iPhone’da Metnin Yanında Küçük Ay Nedir?

İPhone’unuzdaki metnin yanında küçük bir ay fark etmiş olabilirsiniz ve kesinlikle bu simgenin ne anlama geldiğini merak ederdiniz? Neden burada ve neyi gösteriyor? Kullanıcılar saplantılı bir şekilde bu sembolün tam işlevinin ne olduğu hakkında cevaplar aradığı için açık gri hilal iPhone’da birçok Google araması var. Bu yüzden bugün, metnin yanındaki küçük aydan kurtulmak için ayrıntılı adımlar ile hilal hakkında her şeyi keşfedeceğiz.

iPhone’da Metnin Yanında Küçük Ay Nedir?

Metnin yanındaki küçük ay hakkında bilgi edinmek ve daha iyi anlamak için resimleri kullanarak iPhone’da devre dışı bırakmayı gösteren adımları öğrenmek için bu makaleyi sonuna kadar okuyun.

Hilal iPhone Mesajlarında Ne Anlama Geliyor?

Telefon ekranınızdaki birçok işaret veya sinyal, iPhone’daki Mesajlar uygulamasındaki hilal gibi sizi şüpheye düşürebilir. Mesajlar’daki metnin yanındaki küçük ay, ilgili konuşmanın kapatıldığı anlamına gelir. Bu seçenek, iMessage uygulamasında ilişkili kullanıcıdan gelen uyarıları gizler. Apple, kullanıcıların pazarlama teklifleri veya spam mesajları gibi istenmeyen konuşmaları susturabilmeleri için bu özelliği başlattı.

iOS’ta Metinde Birinin Adının Yanında Açık Gri Hilal Nedir?

iOS’ta bir metnin yanında veya metinde birinin adının yanında küçük ay gördüğünüzde endişelenecek bir şey yok. Bu yalnızca, belirli bir konuşma için uyarıları gizlemiş olabileceğinizin bir göstergesidir. Ve o kişiyle Rahatsız Etmeyin modu açıldı. Metnin yanında ayrıca bir konuşmanın okunmadığı anlamına gelen bir Mavi ay vardır. Siz konuşmayı okur okumaz metnin yanındaki Mavi ay griye döner.

  Microsoft Word'de Karakter Aralığı Nasıl Değiştirilir

Neden iPhone’da Metnimin Yanında Ay Var? Bir Kontağın Yanındaki Ay Ne Anlama Geliyor?

iPhone’daki metnin yanındaki ay, ilgili numaranın size ne zaman mesaj atacağını, bunun için bildirimin bildirim çubuğunda görünmeyeceğini gösterir. Bunun nedeni, söz konusu kişiyle yapılan konuşmanın sessize alınmasıdır. Bu, yalnızca Uyarıları Gizle seçeneğini etkinleştirdiğiniz belirli kişiyle olur. Ayrıca, bu tamamen tersine çevrilebilir ve bunun için endişelenmenize gerek yok.

Yarım Ay’ın Farklı Renkleri Ne Anlama Geliyor?

İPhone ekranınızda farklı renkli yarım aylar fark ettiyseniz, her renkli ayın farklı bir anlamı olduğunu anlamalısınız. Temel olarak, Mavi ve Gri adlı iki renkli yarım ay göreceksiniz.

  • Gray Moon: Bu, o kişiyle konuşmayı sessize aldığınız anlamına gelir. Ayrıca durum çubuğundaki gri ay, iPhone’unuzda Rahatsız Etmeyin modunun açık olduğunu gösterir.

  • Mavi Ay: iPhone mesajlarınızda mavi renkli bir ay görürseniz, bu, belirli bir sessiz konuşmanın henüz açılmadığı anlamına gelir. Kısacası okunmamış konuşmalar ve mesajlar mavi renkli bir ay içerir. Bu mesajları açar açmaz mavi ay griye döner.

iPhone 11’imdeki Hilal’den Nasıl Kurtulurum?

Metnin yanındaki küçük ay ile birlikte hilal ay iPhone Kilit Ekranında görünür. Rahatsız Etmeyin modunu kapatarak iPhone’unuzdaki hilalden kurtulmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Yöntem 1: Kontrol Merkezinden

Aşağıda, Kontrol Merkezi’nden Rahatsız Etmeyin özelliğini devre dışı bırakmak için listelenen adımlar listelenmiştir.

1. Kontrol Merkezi menüsünü açmak için ekranı aşağı çekin.

2. Rahatsız Etmeyin özelliğini kapatmak için hilal simgesine dokunun.

Yöntem 2: Ayarlardan

Rahatsız Etmeyin modunu aşağıda açıklandığı gibi iPhone ayarlar menüsünden de kapatabilirsiniz.

1. iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın.

2. Rahatsız Etmeyin seçeneğine dokunun.

3. Kapatmak için Rahatsız Etmeyin geçiş düğmesine dokunun.

Bir Metnin Yanındaki Ay’ı Nasıl Kaldırırım?

Daha önce de belirtildiği gibi, iPhone’unuzdaki bir metnin yanındaki gri hilal ay yalnızca sessiz konuşmanın bir göstergesidir. Görüşmenin sesini açmak için aşağıda belirtilen adımları izleyin.

1. iPhone’unuzda Mesajlar uygulamasını açın.

2. Uyarıların gizlendiği istenen mesaja dokunun.

3. Ardından, aşağıda gösterildiği gibi sağ üst köşedeki i simgesine dokunun.

4. Kapatmak için Uyarıları Gizle geçiş düğmesine dokunun.

***

iPhone’unuzdaki metnin yanındaki küçük ayın ve açık gri hilal ayının ne olduğunu öğrendiğinizi umuyoruz. Soru ve önerileriniz için aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşmaktan çekinmeyin. Bundan sonra ne öğrenmek istediğinizi bize bildirin