iPhone veya iPad’inizde Silinmiş Bir Fotoğraf Nasıl Kurtarılır

İyi bir fotoğrafı kaybetmek oldukça travmatik olabilir ve fotoğrafları yanlışlıkla silmek düşündüğünüzden daha kolaydır. iPhone’unuzda yanlışlıkla bir fotoğrafı sildiyseniz, onu kurtarmanın birkaç yolu vardır. Hadi bir bakalım.

Burada, silinen bir fotoğrafı kurtarmanın bazı yollarından bahsedeceğiz ve bunların hepsi sizin durumunuza özel olmasa da, umarım en azından biri fotoğrafınızı ait olduğu yere, yani sizin yerinize geri getirir. fotoğraf kütüphanesi.

Son Silinen Bir Fotoğrafı Kurtarma

Bakılacak ilk ve en kolay yer iPhone’unuzdur. Fotoğraflar uygulamasını açın ve ardından ekranın altındaki “Albümler”e dokunun.

Ardından, ekranın en altına gidin ve “Son Silinenler”e dokunun. Burada, yaklaşık 40 günden daha kısa bir süre önce sildiğiniz tüm fotoğrafları ve videoları göreceksiniz. Bundan daha eski olan her şey kaldırılacaktır, ancak bu kesinlikle kontrol edilecek ilk yer.

Fotoğrafınız oradaysa, ona ve ardından “Kurtar”a dokunun.

Fotoğrafları Yedekten Kurtarma

İPhone’unuzu iTunes aracılığıyla yedeklemek için bir bilgisayara bağlarsanız, bazı araçlar bu yedeklemelere girebilir ve bunlardan tek tek dosyaları çıkarmanıza izin verebilir.

Böyle bir araç iBackup Çıkarıcıve hem PC hem de Mac için kullanılabilir. Dışarıda benzer uygulamalar var, hepsi aynı anlama geliyor – iTunes tarafından oluşturulan iOS yedeklerini açmak ve insanların onlarla etkileşime girmesine izin vermek. Kurtarmanız gereken fotoğrafın eski bir iTunes yedeğine dahil edildiğini biliyorsanız, bu harika bir seçenek olabilir. Özellikle fotoğraf bir aydan daha uzun bir süre önce silinmişse.

iPhone’unuzu bir iTunes Yedeklemesinden geri yükleyin

Fotoğrafınızı kurtarmak için üçüncü taraf bir uygulama kullanmak istemiyorsanız, eski bir yedeklemeyi kullanarak iPhone’unuzu tamamen geri yükleyebilirsiniz. Bu rotaya giderseniz, o yedekleme oluşturulduktan sonra oluşturulan veya değiştirilen tüm verileri kaybedeceğinize dikkat edilmelidir. Emin olmak için herhangi bir şeyi geri yüklemeden önce yeni bir yedek oluşturmanızı yürekten öneririz.

  Paylaşmadan Önce PowerPoint Sunumundan Kişisel Bilgiler Nasıl Kaldırılır

Bu yoldan gitmek istediğinizi varsayarsak, iPhone’unuzu bir bilgisayara bağlayın ve otomatik olarak açılmazsa iTunes’u açın. Ardından, iPhone’unuzla ilişkili cihaz simgesini tıklayın.

Geri yükleme işlemini başlatmak için “Yedeklemeyi Geri Yükle” düğmesine tıklayın. Şimdi geri yüklemek istediğiniz yedeği seçmeniz istenecektir. Seçin ve ardından “Yedeklemeyi Geri Yükle”yi tıklayın.

İPhone’unuz şimdi önceki yedeklemeyi uygulayacak ve ardından yeniden başlatılacaktır. Tamamlandığında, iTunes yeniden bağlanacak ve ardından eksik fotoğrafınızın mevcut ve doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

iPhone’unuzu bir iCloud yedeklemesinden geri yükleyin

iPhone’unuzu iTunes aracılığıyla yedeklemezseniz, bunun yerine iCloud’u kullanırsanız, önceki yedeklemelerden birinden de geri yükleyebilirsiniz. Aynı uyarıların tümü burada da geçerlidir, bu nedenle, her ihtimale karşı herhangi bir şeyi geri yüklemeye çalışmadan önce tekrar tam bir iTunes yedeklemesi almanızı öneririz.

Yeni bir yedekleme alındığında, Ayarlar uygulamasını açın ve ardından “Genel”e dokunun.

Ardından, ekranın alt kısmına doğru “Sıfırla” seçeneğine dokunun.

Son olarak, “Tüm içeriği ve ayarları sil” seçeneğine dokunun. Herhangi bir şey olmadan önce kimlik doğrulamanız istenecektir, ancak bunu yaptıktan sonra sıfırlama işlemi gerçekleşecektir. Daha sonra iPhone’unuz yeniden başlatılacak ve onu yeni bir iPhone gibi ayarlayabilirsiniz. Bunu yaparken, “iCloud Yedeğinden Geri Yükle” seçeneğini seçin ve fotoğrafın silindiğini düşündüğünüz zamandan önce birini seçtiğinizden emin olun.