Microsoft Outlook Karanlık Modu Nasıl Açılır

Son birkaç yılda, karanlık mod, cihazlardaki çoğu kullanıcı için tercih edilen tema haline geldi. Göz yorgunluğunu azaltır ve dijital ekranlara bakmayı tolere eder hale getirir. Karanlık bir temanın faydalarını (ve kullanıcı talebini) görünce, tüm geliştiriciler ve üreticiler tarafından aynı şekilde kullanıma sunuluyor. Microsoft da Office paketini güncelledi ve Microsoft görünüm karanlık modunu kullanıcı tabanına tanıttı. Bu yazıda, görünüm 365 karanlık modunu ve görünüm android karanlık modunu etkinleştirme sürecinde size rehberlik edeceğiz. Işıkları kapatalım.

Microsoft Outlook Karanlık Modu Nasıl Açılır

Başlamadan önce, Microsoft Outlook karanlık modunun yalnızca Microsoft 365 (Office 365) aboneliği olan kullanıcılara sunulduğunu bildirmek isteriz. Office 2016 ve Office 2013 kullanıcılarının bunun yerine koyu gri bir temayla içerik kalması gerekecek. Ayrıca, Office tema ayarları evrenseldir ve aynı kullanıcı hesabıyla bağlantılı diğer sistemlerdekiler de dahil olmak üzere paketteki tüm uygulamaları etkiler.

Not: Office abonelik türünüzden emin değilseniz Başlat menüsü düğmesine sağ tıklayın ve Uygulamalar ve Özellikler’i seçin. Office aboneliğinizi ve sürüm numaranızı bulmak için listeyi kaydırın.

Seçenek I: PC’de

PC’de Microsoft Outlook karanlık modunu açmak için şu adımları izleyin –

1. Masaüstü kısayol simgesine çift tıklayarak veya bir arama gerçekleştirip Aç’a tıklayarak Word, Powerpoint veya Excel gibi Office paketi uygulamasını açın.

2. Uygulama penceresinin sol üst köşesindeki Dosya düğmesine tıklayın.

3. Kenar çubuğunun altındaki Hesap’a tıklayın.

4. Sağ panelde, Office Teması açılır listesini genişletin ve Siyah seçeneğini belirleyin. (Diğer tema seçenekleri Renkli (varsayılan tema), Koyu Gri ve Beyaz’dır. Koyu Gri tema Siyah olana benzer ve bu nedenle denemeye değer.) Ayrıca isterseniz Office Arka Planını özelleştirebilir ve yok olarak ayarlayabilirsiniz.

  Seyahatiniz İçin Paketlemeniz Gereken Her Şeyin Bir Listesini Oluşturun

Microsoft Outlook karanlık moda geçmenin başka bir yolu aşağıda verilmiştir;

1. Dosya menüsünde Seçenekler’e tıklayın.

2. Genel sekmesinin Microsoft Office kopyanızı kişiselleştirin bölümünde, Office Teması seçim menüsünü açın ve Siyah’ı seçin. Değişiklikleri yürürlüğe koymak için Tamam’a tıklayın.

Outlook da dahil olmak üzere sisteminizde yüklü olan tüm Office uygulamaları artık karanlık temaya dönüşecek.

3. Son sürümlerde Yanıtla düğmesinin yanında bulunan Işıkları aç/kapat düğmesine tıklayarak Outlook’taki okuma bölmesini (posta gövdesi) açık veya koyu bir arka plana sahip olacak şekilde kolayca değiştirebilirsiniz.

4. Outlook sürümünüze bağlı olarak, Ana Sayfa veya İleti sekmesinin şeridinde Arka planı değiştir seçeneğini de bulabilirsiniz.

5. Microsoft Outlook karanlık modu, Outlook’un web istemcisinde de mevcuttur. Web sayfasının sağ üst köşesindeki dişli çark ayarları simgesine tıklayın ve Karanlık Mod anahtarını AÇIK konuma getirin (Temanın Mavi olarak ayarlandığından emin olun). Masaüstü uygulamasına benzer şekilde, ampul/ay düğmesine tıklayarak beyaz veya karanlık bir okuma bölmesi arasında geçiş yapabilirsiniz.

Seçenek II: Android’de

Outlook karanlık modunu etkinleştirmek için tüm mobil cihazlar aynı adımlara sahiptir. Temayı göremiyorsanız, uygulamanızın güncellendiğinden emin olun. Android 4.0.4 (345) ve üzeri sürümlerde mevcuttur. iOS kullanıcıları için cihazlarında yüklü olan Outlook sürümü 4.2.0 veya daha yeni bir sürüm olmalıdır. Telefonda koyu temayı etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Telefonunuzda Outlook uygulamasını açın.

2. Profil simgenize dokunun.

3. Ayarlar’ı açmak için sol alt köşedeki dişli çark simgesine dokunun.

4. Ayarlar’da Tercihler bölümünü aşağı kaydırın, Tema seçeneğine dokunun.

Not: iOS’ta tema yerine Görünüm’dür.

5. Karanlık üzerine dokunun.

6. Şimdi uygulamanız aşağıda gösterildiği gibi koyu temalı olmalıdır.

Microsoft Outlook’ta ve diğer tüm Office uygulamalarında karanlık modu etkinleştirmenin, gözlerinizi biraz rahatlatacağını ve ayrıca geceleri iş e-postalarını kolayca çözmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Kendinizi sık sık uyku saatinizden sonra çalışırken buluyorsanız, yüklemenizi öneririz. f.lux. Günün saatine ve bulunduğunuz odaya göre ekran sıcaklığını ayarlar.

  Google Meet vs Zoom: Hangisi daha iyi

***

Bu kılavuzun yardımcı olduğunu ve Microsoft Outlook karanlık modunu açabildiğinizi umuyoruz. Ayrıca, görünüm 365 karanlık modunun nasıl etkinleştirileceğini ve android karanlık modunun ve iOS karanlık modunun nasıl görüneceğini de ele aldık. Herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, bunları yorumlar bölümüne bırakmaktan çekinmeyin.