Köpeklerinizi Eğitmeye Yardımcı Olacak 8 E-Yaka

Köpekler için e-yakalar, köpeklerinin yaramazlık yapmamasını sağlamak isteyen evcil hayvan sahipleri için yararlı olan yeni nesil cihazlardır.

E-yakalar ilk olarak 1970’lerde kullanılmış olsa da, bu mükemmel cihazı çok az köpek sahibi bilir. Bu cihaz, köpeklerinin yaramazlıkları ve yaramazlıkları hakkında düzenli olarak şikayetler alan köpek sahipleri için olmazsa olmazlardandır.

Bu makale, bir e-yakanın ne olduğunu ve neden köpek sahipleri için sahip olması gerektiğini tartışacaktır. Ayrıca köpeklerinizi eğitmenize yardımcı olabilecek sekiz e-yakadan da bahsedeceğiz.

Son olarak, e-yakaların işleyişini, köpekleri eğitme yöntemlerini ve şok içerip içermediğini tartışacağız.

e-yaka nedir?

Çoğu zaman, evcil hayvanlarınızın davranışları sizi ciddi şekilde belaya sokabilir. Bir köpeği uygun davranış için eğitmek, çok uzun zamandır zorlu bir görev olmuştur.

Çok fazla sevgi ve şefkat gösterdikten sonra bile, evcil hayvanların asi olduğu zamanlar vardır. Evcil hayvan sahiplerinin bu sorununu çözmek için evcil hayvanlar için e-yakalar tanıtıldı.

Elektrikli yakalar veya E-Yakalar ilk olarak 1970’lerde kullanıldı. Davranış ayarlamasını zorlamak için mütevazı bir elektrik akımı ile köpekleri “şok etmek” için tasarlandılar.

Elektrik şokları kullanmak yerine, köpekler için çağdaş E-Yakalar elektronik stimülasyon kullanır. Köpeğiniz tasmadan herhangi bir rahatsızlık hissetmez; daha ziyade, güçlü titreşimlerle sinir alıcılarını uyarır.

Ağrı olmamasına rağmen, uyarı köpeğinizi rahatsız etmeye devam eder. Rahatsızlığı belirli bir eyleme bağlamalarına yardımcı olur ve onları durdurmaya teşvik eder.

Neden e-yaka kullanmalısınız?

Bir e-yaka, köpeğinize sürekli havlıyor ve uluuyorsa, eşyalarınızı çiğniyorsa, kaçıyorsa ve genellikle sizi endişelendiriyorsa nasıl davranmasını öğretmede size yardımcı olabilir. Bir e-yaka yardımıyla eski veya yeni köpeklerinizin aktivitelerini takip edebilir ve evcil hayvan takip cihazları aracılığıyla konumlarını izleyebilirsiniz.

Köpeğinizi her durumda sorumlu davranması için eğitmek için bir e-yaka kullanabilirsiniz. E-yaka takmanın başlıca faydalarından biri, köpeğinizle daha iyi iletişim kurmanıza, talimatları daha hızlı eğitmenize, köpeğinizi havlamaması için eğitmenize, köpeğinizi daha az stresli bir şekilde eğitmenize ve köpeğinizin sıçramasını önlemenize yardımcı olabilmesidir.

E-yakalar hakkında çok tartıştıktan sonra, köpeğiniz için hangisinin doğru e-yaka olduğunu merak ediyor olmalısınız. Burada, hangi e-yakayı alacağınız konusunda kafanız karıştığında imdadınıza yetişebilecek köpek e-yakalarının bir listesini sunduk.

Eğitimci E-Yaka Uzaktan Kumandalı Köpek Eğitim Tasması

Uzaktan Kumandalı E-Yaka Köpek Eğitimi Eğitimci Tasması, son teknoloji ergonomik bir tasarıma sahiptir ve köpeklere titreşimle karşılaştırılabilir bir dokunma hissi verir.

  Taşınabilir ve Yüklenebilir Uygulamalar Arasındaki Fark Nedir?

Duyum ​​miktarı arttığında pratik bir uyarı ilavesi yapılır. Evcil hayvan sahibi, 1 ile 100 arasında değişen uyaran seviyeleri ve 1 ile 60 arasında değişen ekstra takviye uyaranları arasından seçim yapabilir.

Tüm varyantlar bir pavlov tonuna ve su geçirmez bir verici ve alıcıya sahiptir. Ek olarak, lityum polimer şarj edilebilir piller ve bir çift şarj cihazı içerir. Tamamen şarj olması 2 saat sürer. Ayrıca darbeye dayanıklıdır. Son fakat en az değil, bir izleme ışığına sahiptir.

Orta Boy Köpekler için PATPET Şok Tasması

PATPET e-yakasının hafif tasarımı, 10 pound ve 130 pound’a kadar olan köpeklerin daha özgürce oynamasına ve antrenman yapmasına olanak tanır.

Bu tasma köpeğin boynuna aşırı yük bindirmez. İki kanalı ve üç etkili eğitim modu vardır. Bu köpek şok tasması stimülasyon, titreşim ve ton sunar.

1’den 15’e kadar olan seviyeler genel uyarım içindir; 16’dan 36’ya kadar olan seviyeler, arttırılmış stimülasyon içindir. İki tasma, tek bir uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir, bu da köpekler arasında geçişi kolaylaştırır.

Bir güvenlik kilidi ve bir gece görüş ışığı içerir. Ek olarak, engelsiz 3000 feet’e kadar uzaktan kumanda aralığına ve uzun menzilli, su geçirmez bir yakaya sahiptir.

Hem alıcı tasması hem de uzaktan kumandası uzun pil ömrüne sahip olduğu ve USB-C hızlı şarj ile 2 saatte şarj edilebildiği için köpeğinizi dışarıda eğitebilirsiniz.

PetSafe Uzaktan Eğitim Yaka

PetSafe 300 Yard Remote Trainer, orta ila büyük köpekler için orta menzilli bir eğitmendir. Bu yaka evde ve arka bahçede kullanılmak üzere tasarlanmıştır. 300 yarda aralığı, temas halinde kalırken köpeğinize biraz özgürlük sağlar.

Şirket, kontrolleri bilinçli olarak sezgisel olacak şekilde tasarladı, böylece onları hatırlamayı kolaylaştırdı ve tam olarak nerede olmasını bekliyorsunuz. Uzaktan kumandası evcil hayvan sahibinin avucuna güzel bir şekilde oturur. Geceleri bile, devasa metin ekranının okunması kolaydır.

Bu eğitim sistemi bir ömür boyu dayanacak şekilde tasarlanmıştır ve en cüretkar seyahatlerinize bile dayanacak kadar güçlüdür. Yaka, üstün kaplamalı naylondan yapılmıştır ve uzaktan verici, yaka ile birlikte su geçirmezdir, bu da onları gelişigüzel su birikintisi atlamaları için ideal hale getirir.

SportDOG Marka 425X Uzaktan Eğitmenler

Saha içi eğitim veya yakın çalışan köpeklerle avlanmak için tasarlanmış en küçük ve en hafif e-yaka SportDOG Marka FieldTrainer 425X Remote Trainer’dır.

Uzaktan kumandayı bakmadan hızlıca kontrol edebilir ve aletleriniz yerine köpeğinize konsantre olabilirsiniz. Ton, titreşim ve 21 farklı statik stimülasyon derecesi ile bu eğitici, herhangi bir köpeğin mizacına uyacak şekilde ayarlanabilir.

Bu sağlam sistem, su geçirmez ve 25 fit derinliğe kadar suya daldırılabilir olması için DryTek teknolojisini kullanır. Böylece her ortamda onunla etkin bir şekilde çalışabilirsiniz. Bu cihaz, şarjlar arasında 50-70 saat süren 2 saatlik hızlı şarj süresine sahip şarj edilebilir lityum iyon piller kullanır.

  Bir Arşivi Çıkardıktan Sonra Otomatik Olarak Silmek İçin WinRAR Nasıl Ayarlanır

PetSpy P620 Köpek Eğitimi Şok Tasması

PetSpy P620 Köpek Eğitim Tasması, deneyimli köpek eğitmenlerine ve ilk kez evcil hayvan sahiplerine köpeklerini hızlı bir şekilde eğitmelerinde yardımcı olmak için özel olarak oluşturulmuştur.

16 hareketli seviyesi ve üç nazik eğitim modu vardır. Tasmanın alıcısı ve denetleyicisi hem şarj edilebilir hem de tamamen su geçirmezdir. Uzaktan kumandası dokunarak körü körüne kullanılabilir ve kolayca ayırt edilebilen butonlara sahiptir.

650 metreye kadar mesafeden köpeğinizi hızlı ve başarılı bir şekilde eğitebilirsiniz. Ek olarak, havlama, başıboş gezinme, şiddetli tasma çekme, yabancılara yaklaşma ve daha fazlası gibi sorunları çözmeye yardımcı olur. 10 ila 140 lbs ağırlığındaki herhangi bir cins veya boyut kullanımı güvenlidir.

Pecole Uzaktan Kumandalı Köpek Eğitim Tasması

Pecole Uzaktan Kumandalı Köpek Eğitim Tasmasının eşsiz kalitesi ve dayanıklılığı, onları uzun yıllar kullanmanıza ve köpek arkadaşınızla değerli anlar yaşamanıza olanak tanır.

Dört kanalı ve üç eğitim modu vardır: bip, titreşim (seviye 0-9) ve şok statik (seviye 0-99). 1’den 99’a kadar farklı titreşim ve şok seviyeleri seçilebilir. Herhangi bir aksama olmadan, uzak mesafe 1600 fittir.

IPX7 Su Geçirmez Alıcıya sahiptir. Uzaktan kumanda güvenlik tuş takımı kilidi kötüye kullanımı ve kasıtsız şokları durdurabileceğinden kullanımı güvenlidir. Son olarak, 10 ila 110 lbs arasında değişen ırklar için uygundur.

Köpekler için Bousnic Şok Tasması

Bousnic Köpek Eğitim Tasmasının amacı, sahiplerine köpeklerinin kötü davranışlarını düzeltmeleri ve davranışlarını iyileştirecek ve sahiplerini daha mutlu edecek basit bir araçla öğretmelerine yardımcı olmaktır.

Uzaktan kumandalı köpek eğitim tasması yardımı ile köpeğinize 1000 fite kadar uzaktan eğitim vermenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bousnic köpek eğitim tasması, köpeğinize bip sesi, titreşim ve özelleştirilebilir eğitim seviyeleri aracılığıyla itaatin temellerini öğreterek istenmeyen davranışları başarıyla ortadan kaldırır.

Antrenman bileziği IPX7 su geçirmezdir ve açık hava etkinliklerinde esneklik sunar. Köpeğinizin boynuna takıldığında, yumuşak iletken silikon kaplamalar, bip sesi olmayan modu başarıyla iletebilir ve evcil hayvanınızın derisini ve kürkünü koruyabilir. 8 ila 120 lbs ağırlığındaki her boyuttaki köpekler için uygundur.

INVIROX X2 Köpek Şok Tasması

INVIROX X2 Köpek Şok Tasmasının 123 eğitim seviyesi, bip seviyesi (1 ila 8), titreşim seviyesi (1 ila 16) ve şok modu (1 ila 99) vardır. Ayrıca kendine özgü bir uzaktan kumanda tasarımına sahiptir.

Bu e-yaka ile stimülasyonu evcil hayvanınızla yumuşak bir şekilde sohbet etmek için ideal seviyeye ayarlayabilirsiniz. 3350 feet’e kadar çalışabilir ve orta köpek performans şok tasması, iki köpeği herhangi bir ortamda aynı anda eğitmenize olanak tanır.

Su geçirmez bir alıcıya sahip, hafif bir 49g köpek şok tasmasıdır. Yaka ayrıca bir kabuk yaka eki ile birlikte gelir. 8 ila 110 pound arası köpekler için idealdir. Uzun pil ömrü, bir yıl garanti ve 24 saat müşteri hizmetleri dahildir.

  PC için En İyi 36 En İyi Beat Yapma Yazılımı

E-yakalar nasıl çalışır?

Tipik olarak, köpekler için e-yakalar, taşıdığınız kablosuz bir uzaktan kumandadan ve köpeğinizin boynuna taktığı bir tasmaya bağlı bir alıcıdan oluşur.

E-yakalar, uzaktan kumandayla etkinleştirebileceğiniz bir şoktan ziyade nazik elektronik uyarı kullanan bir olumsuz pekiştirme biçimidir. İstenmeyen eylemi hoş olmayan bir hisle birleştirmek, köpeğinizin onu durdurmasına yardımcı olur.

Köpeğinizin durumuna bağlı olarak, titreşimin gücünü değiştirmek için E-yaka ayarlarını değiştirebilirsiniz. Davranış değiştirildikten sonra, bazı cihazlar hafif bir hatırlatma olarak kullanabileceğiniz titreşim özelliği bile sunar. Köpek modelleri için birçok e-yaka da kullanışlı GPS izleyicilere sahiptir.

Köpekleri eğitmenin diğer yolları nelerdir?

E-yakaların köpekler için bir tür olumsuz pekiştirme eğitimi olarak kabul edildiğini zaten biliyoruz. E-yaka kullanmanın dışında köpekleri eğitmenin başka bir yolu daha var. Bu eğitim türü, köpekleri eğitirken caydırıcı ve olumlu pekiştirme yöntemi olarak bilinir.

Yöntem oldukça basittir ve en yaygın olarak neredeyse tüm evcil hayvan sahipleri tarafından kullanılır. Olumlu pekiştirme sayesinde köpeğinizle net bir konuşma yapabilirsiniz.

Köpeğinizin ne yapmasını istediğinizi belirler ve uyduğunda ödüllendirerek ona öğretirsiniz. Köpekler sahiplerini memnun etmekten hoşlandıkları için, onları doğru bir şey yaptıkları için övdüğünüzde, bu evcil hayvanların gelecekte bu davranışı tekrarlamaları daha olasıdır.

Gücünü kullanmak zorunda değilsin; sert bir tonla konuşun. Köpeğinize olumlu pekiştirmeyle öğrettiğinizde, iyi davranış için ödüller verir ve kötü davranışları görmezden gelirsiniz. Köpeğinizin olumlu davranışını güçlendirmek için övgü ve oyunlar, yürüyüşler, geziler veya hediyeler gibi gerçek ödüller kullanın.

Araştırmaya göre, olumlu pekiştirme kullanmak köpeklere uygun davranışları öğretmeye yardımcı oldu. Köpekler için e-yaka kullanmak, sahipler için köpeklerini eğitmek için mükemmel bir seçim olarak öne çıktı, ancak henüz olumlu pekiştirmenin yerini almadı.

Köpekler için tüm e-yakalar şok içerir mi?

Köpekler için modern e-yakalarda elektronik şok yerine elektrik stimülasyonu kullanılır. Bu teknik, köpeği sersemletmek yerine sinirleri ve duyu alıcılarını harekete geçirmek için titreştirir.

Sonuç olarak, köpek herhangi bir rahatsızlık hissetmez. Bu, köpeğin rahat hissettiği anlamına gelmez. Köpek huzursuz ve sinirli hissediyor.

Sonuç olarak, tasarımın mantığı, davranışını değiştirerek hoş olmayan uyaranları durdurmak için motive olmak için köpeğin hoş olmayan bir şey hissetmesi gerektiğini belirtir.

Çözüm

Evcil hayvan sahibi olmak çok fazla sorumluluk gerektirir. Tüm evcil hayvan sahipleri için evcil hayvanları, yanlış bir şey yaptıklarında disipline edilmeleri gereken çocuklardır. Evcil hayvanların hatalarını fark etmelerini sağlamak veya onları cezalandırmak sıkıcı bir iş olabilir.

Köpekler için e-yakaların evcil hayvan sahiplerine yardımcı olduğu ve işlerini kolaylaştırdığı yer burasıdır. Köpekler için yeni nesil e-yakalar birçok özelliğe sahiptir ve evcil hayvan sahiplerine köpeklerini eğitme konusunda muazzam bir şekilde yardımcı olmaktadır.

Köpeğinizin sağlığı konusunda endişeleriniz varsa, en iyi köpek sağlığı izleyicilerinden bazılarına göz atın.