Minecraft’ta yeşil boya nasıl yapılır?

İnşaat, Minecraft’ın büyük bir parçasıdır. Mayın kuyularını keşfetmeyi veya gemi enkazlarını aramayı seviyor olabilirsiniz ya da bir ejderhayı öldürmek için The End’e gitmeye çalışıyor olabilirsiniz ama inşa etmek her zaman yaptığınız işin bir parçası olacaktır. Pek çok insan Minecraft’ı yalnızca bir şeyler inşa etmek için oynuyor ve Minecraft onlara inşa etmek için farklı türde bloklar sunuyor.

Minecraft’ta Boyalar

Minecraft’taki blokların hepsinin belirli bir amacı, belirli özellikleri, rengi ve dokusu vardır. Çoğu blok için, bir kaynak veya doku paketi uygulamadığınız sürece bloğun rengi değiştirilemez. Bununla birlikte, boyanabilecek küçük bir blok seti var. Boyanabilen yaygın bloklar beton, yün ve pişmiş toprak, evcil hayvanların giydiği tasmalar, deri zırhlar vb.

Onları öldürmeye gelince, oyunda mayınlı diğer eşyalardan boya yapmanız gerekiyor. Boya yapıldıktan sonra boyamak istediğiniz bloğa uygulanmalıdır.

Minecraft’ta yeşil boya

Yeşil boya yapmak için ihtiyacınız olan;

Kaktüs
Yakıt (kömür, odun, deniz yosunu)

kaktüs elde etmek

Kaktüs veya kaktüsler, tatlı biyomlarında doğal olarak bulunur. Bu bitkiler, diğer çetelerin yanı sıra bir oyuncuyu da yaralayabilir, ancak madenciliği kolaydır. Herhangi bir zarar görmeden elinizle kırabilirsiniz. Bir kum bloğunun üzerine tek bir kaktüs bloğu yerleştirilebilir ve tam boyutlu bir kaktüse dönüşecektir, bu da bitkiyi ihtiyaç duyduğunuz kadar yetiştirebileceğiniz anlamına gelir.

Minecraft’ta yeşil boya yapın

Bir sürü kaktüs bloğunuz ve bol miktarda yakıtınız olduğunu varsayarsak, yeşil boya yapmaya hazırsınız.

Bir fırın açın.
Yakıt hücresine yakıt koyun.
Kaktüsü eritme bloğuna yerleştirin.
İşlem tamamlandığında yeşil boyayı toplayın.

Minecraft'ta yeşil boya

Öğeye yeşil boya uygulayın

Farklı öğeler için boyama işlemi farklıdır, ancak normalde, işleme masasına bir boya bloğu olan öğelerden birini yerleştirmeniz gerekir. Pişmiş toprak gibi bazı öğeler için, aynı anda sekiz blok boyamanız gerekirken, yün gibi diğerleri için bir seferde yalnızca bir blok boyayabilirsiniz. Aynı boya farklı ürünler için kullanılabilir ancak yapım tarifi farklı olacaktır. Tasmalar için tek yapmanız gereken boyayı tutmak ve evcilleştirilmiş hayvan üzerinde eşya yerleştirme/ eşyayı kullanma eylemini kullanmak.

  Minecraft UWP Windows 10 Uygulamasına Haritalar Nasıl Kurulur

Çözüm

Ölme süreci normalde kalıcıdır. Yün veya pişmiş toprak gibi öğelerden rengi çıkaramazsınız ancak kedi veya köpeğinizin tasmasının rengini her zaman değiştirebilirsiniz. Büyük bir yapıda kullanmak için blokları ölüyorsanız, boyamadan önce rengin diğer her şeyle birlikte yerleştirildiğinde nasıl göründüğünü bildiğinizden ve boyama işlemini geri alamayacağınızdan emin olun.