Microsoft Word’de Bir Sayfa Nasıl Silinir

Bir Microsoft Word belgesindeki metin, grafik veya diğer içeriği içeren bir sayfayı silmek istiyorsanız veya raporunuzun sonunda gitmeyecek gibi görünen o boş beyaz sayfadan kurtulmak istiyorsanız uzakta, işte nasıl.

Word’de Sayfa Silme

Word’deki bir içerik sayfasından kurtulmanın kesinlikle en hızlı yolu, o sayfadaki içeriği seçip Geri Al tuşuna (Mac’te Sil) basmaktır. Sayfa metnini manuel olarak tıklayıp vurgulamak istemiyorsanız, yerleşik Bul ve Değiştir aracını kullanabilirsiniz.

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, silmek istediğiniz sayfada herhangi bir yere dokunmaktır. Bulunduğunuz sayfanın sayfa numarasını pencerenin sol alt köşesine bakarak görebilirsiniz.

Ardından, Windows’ta Ctrl + G veya Mac’te Option + Command + G tuşlarına basın. Şimdi “Bul ve Değiştir” penceresinin “Git” sekmesinde olacaksınız. Şimdi, “Sayfa Numarasını Girin” metin kutusuna sayfa yazın. “Git” i seçin.

Geçerli sayfanızdaki tüm içerik seçilecektir. Şimdi geriye kalan tek şey Geri tuşuna (veya Mac’te Sil) basmak.

Word’ün Sonundaki Boş Sayfayı Sil

Word belgenizin sonunda neden kaybolmayan boş bir sayfa olduğunu hiç merak ettiyseniz, bunun nedeni kelime işlemcinin silinemeyen bir bitiş paragrafı içermesidir. Bu, içeriğinizin son satırının nerede bittiğine bağlı olarak bazen belgenin sonunda boş bir sayfanın görünmesine neden olur.

Bu bitiş paragrafı silinemeyeceğinden, sonundaki boş sayfayı gerçekten kaldırmanın tek yolu, ona 1pt yazı tipi boyutu vermektir.

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, Word belgenizdeki paragraf işaretlerini göstermektir. Bunu yapmak için Ctrl + Shift+8 (Mac’te Command + 8) tuşlarına basın.

Şimdi paragraf işaretini seçin. Bunu, imlecinizi üzerine tıklayıp sürükleyerek yapamazsınız. Seçmek için imlecinizi simgenin üzerine getirin ve çift tıklayın.

Biçimlendirme penceresi görünecektir. “Yazı Tipi Boyutu” kutusuna “01” yazın ve Enter tuşuna basın.

Bu yeniden boyutlandırıldığında, sonundaki boş sayfa artık kaldırılacaktır. Ayrıca şimdi Ctrl + Shift + 8 (Mac’te Command + 8) tuşlarına basarak paragraf işaretlerini güvenle kaldırabilirsiniz.

  Spring Creators Güncellemesi Nasıl Alınır?