iPhone’u Etkinleştirmek İçin Bir Güncellemeyi Düzeltmenin 8 Yolu Gerekli

Güncelleme, akıllı telefonun kaçınılmaz bir parçasıdır. Güncelleme, yalnızca telefonunuzun işletim sistemini yükseltmekle kalmaz, aynı zamanda akıllı telefon kullanımını oldukça kolaylaştıran yeni özellikler sunarak güvenlik sistemini de geliştirir. iPhone kullanıcıları düzenli iOS güncellemeleri alır, ancak bu güncellemeler bazen iPhone kullanımını durduran bir hatayla gelir. Aynı sorunla uğraşan biriyseniz, cevaplar için doğru yere geldiniz. İPhone sorununu etkinleştirmek için gereken bir güncelleme için düzeltmeler hakkında sizi aydınlatacak yardımcı kılavuzumuzla ilgilendik. Öyleyse, bunun iPhone’u etkinleştirememesine neyin neden olduğunu bilerek başlayalım, bir güncelleme gerekli bir sorun ve bunu düzeltmenin yolları.

iPhone’u Etkinleştirmek İçin Bir Güncellemeyi Düzeltmenin Yolları Gerekiyor

Yalnızca bir değil, birçok neden, bir güncellemeden sonra iPhone sorununu etkinleştirememeye neden olur. Bunları aşağıda belirtilen noktalarda kısaca tartışalım:

  • Yanlış takılmış SIM kart veya SIM kart iPhone tarafından desteklenmiyor
  • Ağ kararsızlığı veya iPhone ağa bağlanamadığında
  • Tıkanıklık veya meşgul ağ nedeniyle etkinleştirme başarısızlığı
  • Aktivasyon kilidi devre dışı değil
  • Cihazla internet bağlantısı sorunu
  • iPhone’un iTunes doğrulaması başarısız oldu
  • Cihaz eski kullanıcı tarafından kilitlendi

İPhone 100 etkinleştirilemiyor sorununu çözmek için yöntemler arayan kullanıcılar için, sizin için basit ve etkili mükemmel çözümlerimiz var, bu yüzden onlarla başlayalım:

Not: Akıllı telefonlar aynı ayar seçeneğine sahip olmadığından ve bunlar üreticiden üreticiye farklılık gösterdiğinden, herhangi birini değiştirmeden önce doğru ayarları yaptığınızdan emin olun. Aşağıdaki adımlar iPhone 13’te gerçekleştirilmiştir.

  Photoshop'ta Görüntüler ve Logolar İçin Mükemmel Perspektif Kaydırmaları Nasıl Yapılır?

Yöntem 1: Apple Durum Sayfasını Ziyaret Edin

İPhone’u etkinleştirememe sorununu çözmek için yapabileceğiniz ilk şey, bir güncelleme gerekli sorunu, Apple sunucularının sorunun arkasında olup olmadığını görmek için resmi Apple Durum Sayfasını kontrol etmektir. Sunucular kapalıysa, iPhone’un etkinleştirilememesinin nedeni bunlar olabilir. Bu durumda, sunucunun daha az meşgul olmasını bekleyin.

Yöntem 2: SIM Kartı Yeniden Takın

Yukarıda belirtilen sunucuları kontrol etme yöntemi sizin için işe yaramadıysa, sorunu çözmenin başka bir basit yolu da SIM kartı iPhone’unuza yeniden takmaktır. SIM kartınız yuvaya düzgün yerleştirilmemiş olabilir, bu nedenle aşağıdaki adımların yardımıyla doğru şekilde yerleştirerek başlayın:

1. iPhone’unuzda SIM tepsisini bulun ve tepsiyi açmak için deliğe bir iğne sokun.

2. SIM kartı tepsiden çıkarın.

3. Şimdi, SIM kartı tekrar doğru şekilde yerleştirin ve telefonun içindeki tepsiyi geri itin.

4. Ardından, iPhone 100 etkinleştirilemiyor hatasının çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için iPhone’unuzu açın.

Yöntem 3: iPhone’u yeniden başlatın

İPhone 100’ü hala etkinleştiremiyorsanız uygulanacak bir sonraki yöntem, iPhone’u yeniden başlatmaktır. Bu, iPhone modunuza bağlı olarak farklı şekillerde yapılabilir. Bu adım genellikle iPhone’da küçük bir aksaklık, hata veya çakışma olduğu durumlarda kullanılır. Bu nedenle, iPhone’unuzu yeniden başlatmak için aşağıdaki adımları deneyin:

1. iPhone’unuzun Güç ve Sesi artırma/azaltma düğmelerini basılı tutun.

2. Ardından, iPhone’u kapatmak için kaydırın.

3. iPhone kapatıldığında, iPhone’unuzun Güç düğmesine basarak tekrar açın.

Farklı bir iPhone modunuz varsa, resmi Apple web sitesinden iPhone’u yeniden başlatmaya nasıl zorlayacağınızı kontrol edebilirsiniz.

Yöntem 4: Ağ Bağlantısında Sorun Giderme

İPhone’u etkinleştirememe sorunuyla karşılaşmadığınızdan emin olmanın başka bir yolu da ağ bağlantısını kontrol etmektir. Ağınız iPhone’unuzun birkaç bağlantı noktasında çalışmasını engelliyorsa, söz konusu sorunla karşılaşabilirsiniz.

  Outlook'u Resimleri İndirmeye Nasıl Zorlarsınız (Eminseniz İyi Bir Fikir Olduğundan Eminseniz)

1. iPhone’unuzda Ayarlar’ı açın.

2. Wi-Fi’ye dokunun.

3. Ardından, AĞLAR altında yeni bir bağlantıya dokunun.

4. Yeni ve güvenilir bir bağlantıya bağlanmak, iPhone etkinliğinin geri yüklenmesine yardımcı olur ve iPhone etkinleştirilemiyor bir güncelleme gerekiyor hatasını çözmeye yardımcı olur.

Yöntem 5: iPhone’un Kilitli olup olmadığını Doğrulayın

Yukarıdaki yöntemleri denemek size hiçbir şekilde yardımcı olmadıysa ve hala iPhone’u etkinleştirememekte zorlanıyorsanız, bir güncelleme gerekiyor sorunu, o zaman iPhone’unuz kilitlenmiş olabilir. Kontrol etmek çok önemlidir, çünkü iPhone’unuzu yakın zamanda birinden satın aldıysanız, etkinleştirme kilidinin açık olma olasılığı oldukça yüksektir. Durumun böyle olmadığından emin olmak için telefonumun kilidinin açık olup olmadığını nasıl anlarım kılavuzumuza bakın.

Yöntem 6: iPhone’u iTunes üzerinden etkinleştirin

Hala iPhone’unuzu yukarıda verilen yöntemlerle etkinleştirmekte zorlanıyorsanız, iPhone’unuzu iTunes üzerinden yeniden etkinleştirmeye çalışmanızın ve iPhone sorununu etkinleştirmek için bir güncellemenin gerekli olduğunu çözmenin zamanı geldi. SIM kartınız olmasa bile, iTunes’u kullanarak iPhone’unuzu etkinleştirebilirsiniz.

Not: Bilgisayarınızda iTunes’un güncellenmiş bir sürümünün bulunduğundan emin olun.

1. iPhone’unuzu PC’nize bağlayın.

2. iTunes’u başlatın ve iPhone’unuzu bulun.

3. iTunes, iPhone’unuzu algıladığında etkinleştirilmeye başlayacaktır.

4. Değilse, iTunes arayüzünün sol tarafındaki iPhone’unuzu etkinleştirin seçeneğine tıklayın.

5. Aktivasyon işlemini tamamlamak için Apple Kimliğiniz ve Parolanızla oturum açın.

Yöntem 7: Kurtarma Modunu Kullan

İPhone’unuzda kurtarma modunu kullanmak, iPhone hatasını etkinleştirmek için bir güncelleme konusunda size yardımcı olabilecek başka bir yoldur. Kurtarma modu, iPhone’unuzda soruna neden olabilecek herhangi bir olasılığı ekarte edecektir.

Not: Aşağıda verilen adımları gerçekleştirmeden önce iPhone verilerinizi yedekleyin ve iTunes’un en son sürümünü kullanın.

1. iPhone’unuzu PC/dizüstü bilgisayarınıza bağlayın.

2. Sisteminizde iTunes uygulamasını açın.

3. iTunes, iPhone’unuzu algıladığında cihazınızı yeniden başlatın.

4. Kurtarma moduna gidin, şimdi Güncelle seçeneğini seçin ve ekrandaki talimatları izleyin.

  PowerPoint'te Resimleri Otomatik Olarak Boyutlandırma

Resmi Apple web sitesinden iPhone’u Kurtarma Moduna nasıl geçireceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yöntem 8: Apple Destek ile İletişime Geçin

Kurtarma modu, iPhone sorununu etkinleştirmek için bir güncellemenin çözülmesinde size yardımcı olmadıysa, yardım için yetkililerle iletişime geçmelisiniz. Böyle bir durumda Apple Destek Ekibi, sorununuzu kolayca anlamanıza ve profesyonelce çözmenize çok yardımcı olur.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

S1. Etkinleştirmek için iPhone’umu nasıl güncelleyebilirim?

Ans. Etkinleştirmek için iPhone’unuzu iTunes’a bağlayarak güncelleyebilirsiniz. Cihazınız iTunes tarafından algılandığında, güncellemeyi yüklemesini ister.

S2. Bir iPhone’u etkinleştirmek genellikle ne kadar sürer?

Ans. Bir iPhone’u etkinleştirmek genellikle yaklaşık 2-3 dakika sürer. Bundan daha uzun sürerse Apple Care ile iletişime geçmeniz gerekebilir.

S3. iPhone aktivasyonum neden bu kadar uzun sürüyor?

Ans. iPhone’unuzun etkinleştirilmesi uzun sürüyorsa, bunun nedeni hatalı bir SIM kart olabilir. Böyle bir durumda SIM kartınızı değiştirmeniz veya operatörünüzden yeni bir tane almanız önerilir.

S4. Neden iPhone hatanızı etkinleştirmek için gerekli bir güncellemeyi görmeye devam ediyorum?

Ans. Hatayı görmek, iPhone’unuzu etkinleştirmek için bir güncellemenin gerekli olmasının arkasında, zayıf bir internet bağlantısı, iTunes’un iPhone’u algılamaması, yanlış yerleştirilmiş bir SIM kart, trafik nedeniyle kullanılamayan sunucu ve iPhone’un kilitli olup olmadığı dahil olmak üzere birçok nedeni vardır. önceki kullanıcı tarafından.

S5. iPhone aktivasyonunu zorlayabilir miyim?

Ans. Evet, yukarıdaki yöntem 3’te iyi açıklanan şekilde iPhone’unuzu manuel olarak kapatarak kesinlikle etkinleştirmeye zorlayabilirsiniz.

***

Rehberimizin, iPhone sorununu etkinleştirmek için gereken bir güncellemeyi düzeltme konusunda size mümkün olan her şekilde yardımcı olacağını umuyoruz. Cevabınız evet ise, yöntemlerden hangisinin en bilgilendirici olduğunu bize bildirin. Bize iletmek istediğiniz herhangi bir sorunuz veya değerli öneriniz varsa, lütfen bunları aşağıdaki yorumlar bölümünde bırakın.