VPN

Kripto Ticareti için En İyi 5 VPN

Kripto pazarında tamamen yeni değilseniz, kripto ticaret platformlarına, cüzdanlara ve protokollere saldıran bilgisayar korsanlarının milyonlarca dolar kaybetmesine neden olan raporları duymuş olmalısınız.

Bu, kripto varlıkları ticareti yaparken kendinizi güvende tutmanızı son derece önemli kılar. İşte burada VPN’ler devreye giriyor. VPN’ler, verilerinizi ve işlemlerinizi korumak için bir şifreleme katmanı sunar.

Kullanıcıların, kimliklerini gizli ve tarayıcı geçmişlerini güvende tutarken genel ağ üzerinden veri gönderip almalarını sağlayan şifreli bir özel ağdır.

Ayrıca, çevrimiçi olduğunuzda, internet servis sağlayıcınız çevrimiçi trafiğinizi toplayabilir ve ardından bunu reklamcılara, devlet kurumlarına ve diğer üçüncü taraflara aktarabilir. Bir VPN kullanmak, internet servis sağlayıcınızın bile etkinliğinizi görememesini sağlar.

Kripto ticareti için bir VPN edinmenin diğer faydaları arasında herkese açık Wi-Fi bağlantılarınızın güvenliğini, çevrimiçi bankacılık güvenliğini, sosyal medyanın engellemesini kaldırma ve gezinirken anonimliği içerir.

Birkaç kripto platformu bir dizi yargı alanını desteklemediğinden VPN kullanarak sansürü de önleyebilirsiniz. İran, Irak, Libya, Kuzey Kore, Somali, Sudan, Suriye, Venezuela, Zimbabve, diğer ülkeler arasında sınırlı yargı bölgelerinin bir parçası olurken, son zamanlarda ABD de düzenleyici nedenlerle katıldı. Bir VPN ile sansürü aşabilir ve dünyanın her yerinden istediğiniz içerik ve platforma erişebilirsiniz.

VPN’nin önemi, küresel VPN pazarının 2026 yılına kadar 77 milyar doları aşacağı tahmin edilmesinden anlaşılabilir.

Kriptonun ana akım haline gelmesi ve giderek bir ödeme yöntemi olarak benimsenmesiyle, birçok VPN sağlayıcısı da kripto ödemelerini kabul ediyor.

Öyleyse, kripto ticaretiniz için en iyi VPN’e karar vermeniz için en iyi VPN’lere bir göz atalım.

NordVPN

Gözetim yetki alanlarının dışında olan Panama tabanlı bu VPN, güvenilir olma konusunda tarihsel bir üne sahiptir, bu da pahalı olsa da size güçlü bir gizlilik sunar.

NordVPN, yalnızca e-posta adreslerini, son oturumların zaman damgalarını, patent verilerini ve müşteri hizmetleri bilgilerini içeren minimum veri günlüğü tutmasıyla bilinir ve paylaşılan IP adresleri daha da fazla anonimlik sağlar. 5.600 sunucudan oluşan koleksiyonu 50 ülkeye yayılmıştır ve hepsi fiziksel olarak konumlanmıştır.

  NordVPN indirim kodu,kupon kodu |60-800%| [year] ([month])

Ayda 11,95 ABD doları, VPN kullanmak için aynı anda altı cihaza bağlanmanıza olanak tanır. Ek bir ücret karşılığında, dosyalarınızı NordLocker ile şifreleyebilir veya şifrelerinizi NordPass şifre yöneticisi ile güvence altına alabilirsiniz.

Şifreleme söz konusu olduğunda, NordVPN 256-bit anahtarlı AES kullanır ve güvenli bağlantılar kurmak için iki internet protokolü kullanır: IPSec ve IKEv2. Gizlilik için Tor anonimleştirme ağına doğrudan erişim sağlar. Ayrıca çok sekmeli bağlantıları, bölünmüş tünellemeyi destekler ve VPN bağlantınızın internet bağlantınızla birlikte düştüğünden emin olmak için bir kapatma anahtarına sahiptir, böylece internet sağlayıcınız çevrimiçi etkinliklerinize erişemez.

Hata ödül programları aracılığıyla NordVPN, sisteminde kusur bulan herkese nakit ödüller öder. Müşteri desteğine gelince, 7/24 canlı sohbet, e-posta desteği ve telefon numarası olmasa da SSS dahil olmak üzere sizin için çeşitli seçenekler mevcuttur.

sörf köpekbalığı

VPN pazarına nispeten yeni giren Surfshark, hızlı ve güvenlidir ve gizlilik odaklı İngiliz Adaları’nda bulunur, yani veri saklama yasalarına sahip değildir.

Kesin kayıt tutmama politikası izler ve bilgilerinizin gizliliğini garanti eder. 65 farklı ülkede 3.200’den fazla sunucudan oluşan filosu sayesinde Surfshark, IP adresinizin gizli kalmasını sağlar.

Surfshark aboneliği 11,95 ABD dolarıdır, ancak yıllık planı %50’ye kadar tasarruf etmenize yardımcı olabilirken, 2 yıllık planı size sınırsız eşzamanlı bağlantı sunarken ayda 1,99 ABD dolarından gelerek oldukça ucuz olabilir. Ayrıca CoinGate veya CoinPayments’ı desteklediği Bitcoin, Ether, USDT dahil olmak üzere birden fazla kripto para birimiyle ödeme yapabilirsiniz.

Güçlü 256-bit şifreleme ve en son WireGuard tünel protokolünü kullanır. Surfshark, OpenVPN ve IKEv2 gibi güçlü protokolleri destekleyerek, herhangi bir yerden kripto ticaret platformlarına erişmenizi sağlar. Surfshark’ın zengin özelliklere sahip hizmeti, CleanWeb kötü amaçlı yazılım engelleyici, WhiteLister (bölünmüş tünelleme), kill anahtarı, bir gizleme ayarı olan NoBorders modu ve DNS sızıntılarına karşı korumadan oluşur. Ayrıca, maksimum veri koruması için verilerinizi iki kez şifreleyen bir Çoklu atlama özelliği sunar.

  Bazı Web Siteleri Neden VPN'leri Engeller?

Bu VPN sağlayıcısı, kılavuzlar, SSS’ler, sorun giderme ipuçları ve biletleme sistemi gibi kullanıcılar için çok çeşitli self servis araçlara sahiptir.

ExpressVPN

2009’da kurulan, gizlilik dostu İngiliz Virgin Adaları merkezli ExpressVPN, her şeyi gizliliğe adamıştır.

ExpressVPN’in sunucu ağı, 94 ülkeye yayılmış 3.000’den fazla sunucudan oluşmaktadır. Ancak bunun küçük bir kısmı, yaklaşık %4’ü sanal sunuculardır.

Bu VPN size aylık 12,95 ABD dolarına mal olur, ancak altı aylık ve yıllık planlarında tasarruf etmenizi sağlar. Bununla birlikte, 99,95 $’da bile, yıllık planı sektördeki ortalamanın oldukça üzerindedir. ExpressVPN, aynı anda beş cihaza kadar bağlanmanıza izin verir.

ExpressVPN, standart AES-256 şifrelemesini kullanır ve ayrıca Mükemmel İletim Gizliliğini destekler. Verilerinizin sızdırılmasını önlemek için kendi özel, sıfır bilgili, 256 bit şifreli DNS’sini çalıştırır. Bu arada tarayıcı uzantıları arasında WebRTC sızıntı engelleme, konum sahtekarlığı ve HTTPS Everywhere desteği bulunur. Bu arada öldürme anahtarı, internet bağlantınızı engellemek için hemen etkinleştirerek VN’nizin düşmesi durumunda sizi güvende tutar.

Gizlilik politikasının bir parçası olarak, bu VPN sağlayıcısı hiçbir hassas bilgiyi günlüğe kaydetmez ve yalnızca sunucu konumu seçimleri, aktarılan toplam veri miktarı, bağlantı süresi ve yüklenen uygulama sürümleri gibi bakımla ilgili verileri toplar. Müşteri desteği, bir e-posta seçeneği ve bir dizi eğitim videosu ile birlikte 7/24 canlı sohbet seçeneğini içerir.

CyberGhost VPN

Bu listedeki bir diğer VPN, merkezi Romanya’da bulunan ve herhangi bir veri depolama yükümlülüğü olmayan CyberGhost’tur.

CyberGhost, 90’dan fazla ülkede bulunan 7.000’den fazla sunucuya sahip olduğu için rakiplerinin çoğunu gölgede bırakan geniş çapta dağıtılmış bir sunucu ağına sahiptir.

CyberGhost’a aylık abonelik 12,99 ABD Doları ile diğerlerinden biraz pahalı olabilir, ancak iki yıllık seçeneği seçerseniz, ayda 2,17 ABD Doları gibi tatlı bir anlaşma elde edebilirsiniz. VPN sağlayıcı, Bitcoin ödemelerini kabul etmek için BitPay ödeme işlemcisini destekler. CyberGhost, maksimum yedi cihaza bağlanmanıza izin verir.

  ExpressVPN incelemesi [year]. Görüşler, Dezavantajlar, Avantajlar, Test, Fiyatlar

CyberGhost, askeri düzeyde 256 bit şifreleme kullanır ve OpenVPN, IPSec, L2TP ve PPTP protokollerini kullanır. Bu VPN hizmet sağlayıcısı tarafından sunulan özellikler, DNS/IP sızıntı koruması, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma, IPv6 sızıntılarını algılama ve kapatma ve veri hırsızlığına karşı etkili koruma, IP maskeleme, sahte web sitelerinden kimlik avını önleme ve aşağıdaki durumlarda VPN trafiğini engellemek için çalışan bir kapatma anahtarıdır. bağlantı düşer.

Tüm konumlarda P2P’yi desteklemese de CyberGhost bir “Torrenting İçin” listesi içerir. Bu arada, müşteri desteği e-posta ve canlı sohbet desteğini içerir.

ÖzelVPN

İsveç’ten daha küçük bir VPN sağlayıcısı olan PrivateVPN, mütevazı boyutuna rağmen gizlilik ve anonimlik arayan kripto tüccarlarına çeşitli avantajlar sunuyor.

Diğerleriyle karşılaştırıldığında, PrivateVPN’in sunucu yelpazesi yalnızca yaklaşık 200’den oluşur, ancak yine de 60’tan fazla ülke arasından seçim yapabilirsiniz.

Yıllık planında yalnızca 3,82 ABD doları artı bir aylık ücretsiz rekabetçi bir paket var. Diğer seçenekler gibi, PrivateVPN’in de kayıt tutmama politikası vardır. İsveç’in saklama yasaları sayesinde, hizmeti kullandığınızda hiçbir veri gereğinden fazla saklanmaz.

Güvenlik açısından, bu VPN, her ikisi de tamamen güvenli olan 128 bit veya 256 bit şifreleme açısından birçok özelleştirme seçeneği sunar. Ayrıca OpenVPN UDP/TCP, IKEv2, L2TP ve PPTP gibi çeşitli protokol seçeneklerini de destekler. Coğrafi kısıtlamaları ortadan kaldırmak için gizli modun yanı sıra, WebRTC sızıntılarına karşı koruma ve kill anahtarı gibi temel özellikler de dahildir, ancak ikincisi yalnızca Windows’ta kullanılabilir. Ancak herhangi bir bağımsız denetimden geçmemiştir.

PrivateVPN, VPN’sini farklı cihazlarda kurmanıza yardımcı olacak adım adım kılavuzlara sahiptir. Platform, müşteri destek temsilcileriyle iletişime geçmek için canlı sohbet özelliğine sahiptir.

Artık bu farklı VPN sağlayıcılarının size neler sunması gerektiğini biliyorsunuz. Bir VPN hizmeti satın almayı seçerken, coğrafi kısıtlamalardan kaçınırken gizliliğinizi, bağlantınızı ve IP izlemenizi korumanıza izin verdiğinden emin olun. Genel olarak, bir VPN, siber güvenliğinizi geliştirmek için cephaneliğinizde kritik bir hizmettir.