Hata Ayıklamayı etkinleştirmeniz gerekir.

Bağlandıktan sonra MobileTrans, verileri aktarmasına yardımcı olmak için Android uygulamasını cihazınıza yükleyecektir.

Aktarım başladığında, hedef telefonunuz bir Android telefonsa aktarım sırasında varsayılan mesaj uygulamanızı iki kez değiştirmesine izin vermeniz gerekir.

Bunun çalışması için köklü bir cihaza ihtiyacınız yok.

iOS Aygıtını Hazırlama

Bir iPhone’dan Android telefona veri aktarırken yapmanız gereken hiçbir şey yoktur. PC’nize bağladığınızda cihazın kilidinin açık olduğundan emin olun, gerisini uygulama halledecektir. Bunun çalışması için jailbreak yapılmış bir cihaza ihtiyacınız yok. Cihazınız jailbreakli ise sorun olmaz.

  Google E-Tablolarda Alternatif Satır veya Sütun Gölgelendirmesi Nasıl Yapılır?

Kişileri, Çağrı Günlüğünü ve Mesajları Aktarın

Kişileri, arama kaydını, mesajları ve diğer verileri bir telefondan diğerine aktarmak için her iki telefonun da elinizde olması gerekir. Her iki telefonu da USB üzerinden PC’nize veya Mac’inize bağlayabilmeniz gerekir. Uygulamayı başlatın ve telefonlarınızı bağlayın.

MobileTrans bağlı telefonu otomatik olarak tanıyacaktır. Birini ‘Kaynak’ ve diğerini ‘Hedef’ olarak ayarlar. Veriler Kaynak telefondan Hedef telefona aktarılır. Yanlış telefonlar Kaynak ve Hedef olarak işaretlenmişse, yerlerini değiştirmek için ortadaki Çevir düğmesini tıklayın.

MobileTrans, Kaynak telefonu kişiler, metin mesajları, takvim etkinlikleri, arama kayıtları, fotoğraflar, müzik, videolar, uygulamalar ve uygulama verileri için tarar. Tarama bittiğinde, ‘Aktarımı Başlat’ düğmesi maviye döner. Veri aktarımını başlatmak için tıklayın. Hedef telefona hangi verilerin aktarılacağını seçebilirsiniz. MobileTrans, verileri aktarmadan önce hedef telefonu silebilir veya telefondaki bilgileri tutabilir ve ona ekleyebilir.

Aktarılacak veri miktarına bağlı olarak aktarım biraz zaman alabilir. Testimiz kişilerin, arama kaydının ve mesajların başka bir telefona aktarılmasından oluşuyordu. Fotoğraflar, videolar ve müzikler hariç tutuldu ve aktarım on beş dakika kadar sürdü.

Uygulamalar ve Uygulama Verileri

MobileTrans ayrıca uygulamaları ve uygulama verilerini bir telefondan diğerine aktarabilir, ancak istisnalar vardır. Bir iPhone’dan Android’e veri aktarıyorsanız, bu büyük olasılıkla çalışmayacaktır. Bunun nedeni, bir Android telefonda bir iOS uygulamasını çalıştıramayacak olmanızdır.

Yine de bir Android telefondan diğerine veri aktarıyorsanız, bu özellik bazı istisnalar dışında çalışacaktır. Bazı uygulamalar cihazınızda veri saklamayabilir, bu durumda aktarılmaz. Ayrıca, Android parçalı bir platform olduğu için uygulama uyumluluğu, uygulamaların ve uygulama verilerinin aktarılmasını da engelleyebilir.

Telefon Yedeklemeleri

Daha önce belirtildiği gibi, MobileTrans telefonunuzun verilerini yedekleyebilir. Buna kişiler, metin mesajları, takvim etkinlikleri, arama kayıtları, fotoğraflar, müzik, videolar, uygulamalar ve uygulama verileri dahildir. Yedekleme PC’nizde veya Mac’inizde saklanır ve MobileTrans, uygulama ile alınan bir yedekleme ile telefonunuzu geri yükleyebilir.

  Google Translate Çevrimdışı Telefonunuzda Nasıl Kullanılır

Artılar ve eksiler

MobileTrans çoğunlukla harika çalışıyor. Teknoloji konusunda bilgili olmasanız bile kullanımı kolaylaştıran sezgisel bir arayüze sahiptir. Tam tersine, iTunes’un, iPhone kullanıcılarını MobileTrans’a geçmeye neyin zorlayabileceğini anlaması zaman alıyor.

MobileTrans’ı Apple’ın resmi Move to iOS uygulamasıyla karşılaştırırsanız, MobileTrans en üstte çıkıyor. iOS’a Taşı, kişilerinizi, metin mesajlarınızı, fotoğraf ve videolarınızı, yer imlerinizi, posta hesaplarınızı ve takvimlerinizi bir Android telefondan bir iPhone’a taşıyabilir. Yer imleri ve posta hesapları aslında Chrome üzerinden senkronize edilebilir, bu yüzden o kadar etkileyici değil. MobileTrans mesajları, arama günlüklerini, kişileri, fotoğrafları, videoları ve takvim verilerini aktarabilir. Uygulamanın aktarabileceği fazladan veri, bir bulut hizmeti aracılığıyla aktaramayacağınız arama günlükleridir.

Google’ın iOS’tan Android’e çözümüne gelince, MobileTrans’ın çok gerisinde kalıyor. Google, verilerinizi Google Drive’a yedeklemenizi sağladı. Kişileri, takvim etkinliklerini, fotoğrafları ve videoları aktarabilir. Mesajları veya arama kaydınızı aktaramaz. Ek olarak, her şeyin önce Google Drive’a yüklenmesi ve ardından oradan telefonunuzla senkronize edilmesi gerektiğinden tüm süreç saatler alacaktır. Veri planınızı alacağı ücret, bant genişliğinizi azaltacağı süre kadar başka bir hikaye.

MobileTrans sınırlamaları, göze batan sınırlamalar olmasa da cihazlarla ilgilidir. MobileTrans, iPhone’lar, Android telefonlar ve hatta Windows Phone ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır, ancak iOS 5’ten daha eski bir iOS cihazında çalışmaz. Andoid 2.1 ve üstünü destekler, bu yüzden oldukça etkileyici. kontrol etmek iyi bir fikirdir Desteklenen cihazlar uygulama için bir lisans satın almadan önce.