LG V10 Önyükleme Sorununu Düzeltin

LG, özellikle televizyonlar olmak üzere ev aletleri ile tanınan bir markadır. Çok az kişi LG’nin akıllı telefonlar ürettiğini ve bundan sorumlu olduğunu biliyor. 2015 yılında Güney Koreli elektronik efsanesi, LG V10 ile yeni bir akıllı telefon serisini piyasaya sürdü. LG G4 ile birlikte bu özel akıllı telefonun bazı ciddi sorunları var ve en yaygın sorun LG V10 Bootloop. Bu makalede, soruna neden olan nedenleri ve LG v10 Bootloop sorununu çözmek için sorun giderme adımlarını anlatacaksınız.

LG V10 Önyükleme Sorunu Nasıl Onarılır

LG, etkilenen cihazlar için düzeltmeler ve değiştirmeler sunsa da, birçok sorun hala yüzlerce kullanıcıyı rahatsız ediyor. LG V10’un Bootloop’ta takılmasına neden olabilecek başlıca iki tür sorun vardır. Tamamen yazılımla ilgili olabilir veya hasarlı donanım parçalarıyla ilgili olabilir.

1. Yazılım Sorunları

Şirket, LG V10 Bootloop sorunu için donanım sorunlarını suçlasa da, bu sorun bazı özel yazılım hatalarından dolayı da ortaya çıkabilir. Bunun birçok nedeni olabilir, işte bunlardan bazıları.

  • Bir Android cihazını köklendirmek, cihaza zarar verebileceği ve birçok yönden güvenli olmadığı için her zaman bir uyarı ile gösterilir. Cihazınızı köklendirmeyi denediyseniz, önyükleme döngüsü sorunuyla karşılaşabilirsiniz.
  • Cihazınızın ayarlarında yapılan bazı derin değişiklikler bu soruna neden olabilir, buna yeni bir ROM’un yanıp sönmesi veya cihazınızla uyumlu olmayan yeni bir üretici yazılımının yüklenmesi dahildir.
  • Güncellenmiş Android sürümünüzde, mobil cihazın önyükleme sırasında sistemle iletişim kuramamasına neden olan bazı aksaklıklar varsa, bu sorunla karşılaşabilirsiniz.
  • Her zaman doğrulanmış bir kaynaktan bir uygulama indirmeniz önerilir, ancak bazı kullanıcılar uyarıyı ihmal eder, bozuk bir dosya veya doğrulanmamış bir kaynaktan gelen uygulama bu hataya neden olabilir ve bu da cihazın düzgün şekilde önyüklenmesini engeller.
  • Bootloop, telefonunuzun dahili ayarlarını değiştirmenin bir sonucu da olabilir.

2. Donanım sorunları

  • LG, Bootloop sorununun hatalı donanımdan kaynaklandığını kabul etti ve şirket de Bootloop sorununu kabul etti ve müşterilerine düzeltmeler vermeye başladı.
  • LG, birkaç akıllı telefonu tanıttıktan sonra bunun ihmallerinden kaynaklandığını fark etti ve hepsi aynı sorunla karşı karşıya kaldı.
  • Şirket, bu sorunun bileşenler arasındaki gevşek bir bağlantının sonucu olduğunu söyledi. Android Authority daha sonra, bu soruna neden olabilecek güç kaynakları veya bellek bileşenleri arasındaki gevşek bir bağlantıdan kaynaklandığını açıkladı.
  Alexa ile Spotify Çalma Listesi Nasıl Oynanır

Şimdi, LG V10 aşırı ısınma düzeltmesini elde etmenize yardımcı olacak bir sonraki bölüme geçin. Bu bölümde, Android’inizde LG bootloop düzeltmesine ulaşmanıza yardımcı olacak yöntemlerin bir listesini derledik.

Not: Android telefonlar aynı ayarlara sahip olmadığından ve bu ayarlar her marka için farklılık gösterdiğinden, aşağıda belirtilen adımlar cihazınızdan biraz değişebilir. Aşağıdaki adımlar Samsung cihazından alınmıştır.

Yöntem 1: Boşaltma Kapasitörleri

Elektrik kondansatörlerini boşaltmak, LG V10’un bootloop sorununa takılmasını düzeltebilir ve bu, kullanıcılar tarafından bildirilmiştir. Ancak, telefonunuzun ısınma sorunu varsa, bunun her zaman çalışmayabileceğini unutmayın. Her neyse, işte nasıl yapılacağı.

1. LG V10’unuzu tamamen kapatın.

2. Başparmağınızı mikro USB bağlantı noktasının altına sokarak arka kasayı açmayı deneyin.

3. Cihazınızın pilini çıkarın.

Unsplash’tan Tyler Lastovich’in fotoğrafı

4. Güç düğmesini 30 ila 40 saniye basılı tutun; bu, kalan elektriği dahili bileşenlerden uzaklaştırır.

5. Pili yeniden takın ve ardından arka kasayı takın.

6. Cihazınızı açın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Yöntem 2: Mikro SD Kartı Yeniden Yerleştirin

Depolama alanınızın bir parçası olarak bir Micro SD kart kullanıyorsanız, telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra Micro SD kartı çıkarmayı ve ardından yuvaya yeniden takmayı deneyebilirsiniz. Bu, varsa SD karttaki hatayı ortadan kaldırır, bu aynı zamanda cep telefonunuzda sorun gidermede harika bir yöntemdir.

Yöntem 3: Aygıt Aşırı Isınma Sorununu Giderin

Akıllı telefon, aynı anda çeşitli uygulamaları ve özellikleri destekleyen bir cihazdır. Telefonunuz ısındığında LG V10 Bootloop sorunuyla da karşılaşabilirsiniz. Android cihazlarda aşırı ısınma çok yaygındır, telefonunuzu uzun süre kullandığınızda veya üzerinde ağır işler yaptığınızda ortaya çıkar. Bu sorunu çözmek için cihazınızı soğutmanız gerekebilir, aşırı ısınma sorunlarını gidermeye yönelik yöntemlerden bazılarını görmek için aşırı ısınma sorunlarını giderme makalemizi okuyun.

Yöntem 4: Yumuşak Sıfırlama Gerçekleştirin

Yukarıdaki yöntemler LG Bootloop düzeltmenize yardımcı olmadıysa, yazılımı sıfırlamayı deneyin. İşte bunun adımları.

1. Açıksa telefonunuzu kapatın.

2. Güç + Sesi kısma düğmelerine aynı anda basın.

3. 45 saniye kadar sürebilen cihazınız dinlenirken her iki düğmeyi de bırakın.

Bu sorunu çözmediyse, sonraki yönteme geçin.

Yöntem 5: Güvenli Modda Önyükleme

Güvenli modda, telefonunuzu herhangi bir üçüncü uygulama devre dışıyken açabilirsiniz. Bu, yakın zamanda yüklediğiniz herhangi bir uygulamanın bazı yazılım çakışmasına neden olup olmadığını görmenizi sağlar. Güvenli mod, normal moda göre daha az kaynak kullanır, bu nedenle telefonunuzun ısınması sorun olmaz. LG V10’unuzda Güvenli modda başlatma adımları.

  Ubuntu'daki Snap'ler Hakkında Bilmeniz Gerekenler 20.04

1. Cihazınızı tamamen kapatın.

2. Güç düğmesini basılı tutun.

3. LG’nin “Life’s good” logosunu gördüğünüzde güç düğmesini bırakın.

4. Güvenli modda, LG V10 aşırı ısınma düzeltmesine ulaşıp ulaşmadığınızı kontrol edin. Sorunla güvenli modda karşılaşmıyorsanız, çakışan cihazı cihazınızdan silmek için bir sonraki yönteme geçin.

Yöntem 6: Uygulamaları Kaldır

Güvenli modda sorunsuz çalışıyorsa, yazılım çakışması yaşama olasılığınız çok yüksektir. Bazı uygulamalar arka planda çalışır ve bu da cihazınızın kaynaklarını tüketir ve cihazınızın donmasına veya yeniden başlamasına neden olur. Çakışmaları Güvenli modda başlatarak ve ardından en son uygulamaları kaldırarak kaldırabilirsiniz. Bu nedenle, cihazınızda kullanılmayan uygulamaları kontrol edin ve ardından Google Play Store veya telefon depolama alanı ile uygulamaları kaldırın. Bu, uygulamalarla ilgili sorunu giderir ve ayrıca LG V10 Bootloop’un düzeltilmesine yardımcı olur.

Yöntem 7: Android işletim sistemini güncelleyin

Telefonunuzda bazı sorunlarla karşılaştığınızda, telefonunuza en son sürümü yüklemeyi deneyebilirsiniz. Telefonunuzdaki aksaklıkları gidermek için telefonunuzu güvenli modda güncelleyin; bu, LG V10’un önyükleme sorununa takılmasını düzeltebilir.

Yöntem 8: Uygulamaları Güncelle

Cep telefonunuzu güvenli modda çalıştırabiliyorsanız, cep telefonunuz yeniden başlatma döngüsüne girmeden önce tüm uygulamaları güncellemeyi deneyin. Eski bir uygulama kullanıyorsanız, bu uygulamalar iyi bir kullanıcı arayüzünü garanti etmeyecektir, bu nedenle Google Play mağazasındaki uygulamaları güncellemeniz gerekecektir. Uygulamaları güncellemek, uygulamalardaki aksaklıkları ve hataları düzeltmenize ve ayrıca Bootloop sorununu çözmenize yardımcı olur.

Yöntem 9: Ana Sıfırlama Gerçekleştirin

Bu yöntem en yüksek başarı oranına sahiptir. Aşırı ısınmada sorun yaşamazsanız, çoğu durumda LG V10 aşırı ısınma düzeltmesinde size yardımcı olacaktır. Ancak ana sıfırlama yapmadan önce telefonunuzu yedeklemeniz önerilir, çünkü ana sıfırlama, telefonunuzu orijinal fabrika ayarlarına sıfırlayacaktır. Resimler, videolar, kişiler, ses dosyaları ve uygulamalar gibi tüm veriler. İşte LG V10’unuzu sıfırlamada ustalaşma adımları.

1. Tüm verilerinizi yedekleyin. Google Drive’da bir yedekleme oluşturmak için uygulamaları ve ayarları Google Yedekleme’den yeni Android cihazına geri yüklemek için kılavuzumuzu okuyun.

2. Cihazınızı kapatın.

3. Güç ve Sesi Kısma düğmelerini bir arada tutun.

4. LG logosunu gördüğünüzde güç düğmesini bırakın, ancak Sesi Kısma düğmesini basılı tutmaya devam edin.

  MS Excel'de Sayıların Tarihe Dönüştürülmesi Nasıl Durdurulur

5. Fabrika verilerine sıfırlama ekranını gördüğünüzde her iki düğmeyi de bırakın.

6. Evet’i vurgulamak için Ses düğmelerini kullanın.

7. Güç düğmesine basarak onaylayın.

8. Tüm işlem 10 dakika kadar sürebilir. İşlem sonrasında cihazınız otomatik olarak yeniden başlayacaktır.

Yöntem 10: Isı Emiciyi Yeniden Takın

Yukarıda belirtilen yöntemlerden hiçbiri sizin için işe yaramazsa, ısı emicisini yeniden takmayı deneyin. Bu, LG Bootloop düzeltmesinin en başarılı yöntemidir. Bir teknisyen tarafından kurulması tavsiye edilir. İsterseniz kendiniz devam edebilirsiniz. Anakarta erişmek için telefonunuzu sökmeniz ve ardından ısı emicisini takmanız gerekir. Tüm süreç uzundur ve ısı alıcıları uygulamak için anakartın yapısal çerçeveden çıkarılmasını içerir. Yaklaşık 50 dolara mal olan tüm araçları satın almanız gerekebilir.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

S1. LG V10’umu Bootloop’tan nasıl çıkarırım?

Ans. Cihazınızı kapatın. Güç düğmesini ve Sesi Kısma düğmesini basılı tutun. LG logosunu gördüğünüzde güç düğmesini bırakın, ancak Sesi Kısma düğmesini basılı tutmaya devam edin. Fabrika verilerine sıfırlama ekranını gördüğünüzde her iki düğmeyi de bırakın. Evet’i vurgulamak için Ses düğmelerini kullanın. Güç düğmesine basarak onaylayın.

S2. LG telefonları neden Bootloop yapıyor?

Ans. Şirket, LG V10 Bootloop sorunu için donanım sorunlarını suçlasa da, bu sorun bazı özel yazılım hatalarından dolayı da ortaya çıkabilir. Cihazınızı köklendirmeyi denediyseniz, önyükleme döngüsü sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Cihazınızın ayarlarındaki bazı derin değişiklikler bu soruna neden olabilir. Güncellenen Android sürümünüzde bazı aksaklıklar varsa ve doğrulanmamış bir kaynaktan bir uygulama indirirseniz bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

S3. LG V10’um neden sürekli yeniden başlatılıyor?

Ans. LG V10 telefonunuz, cihazınıza herhangi bir yeni üretici yazılımı güncellemesi yüklenirken yeniden başlar. Güncellenmiş Android sürümünüzde, mobil cihazın önyükleme sırasında sistemle iletişim kuramamasına neden olan bazı aksaklıklar varsa, bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

S4. LG V10 telefonumu nasıl sıfırlarım?

Ans. Telefonunuz açıksa açın. Güç düğmesi + Sesi kısma düğmesini basılı tutun. 45 saniye kadar sürebilen cihazınız dinlenirken her iki düğmeyi de bırakın.

S5. LG V10’da Güvenli Mod’a nasıl girerim?

Ans. Cihazınızı tamamen kapatın. Güç düğmesini basılı tutun. LG’nin “Life’s good” logosunu gördüğünüzde güç düğmesini bırakın.

***

Bu kılavuzun yardımcı olduğunu ve cihazınızdaki LG V10 Bootloop sorununu çözebileceğinizi umuyoruz. Hangi yöntemin sizin için en iyi sonucu verdiğini bize bildirin. Ayrıca, bu makaleyle ilgili herhangi bir sorunuz / öneriniz varsa, bunları yorumlar bölümüne bırakmaktan çekinmeyin.