iPhone’da Ekran Nasıl Bölünür

iPhone, Apple Inc’in en çok satan ürünlerinden biridir ve popüler iOS işletim sistemine dayalı birkaç pratik özellik sunar. Ve en çok konuşulan özelliklerden biri de bölünmüş ekran özelliği. İnsanların her zaman telefonlarında çoklu görev yapmak istedikleri ve yapmak istedikleri için günümüzde akıllı telefonlarda en çok talep edilen özelliktir. Bu yazıda, bölünmüş ekran iPhone özelliğine ve iPhone’daki erişilebilirliğine bir göz atacağız. Ve iPhone’da kullanılabiliyorsa, iPhone X, 11, 12 veya 13’te ekranın nasıl bölüneceğini ve iPhone iOS 14 ve 15’te ekranın nasıl bölüneceğini bileceksiniz.

iPhone’da Ekran Nasıl Bölünür

Yerleşik bölünmüş ekran özelliği henüz iPhone’larda mevcut değil, ancak mevcut uygulamalardan herhangi birini kullanarak ekranınızı bölebilirsiniz. Bir uygulamayı kullanarak iPhone ekranınızda aynı anda iki uygulamayı nasıl görebileceğinizi öğrenmek için bu makaleyi sonuna kadar okuyun.

iPhone’da Bölünmüş Ekran Ne Anlama Geliyor?

Bölünmüş ekran özelliği, zamandan tasarruf etmek için aynı anda iki uygulamayı çalıştırmak için ekranı ikiye böler. Bu özellik, telefon ekranını böler ve bunları görüntülemek ve kullanmak için herhangi iki uygulamayı yüklemenize olanak tanır. Ancak, iOS Ayarlarında kullanıcılar için böyle bir seçenek bulunmadığından, bölünmüş ekran özelliğini iOS’ta kullanamazsınız. Ve yine de iPhone X, 11, 12 veya 13’te ekranın nasıl bölüneceğini bilmek istiyorsanız, Bölünmüş Ekran – Çift Pencere gibi bir üçüncü taraf uygulaması yüklemeniz gerekecek. Apple tarafından macOS veya iPad için sağlanan bölünmüş ekran özelliği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bölünmüş ekran için Apple Destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  iPhone'da Kişiler Nasıl Silinir

Bölünmüş Ekran İçin Hücresel Veri Açık mı, Kapalı mı Olmalı?

Önemli değil, çünkü hücresel veriler bölünmüş ekran özelliğinin çalışmasını hiçbir şekilde etkilemez. Ancak, bölünmüş ekran modunda etkin olan belirli bir uygulamayı kullanmak için internet bağlantısına ihtiyacınız varsa, cihazınızda hücresel veri veya Wi-Fi açık olmalıdır.

iPhone’da Ekran Nasıl Bölünür?

Bir iPhone’da ancak üçüncü taraf bir uygulamayla ekranı bölebilirsiniz. İPhone ekranınızı oradan bölmenize izin vermek için iOS’ta yerleşik resim içinde resim özelliği yoktur. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için sonraki adımları izleyin.

1. iPhone’unuzda App Store uygulamasını açın.

2. Sağ alt köşeden Ara simgesine dokunun.

3. Şimdi, Arama çubuğuna dokunun.

4. Arama çubuğuna Bölünmüş Ekran – Çift Pencere yazın ve arama sonuçlarından buna dokunun.

5. iPhone’unuza Bölünmüş Ekran – Çift Pencere uygulamasını yükleyin.

6. Yüklenen uygulamayı açın ve uygulama tarayıcı pencerelerindeki tüm uygulamaları web sürümleriyle çalıştırın.

iPhone’umda 2 Ekranı Nasıl Kullanırım?

2 ekran kullanmak veya bölünmüş ekranlı bir iPhone kullanmak için üçüncü taraf bir uygulama yüklemeniz ve aşağıda belirtilen adımların yardımıyla kullanmanız gerekir:

1. App Store uygulamasını açın ve Ara simgesine dokunun.

2. Arama çubuğuna dokunun ve Bölünmüş Ekran – Çift Pencere yazın. Uygun arama sonucuna dokunun.

3. Ardından Bölünmüş Ekran – Çift Pencereyi indirip kurun.

4. Şimdi, uygulama tarayıcı pencerelerinde istenen uygulamaları web sürümleriyle çalıştırın.

iPhone’da Ekran Nasıl Bölünür? iPhone X, 11, 12 veya 13’te Ekran Nasıl Bölünür?

Bu özelliği iPhone X, 11, 12 ve 13 gibi en yeni iPhone’lardan bazılarında kullanmak için üçüncü taraf uygulamaları yüklemeniz gerekir, aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz:

1. iPhone’unuzda App Store uygulamasını açın.

2. Arama simgesi > Arama çubuğuna dokunun.

3. Bölünmüş Ekran – Çift Pencere arayın ve istediğiniz sonucu seçin.

  'Bu Mesajı Göndermek için iMessage'ın Etkinleştirilmesi Gerekiyor' Hatası Nasıl Düzeltilir

4. Bölünmüş Ekran – Çift Pencere uygulamasını yüklemek için AL üzerine dokunun.

5. Bu şekilde, bölünmüş ekranlı herhangi bir uygulama tarayıcı penceresini web sürümleri olarak kullanabilirsiniz.

iPhone iOS 14 ve 15’te Resim içinde Resim ile Çoklu Görev Nasıl Yapılır?

iPhone iOS 14 ve 15’te Resim içinde Resim modunda çoklu görev yapmak, ekranı bölmek anlamına gelir. iPhone iOS 14 ve 15’te ekranın nasıl bölüneceğini öğrenmek için sonraki adımları izleyin:

Not: Yalnızca iOS 14 ve 15 yüklü en yeni iPhone’lar bu özelliğe erişebilir. Ayrıca, Resim ve Resim modunda başka hiçbir uygulamaya izin verilmediğinden video izlemek veya yüz yüze görüşme sırasında Resim içinde Resim modunu yalnızca Resim modunda kullanabilirsiniz.

1. Yüz zamanı sırasında veya bir video oynatılırken, ekranı yukarı kaydırın ve videoyu veya yüz zamanını ekranınızın üst kısmında sürükleyin.

2. Videoyu veya facetime’ı gizlemek istiyorsanız, o pencereyi sola sürükleyin.

***

Umarız iPhone ekranını nasıl böleceğinizi öğrenmişsinizdir. Soru ve önerileriniz için aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşmaktan çekinmeyin. Bundan sonra ne öğrenmek istediğinizi bize bildirin.