Minecraft’ta taş tuğla nasıl yapılır

Minecraft, istediğiniz her şeyi inşa edebileceğiniz açık bir dünyadır. Birçoğu hayal gücüdür ancak bir kale, bir yel değirmeni, bir kale, evler, şehirler vb. inşa etmek için emrinizde birçok farklı blok tipiniz var. daha gerçekçi görün.

Minecraft’ta taş tuğlalar

Stone, Minecraft’ta en sık bulunan bloklardan biridir. Bir kazma ile kazıldığında, parke taşı elde edersiniz. Taş elde etmek için arnavut kaldırımını eritebilir veya lavların suyun üzerine akmasına izin vererek bloklar oluşturabilirsiniz, ancak bunları yerleştirmek inanılmaz derecede zor. Silk Touch büyüsüne sahip bir kazmanız varsa, onu doğrudan taş çıkarmak için kullanabilirsiniz. Taş tuğla denilen taş kullanılarak oluşturulmuş başka bir blok var.

Minecraft’taki taş tuğlalar oyun içi yapılarda bulunur ve işlenebilir. Taş tuğla çıkarmak istiyorsanız, kazma kullanabilirsiniz. Taş tuğlaları kendiniz yapmanın çok daha kolay olduğunu söylemeye gerek yok.

Minecraft’ta taş tuğla yapın

Taş tuğla yapmak için ihtiyacınız olan;

Bir işçiliği masası
Taş (4 blok taş 4 taş tuğla verir)

Taş almak için;

Yeraltında bulduğunuz taşı kırarak parke taşı toplayın.
Arnavut kaldırımı için maden çıkarırken kömür toplayın.
Fırını açın.
Arnavut kaldırımını eritme hücresine yerleştirin.
Kömürü yakıt hücresine yerleştirin (seçtiğiniz herhangi bir yakıtı kullanabilirsiniz).
Taşı topla.

Taş tuğla yapmak için;

İşleme masasını açın.
4 × 4 ızgaraya 4 blok taş yerleştirin.
Taş tuğlaları toplayın.

kullanım

Üssünüzü inşa etmek için taş tuğla kullanabilirsiniz. Güçlüler ama çok talihsiz bir dezavantajları var; gümüş balığı tarafından enfekte olabilirler. Taş tuğla ve taş aynı patlama direncine sahiptir, bu nedenle taş tuğlalar daha çok estetik amaçlı kullanılır. Bir kale inşa ediyorsanız, kullanmak için harika bir blok ama bloklarınızın istila edilmediğinden emin olun. Gümüş balıklarının blokları saklamaya ve istila etmeye meyilli olduğu kalelerden madencilik yapmak yerine her zaman kendinizinkini yapın.

  Windows 10'da Minecraft Bedrock Edition'da Dünyalar Nasıl Tohumlanır

Çözüm

Taş tuğlalar birkaç farklı varyasyona sahiptir; yontulmuş/çatlamış ve yosun kaplı veya yosunlu. Yine taş tuğlanın estetik değişkenleridir. Çatlak tuğlalar gümüş balıklarının en sık saklandıkları yerlerdir ve savaşması kolay bir çete değildir. Kendiniz yapmadığınız sürece, kırık tuğlalardan da kaçının. Taş tuğla yapmak için kullanılan taş blokların sayısı, elde ettiğiniz taş tuğlaların sayısına eşittir, ancak parke taşı eriterek taş elde etmek, oyunda ekstra kaynakları kullandığınız yerdir.