İşe Almayı Kolay ve Etkili Hale Getiren En İyi 12 İşe Alım Yazılımı

İşletmelerin başarısı ve uzun ömürlülüğü İnsan Kaynaklarında yatmaktadır. İstenen pozisyon için doğru kişiyi bulmak her zaman tüm başarılı şirketlerin en önemli önceliklerinden biri olmuştur.

İşe alım süreçleri baştan sona profilin talepleri ile adayların becerileri arasında doğru eşleşmeyi bulmaya yöneliktir. Bir İK’nın rolü ne kadar temel ve temel olsa da, sahip olunması en zor pozisyonlardan biridir. Doğru adayı bulmak ve onu şirket için bir varlığa dönüştürmek kolay bir iş değil.

Bu yazıda, işe alım uzmanlarının düzenli olarak karşılaştığı zorlukları tartışacağız. Daha da önemlisi, bu zorluklar için piyasada mevcut olan en iyi çözümlerden bazılarına kısaca bakacağız.

İşverenlerin doğru adayı seçerken karşılaştıkları zorluklar

İşverenler, iş için doğru adayı seçerken çeşitli zorluklarla karşı karşıyadır. İlk olarak, manuel olarak yapıldığında yorucu ve zaman alıcı bir görev olan alakasız deneyime sahip adayları filtrelemeleri gerekir.

Kurumsal alan hızlıdır; Yeterince hızlı değilseniz, rol için doğru görünen aday rakipleriniz tarafından tuzağa düşürülebilir. Bu adayların şirketteki pozisyonlara yönelik başvurularının değerlendirilmesi için gösterilen tüm çabayı geri alır.

Bir işe alım görevlisinin rolünün heyecan verici kısmı, her iki takım için de oynamalarıdır. Şirket tarafından çeşitli çevrimiçi ve çevrimdışı kanallar aracılığıyla sunulan reklam pozisyonlarını arayan adayları ararlar. Beklentilerini daha iyi anlamak için potansiyel müşteriyle iletişim kurarken, adayların mevcut boş pozisyonlara uyup uymadığını görmek için dahili ekiplerle koordineli çalışırlar.

İşe alma sürecinin en kritik yönlerinden biri, eksiksiz ancak hızlı olmalıdır. Hattın iki ucu arasında herhangi bir iletişim boşluğu olmamalıdır. Piyasada doğru aday için birçok seçenek bulunduğundan, işe alım görevlilerinin zaman çizelgelerine bağlı kaldıklarından ve işe alım sürecini verimli bir şekilde tamamladıklarından emin olmaları gerekir.

Teknolojinin yükselişi ve işe alım sürecinin önemi konusunda artan farkındalıkla birlikte, internette araçlar, yazılımlar ve web portalları şeklinde çeşitli işe alım çözümleri bulunmaktadır.

Bu tür çözümler, işe alım görevlilerinin karşılaştığı her zorluğa yanıt verir ve işe alma sürecini hızlandırmak için ek özellikleri kolaylaştırır. Piyasada bulunan önde gelen çözümlerden bazılarına göz atalım.

işkembe

Jobsoid, işe alım portalları söz konusu olduğunda liderlerden biridir. Zamanla sanal bir işe alım asistanına dönüştü. İşverenler ve adaylar için tüm işe alım sürecini daha sorunsuz hale getiren tonlarca özellik sunar.

Jobsoid, işe alım görevlilerinin tüm başvuruları tek bir çatı altında toplayıp yönetebileceği etkin aday yönetimi sunar. Merkezi bir iletişim platformu, özel işe alım hattı, otomatik metinler ve akıllı filtre ile donatılmış Joibsoid, işe alım uzmanlarına adayları çok daha gelişmiş bir şekilde yönetme konusunda kesinlikle yardımcı olacaktır.

Jobsoid tarafından sunulan özellikler

 • Etkili aday yönetimi
 • İşleri birden fazla platformda yayınlayın
 • Tek tıklamayla yayınlama
 • Kişiselleştirilmiş iletişim
 • Toplu geri bildirim mekanizması

Freshworks İKYS

Freshworks İKYS işe alım çözümlerinde liderler arasındadır. Kuruluş, doğru roller için doğru kişileri işe alırken kararlar almak ve şirketlere çözümler sunmak için doğru verilere güvenir.

Freshworks, başvuru sahibi izleme sistemi, sanal işe alım, kağıtsız yeni işe alım ve çok daha fazlası gibi en gelişmiş özellikleri masaya getiriyor. Verilerle desteklenen Freshworks, veriye dayalı İK karar alma süreçlerine de yardımcı olur.

  İnternet Solucanları Nelerdir ve Neden Bu Kadar Tehlikelidirler?

Freshworks HRMS tarafından sunulan özellikler

 • Başvuru takip sistemi
 • Sanal İlk Katılım
 • Çalışan Veritabanı
 • Kiralama için daha kısa süre
 • Kağıtsız yeni işe alım
 • Güçlü işe alım otomasyonu
 • Veriye dayalı İK karar verme
 • Çalışan izin takibi
 • Çalışan veritabanı ve self servis

# 3’e yerleştirin

anne baba

anne baba işe alım SaaS, işe alım ekipleri için işe alım sürecini dönüştürdü. Bulut tabanlı işe alım yazılımı, işe alım yöneticilerinin yetenek havuzunu yönetmesini, en iyi yetenekleri işe almasını, ekiple işbirliği yapmasını ve başvuranın durumunu tek bir yerden takip etmesini kolaylaştırdı. Yapay zeka tabanlı işe alma aracının iş portallarıyla entegre edilmesi, tavsiyeler alması ve minimum zaman diliminde görüşmeleri ayarlaması kolaydır.

Manat tarafından sunulan özellikler –

 • Özelleştirilebilir iş hattı
 • Otomatik CV/özgeçmiş biçimlendirme
 • Adayların otomatik tavsiyesi
 • Toplu E-posta Gönderme
 • Zapier Entegrasyonu

Manatal ile işe alım ekibi iş kampanyalarını herhangi bir platformda (Linkedin’den Naukri’ye) yönetebilir. Ayrıca, kolay işe alım için kapsamlı bir puan kartı oluşturan iş tanımına dayalı öneriler sunar.

GitKirala

GitKirala, adından da anlaşılacağı gibi, sanal işe alım asistanları ile size aracı üzerinde tam kontrol sağlar. İşe alma maliyetini önemli ölçüde azaltır, ancak aynı zamanda iş için en iyi insanları işe almanıza da yardımcı olur.

GoHire, Voucher, Swapcard, Sweet berry, myThings, Promoter, Snagajob ve daha fazlası gibi müşterilerle 50 ülkede 2000’den fazla lider markaya hizmet vermiştir. GoHire, faaliyetlerinizi gerçekleştirmek ve durumu kontrol etmek için tek bir platform sağlayan merkezi işe alım kampanyaları ile karmaşık unsurları olay yerinden ortadan kaldırarak bunu mümkün kılmıştır.

Müşterileri, her adayı hızlı bir şekilde değerlendirmek için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm doğru araçları sunduğu için ekonomik ve özelleştirilmiş işe alım planlarını seviyor. Tarama soruları, anketler ve değerlendirmeler gibi seçim araçları dizisi, tüm işe alım sürecini daha sorunsuz hale getirerek daha iyi işe alım kararlarına yol açar.

Gohire tarafından sunulan özellikler

 • Tam denetim
 • Azaltılmış işe alma maliyeti
 • Merkezi işe alım kampanyaları
 • Ekonomik ve özelleştirilmiş işe alım planları
 • İşe alma sürecindeki darboğazları ortadan kaldıran artan verimlilik

biçerdöver

biçerdöver işe alım alanında mevcut olan başka bir benzersiz çözümdür. Toplu işe alımların sorunlu noktalarına odaklanan yenilikçi çözümler sunar. Valvoline, booking.com, McDonald’s, peloton, Teleperformance, KPMG ve daha fazlası gibi müşterilere veri destekli çözümler sunan, uygulamadan işe almaya kadar otomatikleştirilmiş süreci, dünyanın önde gelen küresel kurumsal devleriyle bir bağ kurdu.

En iyi performans gösterenleri belirleyebilir, kritik becerileri, yetkinlikleri ölçebilir ve ilgili olarak doğrulanmış eşleştirme puanları sunabilirsiniz. Firmaların çıkarlarına hizmet eder ve piyasada iş arayan adaylara adil davranır.

Harver tarafından sunulan özellikler

 • Toplu işe alım
 • Toplu işe alım çözümü
 • Valvoline, booking.com, McDonald’s, peloton, teleperformance
 • Başvurudan işe almaya kadar otomatik süreç
 • Sürekli değişen bir işgücü piyasasında gezinebilmeniz için kritik bilgiler sağlamak için gerçek zamanlı verilerden yararlanın.

Çalışılabilir

ile mevcut olan devasa verileri keşfederek başlayalım. Çalışılabilir, tüm müşterilerin ve adayların çıkarlarına en iyi şekilde hizmet etmek. 85.000.000 aday, platformdaki 20.000 şirket ile uygulanabilir teklifler çeşitlilik, çeşitlilik ve her iki ekip için de birçok seçenek arasından seçim yapabilir. Şirket için her şey harika olmalı çünkü platformlardan 1.300.000 başarılı işe alım da var.

Forbes, Soho house, Ryanair, Moodle, Sephora, Joey Restaurants ve Bevi gibi müşterilerle Workable, müşterilerine hizmet etmek için ekstra yol kat etmekten çekinmez ve size en uygulanabilir işe alım çözümünü sunar.

  Sesli Komutla Arayın ve Açık Sekmeye Geçin [Chrome]

Sera

İle birlikte Serauygun adayları temin edebilir ve yetiştirebilir, adil bir işe alım süreci oluşturabilir, işe alım uzmanlarından işe alınanlara kadar herkes için olağanüstü bir işe alım deneyimi oluşturabilir ve kendinizi ve sizinle ilişkili ekipleri sürekli olarak geliştirmek için sağlam veriler ve raporlar kullanabilirsiniz.

Greenhouse ayrıca, gereksinimleri işinizin boyutuna göre ölçeklendirecek özelliklere sahip mobil uygulamaları işe alma ve işe alma konusunda esneklik sunarak onu hem küçük, hem orta hem de büyük şirketler için hemen hemen uygun hale getirir. Sanal işe alım asistanı, geçmiş ve sektör performansına dayalı önerilerle iş listelerini optimize etmeyi teklif eder.

Ayrıca başvuru incelemeleriniz, iş teklifleriniz ve teklif onaylarınız hakkında Greenhouse’un şirket içi işe alım ekipleriyle kolayca işbirliği yapabilirsiniz. İşe alım Yazılımlarının müşterilerine sunulan bu kişiselleştirilmiş deneyim, Sera’ya özgüdür.

Greenhouse, uyarılar, görevler ve bildirimler aracılığıyla işe alım süreçlerinde paydaşlara özel ve ayrıntılı erişim sağlayarak ödülü eve götürür.

işe alım

Hareket halindeyken işe alım, sloganı bu işe alım tarafından yaşıyor ve kesinlikle yaşıyor. İşe alınan kişi, yalnızca kaynak bulmayı artırmak, işe almayı otomatikleştirmek, adayları etkili bir şekilde değerlendirmek için teklifler sunmakla kalmaz, aynı zamanda mükemmel kampanyalar, çoklu iş panoları, zamanlayıcı bağlantısı ve daha pek çok özellik, platformdaki her işe alım görevlisine uyan benzersiz özelleştirme sağlar.

Şirket ayrıca bugüne kadar kaydettiği ilerlemeyi sergilemekten de çekinmiyor. Onu şeref rozetleri gibi takıyorlar. Kuruluşundan bu yana şirket, işe alma süresinde %64 azalma, 4 kat gelir artışı sağladı ve müşterilerinin işe alım maliyetlerinden 240 bin dolar tasarruf sağladı. Ve sanal bir işe alım ajansı arıyorsanız, bir işe alım görevlisinin en güvenli bahislerden biri olduğunu söylemenin güvenli olduğuna inanıyoruz.

Üst Kademe

Üst Kademe işe alım çözümlerinde pazar devi ve 1988’den beri sektörde. Top Echelon, güçlü başvuru takibi ve CRM yazılımı ile size rol için en uygun adayları sunar.

Ayrıca bölünmüş ağı ile iş emirlerini daha hızlı doldurma özelliği de sunar. Dev, ülke çapındaki en iyi işe alım firmalarıyla bölünmüş yerleşimler yaparak bunu mümkün kılıyor.

Top Echelon tarafından sunulan özellikler

 • Güçlü başvuru sahibi takibi
 • CRM yazılımı

İşveren akışı

İşveren akışı işe alım görevlileri için tüm yinelenen, tekrarlayan yoğun işler için tasarlanmıştır, böylece işe alım görevlilerine iş rollerinin diğer yönleri hakkında beyin fırtınası yapmak için yeterli zaman ve alan sunar.

Recruiterflow, başvurulardan işe alımlara kadar, işe alım uzmanlarının tüm işe alım ihtiyaçları için tek durak noktası olmak gibi birden fazla nedenden dolayı müşterileri arasında popülerdir. Recruiterflow ile, ardışık düzenleri kolayca yönetebilir ve gereksinimlerine ilişkin bir fikir edinmek için müşteriler ve diğer paydaşlarla aynı anda işbirliği yapabilirsiniz.

Sağlam veriler ve süper kolay bir çerçeve ile Recruiterflow, profillerini önemli bir ölçeğe koyarak tüm adayları analiz etmeyi kolaylaştırır ve böylece işe alım görevlilerinin doğru kararlar almasına yardımcı olur.

Recruiterflow ile ilgili en iyi şey, süreci olabildiğince hızlı tutmakta ısrar etmeleridir. Gelen kutunuzdaki işe alım asistanları ve adayları olumludan onaylamaya taşımak için sürükle ve bırak özelliği gibi özelliklerle doğrudan gelen kutunuzdan işe alım yapmanızı mümkün kıldı. Ayrıca, sizin için doğru yazılım olup olmadığını kontrol etmek için 14 günlük bir deneme sunarlar.

  Ubuntu'yu Varsayılan Ayarlara Sıfırlama

Recruiterflow teklifinin özellikleri

 • Modern başvuru sahibi izleme yazılımı
 • Meşgul işi yapmak için tasarlandı (güçlü kural motoru,
 • Tek tıklamayla kaynaklar, boru hattını yönetin, müşterilerle işbirliği yapın, adayları besleyin, müşterileri yönetin, analiz edin
 • Gelen kutunuzdan (Sürükle-bırak) yıldız ışığı alın, gelen kutunuzdaki işe alım asistanı,
 • 14 günlük ücretsiz deneme

Akıllı İşverenler

Akıllı İşverenler Platform genelinde yüksek kaliteli yetenekleri bulmak ve bunlarla bağlantı kurmak için eksiksiz CRM ve kaynak bulma yetenekleriyle size Talent Acquisition Suite deneyimini sunar.

İşe alım görevlilerinin, doğrudan kaynak bulma ile uygun adayları keşfetmelerine yardımcı olarak adayları çekmelerini sağlarken aynı zamanda sosyal medya kanalları aracılığıyla onları beslemelerine yardımcı olur. Tüm bu yolculukta daha da heyecan verici olan şey, kariyer sitenizi mobil için optimize edilmiş olarak da oluşturabilmeniz ve işe alımcı akışının amiral gemisi tek tıkla başvuru sürecini dahil edebilmenizdir.

Smart Recruiters’ın başvuru sahibi izleme yazılımı, puan kartları, geri bildirim ve mülakatlar yoluyla adayların seçilmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, işe alım ekipleriyle işbirliği ve iletişime olanak tanır, mobil uygulama aracılığıyla mülakat geri bildirimi sağlar ve aynı anda adayları değerlendirip eleme sırasında takip mülakatları planlar.

Smart Recruiters tarafından sunulan özellikler

 • Yetenek Edinme paketi
 • Yüksek kaliteli yetenekleri bulmak ve onlarla bağlantı kurmak için eksiksiz CRM ve kaynak bulma yetenekleri
 • doğrudan kaynak sağlama
 • Mobil cihazlar için optimize edilmiş güzel kariyer siteleri oluşturun
 • Tek tıkla uygulama süreci
 • Başvuru takip yazılımı
 • Puan kartlarını, geri bildirimleri ve röportajları takip edin
 • İşe alma ekipleriyle işbirliği yapın ve iletişim kurun
 • Mobil uygulama aracılığıyla röportaj geri bildirimi sağlayın
 • Takip görüşmeleri planlayın
 • Adayları değerlendirin ve eleyin
 • İşe alım teklifleri yapmak için araçları kullanın
 • Teklif sürecindeki onayları yönetin
 • İsteği gönderin ve imzaları yönetin
 • Tüm aday verilerini yakalayın ve HRIS’inize bağlayın
 • Tüm İşe Alma Başarısı metriklerinizi hesaplayın ve yönetin

Kaldıraç

Kaldıraç internetteki en kapsamlı işe alım platformudur. Dünya çapında 4000’den fazla müşterisi ile uçtan uca bir yetenek edinme platformuna sahiptir.

Lever hizmetlerini dört bölümde sunar: Kaynak ve Yetiştirme, Mülakat ve Kiralama, sonuçların analizi ve yeteneklerin yeniden keşfi. Adaya göre özelleştirilebilen kişiselleştirilmiş yetiştirme kampanyaları sayesinde, deneyimin süreçteki her iki paydaş için de daha eğitici ve bilgilendirici olmasını sağlar. Otomatik damla dizileri, tavsiye toplama, uygulama yeteneği, LinkedIn RSC ve Chrome uzantısı, adayların tüm beslenmesini ve tedarik edilmesini işe alım görevlileri için daha makul ve kullanışlı hale getirir.

Lever, işe alım sürecini daha sorunsuz hale getirmek için çeşitlilik anketleri, şirket içi hareketlilik, gizli işe alım, adayın kendi kendine zamanlaması, otomasyon merkezi ve ajans portalı sunar.

Özel pano, veri görselleştirme, işlem hattı dönüşüm oranları, yönetici panoları, çeşitlilik öngörüleri ve benzersiz BI platformları gibi özellikler, sonuçları daha da doğru bir şekilde analiz eder ve böylece rol için en iyi yetenek grubunu verir.

Sonuç 👩‍💼

Artık piyasada mevcut olan neredeyse tüm önde gelen işe alım çözümlerini tartıştığımıza göre, her bir çözümün sizin gereksinimlerinize ve kuruluşun büyüklüğüne dayalı olarak benzersiz bir şey sunduğuna açıklık getirmeliyiz. Yukarıda belirtilen platformlarda bulunan deneme planlarını kullanın ve bilinçli bir karar verin.

Bu işe almadan önce bu arka plan doğrulama araçlarına göz atın.