Klavye Kısayollarını Kullanarak Windows 10’da Sanal Masaüstüne Nasıl Atlanır

Sanal masaüstleri, Windows 10’da eklenen en harika özelliklerden biridir, ancak bu özelliğin eklenmesi harika olsa da, kendi içinde olağanüstü değildir. Linux ve OS X gibi diğer işletim sistemlerindeki sanal masaüstleriyle karşılaştırırsanız, aşağı yukarı eşittir. Sanal masaüstleri numaralandırılmıştır ve yeniden adlandırılamaz ve özellik henüz emekleme aşamasında olduğundan, uygulama ve pencere yönetimi açısından arzulanan çok şey bırakmaktadır. Sanal masaüstlerinde gezinilebilir, yani klavye kısayolları ile oluşturulabilir, kapatılabilir ve geçiş yapılabilir. Bir sonraki veya bir öncekine geçmek için bunlar arasında geçiş yapabilir veya kaydırma hareketlerini kullanabilirsiniz. Doğrudan bir masaüstüne atlamak için klavye kısayollarını da kullanabilirsiniz, yani, çoklu görev görünümüne atlamaktan çekinmemeniz koşuluyla, masaüstü 2 ve 3 arasında geçiş yapmayı atlayabilir ve masaüstü 1’den doğrudan masaüstü 4’e atlayabilirsiniz.

Sanal bir masaüstüne atlamak için Win+tab yazarak çoklu görev görünümüne girin. Çoklu Görev görünümündeyken Win + D + yazın [desktop No].

Örneğin, masaüstü 1’deyseniz ve masaüstü 3’e geçmek istiyorsanız, Win+D+3 klavye kısayolunu kullanacaksınız. Seçilen/vurgulanan masaüstüne gitmek için enter tuşuna basın.

Kısayollar hala karmaşık çünkü çoklu görev görünümünden geçmeniz gerekiyor. Sizi çoklu görev görünümüne gitmek zorunda kalmadan doğrudan bir masaüstüne götürecek kısayollar için kesinlikle bir durum yapılabilir, ancak aynı zamanda çok adımlı bir süreç yapmak, kullanıcının yanlışlıkla bir masaüstüne atlamamasını sağlar. .

Güncelleme: Bu yöntem, bir Windows güncellemesinden sonra artık çalışmıyor gibi görünüyor. AutoHotkey kuruluysa, makul bir geçici çözüm vardır. Windows Desktop Switcher betiği, Caps + aracılığıyla bir masaüstüne atlamanıza izin verir. [Number of desktop] görev görünümündeyken kısayol. Yukarıdaki kısayol gibi, dokuz sanal masaüstü ile sınırlıdır. Basitçe betiği indirin ve çalıştırın. Sisteminizde AutoHotkey kurulu olmalıdır.

Windows Masaüstü Değiştirici Komut Dosyasını İndirin

  Windows 10 için En İyi 10 Kayıt Defteri Hack