Microsoft Outlook’ta Ek Olarak Bir E-posta Nasıl İletilir

Birkaç e-postayı tek tek iletmek yerine, hepsini tek seferde ek olarak gönderebilirsiniz. Bunu hem Microsoft Outlook’un yerel masaüstü istemcisiyle hem de çevrimiçi web uygulamasıyla yapabilirsiniz. E-postaları her ikisinde de ek olarak nasıl ileteceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Başlamadan önce, bu özelliğin iPhone, iPad veya Android için Outlook mobil uygulamasında veya mobil tarayıcılarda Outlook’ta bulunmadığını unutmayın.

Outlook’un Masaüstü İstemcisini Kullanarak Bir E-postayı Ek Olarak İletin

Microsoft Outlook’un Windows ve Mac için yerel masaüstü uygulamasını kullanarak yeni bir e-postaya (veya yanıtladığınız bir e-postaya) e-posta ekleyebilirsiniz.

Bunu yapmak için “Outlook” uygulamasını başlatın ve ardından e-posta listesinden ek olarak iletmek istediğiniz e-postayı seçin.

Ardından, “Ana Sayfa” sekmesinin “Yanıtla” grubunda “Diğer”e tıklayın ve ardından açılır menüden “Ek Olarak İlet”i seçin.

Seçildikten sonra, daha önce seçilen e-postayı ek olarak içeren yeni bir oluşturma penceresi görünecektir.

Alternatif olarak, ek olarak başka bir e-posta içeren bir e-postayı yanıtlamak istiyorsanız, yanıtlamak istediğiniz e-posta listesinden e-postayı tıklayın ve ardından “Yanıtla” düğmesini tıklayın.

Ardından, eklemek istediğiniz e-postayı listeden yanıt e-postasının gövdesine sürükleyip bırakın.

E-posta artık yanıt e-postasına eklenmiştir.

E-postaları Varsayılan Olarak Ek Olarak Yönlendir

Bir e-postanın “İlet” düğmesini her tıkladığınızda Microsoft Outlook’un varsayılan olarak yeni bir e-postaya bir e-posta eklemesini istiyorsanız, ayarı açmak kadar basittir.

Bilgisayarınızda “Outlook” uygulamasını açın ve “Dosya” sekmesine tıklayın.

Sol bölmeden “Seçenekler”i seçin.

“Outlook Seçenekleri” penceresi görünecektir. Burada, “Posta” sekmesine tıklayın.

Ardından, “Yanıtlar ve İletler” bölümünde “Mesaj İletirken” seçeneğinin yanındaki oku seçin ve ardından açılır menüden “Orijinal Mesaj Ekle” seçeneğine tıklayın.

  Ubuntu'da Manokwari Masaüstü Nasıl Denenir

Son olarak, değişiklikleri uygulamak için pencerenin sağ alt köşesindeki “Tamam”ı seçin.

Bir e-postada “İlet” düğmesini bir sonraki tıkladığınızda, bu e-postanın eklendiği yeni bir e-posta görünecektir.

Yerel uygulama yerine Web üzerinde Outlook’u kullanmayı tercih ederseniz, e-postaları ek olarak iletebilirsiniz, ancak adımlar biraz farklıdır.

Outlook’un Web Uygulamasını Kullanarak Bir E-postayı Ek Olarak İletin

Microsoft Outlook’un masaüstü istemcisinin aksine, web uygulamasında e-postaları ek olarak iletmek için tıklanabilir seçenekler yoktur, ancak yine de sürükle ve bırak yöntemini kullanarak yapabilirsiniz.

Web tarayıcınızı açın, şuraya gidin: Outlook web sitesi ve ardından Outlook hesabınızda oturum açın. Giriş yaptıktan sonra, yeni bir e-posta taslağı hazırlamak için pencerenin sol üst köşesindeki “Yeni Mesaj”a tıklayabilirsiniz…

…veya e-postayı ek olarak ekleyerek yanıtlamak için bir e-posta seçin ve ardından e-postayı tıklayıp “Yanıtla”yı seçin.

Bir e-postayı yanıtlıyor veya yeni bir tane oluşturuyor olsanız da, bir sonraki adım aynıdır. E-posta listesinden ek olarak eklemek istediğiniz e-postayı bulun ve ardından e-postayı yeni e-postanın gövdesine sürükleyip bırakın.

Şimdi yapılması gereken tek şey alıcıyı eklemek (eğer yeni bir e-postaysa), bir yanıt yazmak ve mesajı yolda göndermek.

Kendinizi aynı e-postayı tekrar tekrar yazarken bulursanız, süreci hızlandırmak için her zaman bir e-posta şablonu oluşturabilir ve kullanabilirsiniz.

body #primary .entry-content ul#nextuplist {list-style-type: none;margin-left:0px;padding-left:0px;}
body #primary .entry-content ul#nextuplist li bir {metin-decoration:none;color:#1d55a9;}